Як навчитися пробачати і відпускати образи

© academy.proc0aching.com

Багато фахівців в області психічного здоров’я впевнені, що небажання пробати образи і невміння позбавлятися від пов’язаних з ними негативних емоцій згубно позначаються не тільки на нашому самопочутті, але і заважають побудувати щасливе і успішне життя. Під час наукових експериментів було встановлено, що такі негативні почуття, як злість і ворожість, призводять до збільшення кількості кортизолу та адреналіну в нашій крові. Їх надмірне вироблення може стати причиною проблем з серцем і імунною системою. Тому для емоційного і фізичного здоров’я важливо навчитися пробачати і справлятися зі злістю.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Три істини про мистецтво прощення

1. Прощення і смиренність — це різні поняття

Коли ви пробачаєте людину, це не означає, що ви повинні повністю прийняти і зрозуміти її вчинки. Деякі речі, з якого боку не поглянь, так і залишаються жахливими і неприйнятними, наприклад, заподіяння шкоди здоров’ю або зрада близької людини. Ви можете пробачити кривдника, але при цьому вам необов’язково відновлювати з ним відносини або навіть повідомляти про своє пробачення. Ви пробачаєте не заради того, хто поранив ваші почуття, а заради власного емоційної рівноваги і здоров’я.

2. Прощення не змінить минуле, але допоможе насолоджуватися справжнім і вірити в успішне і щасливе майбутнє

Багато хто не хоче визнавати, що образи, з якими їм довелося зіткнутися в минулому, і донині керують їх життям. Неможливо насолоджуватися тим, що відбувається навколо, якщо вами керує лише почуття помсти або злість. Якщо ви прагнете до нових щасливих відносин і хочете почати жити повним життям, простіть і відпустіть ці руйнуючі вас емоції. Ніхто не здатний змінити події, які вже відбулися. Але кожен може побудувати те майбутнє, про яке мріє.

3. Прощення — це робота над собою

Неможливо пробачити того, хто заподіяв вам біль, за одну мить або лише силою власного бажання. Прощення — це складний процес, який проходить поетапно і вимагає постійної роботи над собою. Щоб залікувати рани необхідний час, особливо якщо це стосуються нашого емоційного стану.

Але які саме елементи складають процес прощення?

1. Прийміть рішення про прощення і будьте готові це зробити

Тригер, який підштовхне вас до цього важливого рішення, може бути абсолютно будь-яким і залежить від індивідуальних особливостей і обставин. Наприклад, мотивувати на такий крок може бажання наповнити життя щастям або розуміння того, що злість і образа віднімають у вас занадто багато сил. Також часто прагнення до прощення пов’язано з погіршенням самопочуття і появою проблем зі здоров’ям.

Не варто чекати того дня, коли людина, яка завдала вам рану, прийде покаятися у своїх гріхах і просити про прощення, адже цього може ніколи не відбутися. Також не треба чекати, поки біль піде сама. Прощення — це рішення, яке ви можете прийняти в будь-який момент. Наприклад, коли зрозумієте, що це потрібно в першу чергу вам.

2. Усвідомте свої почуття і відпустіть образи

Прощення — це самий логічний і правильний результат переживань і страждань, з якими вам довелося зіткнутися. Визнайте, що вас поранили, і усвідомте всі ті негативні емоції, які у вас викликає ця стресова ситуація. Важливо прийняти той факт, що ваше життя змінилася, так само як і ви самі. Іноді цей болісний процес може затягнутися на дуже тривалий термін, тому докладіть максимум зусиль, щоб якомога швидше впоратися з кожною з цих стадій. Заведіть особистий щоденник і вихлюпніть на його сторінки накопичені почуття, думки й емоції. Також відмінне рішення — це душевні розмови з близькими вам людьми, гідними довіри.

3. Спробуйте уявити причини, що спонукали вашого кривдника поступити таким чином

Дуже складно знайти виправдання людині, яка заподіяла вам біль. Але навіть спроби зробити це можуть значно прискорити і зробити менш болючим процес прощення. Дуже часто люди, що завдають біль оточуючим, роблять це без злого умислу, а потім щиро жалкують про те, що трапилося. Спробуйте розібратися в мотивах поведінки вашого кривдника, що підштовхнуло його до цього жахливого кроку. Згадайте ті випадки, коли ви, можливо, також несвідомо поранили інших людей. Ваш кривдник може виявитися звичайною людиною, що відчуває ті ж почуття, що і ви.

Емоційні рани можуть не гоїтися протягом багатьох років, роблячи ваше існування безрадісним і болючим. Якщо ви не хочете прожити життя з минулими образами, тоді вам варто почати цей нелегкий шлях до прощення якомога швидше.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close