Як людина сама створює собі хворобу: психосоматика жіночих захворювань

Ми рідко пов’язуємо той чи інший душевний стан з нашим фізичним здоров’ям. вважаємо, що жодна хвороба, жодна справжня, кровоточива рана не зрівняється з болем душевним.

myslo.ru

Зрівняється і навіть «переплюне». Жіноча фізіологія безпосередньо пов’язана з, як би дивно не звучало, тонкими душевними матеріями. Часто жіночі хвороби виникають від того, що ми не приймаємо в себе якісь речі (в зовнішності, характері, соціальній позиції і т.п.). І, насправді, запобігти, вилікувати неприємне захворювання набагато легше, коли розумієш його психологічне підгрунтя.

Психосоматика – слово не нове в медицині і психології. Цей науковий напрям, що вивчає вплив психологічних факторів на перебіг соматичних (тілесних) захворювань. Глибоко вивчив вплив внутрішніх переживань на стан жіночого здоров’я лікар-терапевт, психотерапевт з багаторічним досвідом Валерій Синельников: «Кожна людина сама створює собі хворобу. Сотні і сотні разів я переглядав різні випадки зі своєї практики, і кожного разу переконувався, що такі зовнішні фактори, як харчування, інфекція, погодні умови, створюють всього лише фон для розвитку хвороби. Є щось більш глибоке всередині людини, що визначає розвиток того чи іншого захворювання. І не важливо, хвороба чи це душі або тіла».

Валерій Володимирович також упевнений, що вивести якусь універсальну систему зв’язку тих чи інших психологічних факторів з певними хворобами неможливо, оскільки кожен по-своєму переживає ситуації, рівно як і в плані фізіології ми не можемо бути однаковими. Але все ж є загальні риси, типові ознаки, які підкажуть жінці, як правильно побороти захворювання.

look-at-life.club

Ерозія шийки матки

Напевно, найпоширеніше після молочниці в наш час захворювання. Причому ця хвороба з роками «молодшає»: за допомогою до фахівців все частіше звертаються 19-20-річні дівчата. Безумовно, генетична схильність, недотримання правил гігієни, безсистемне статеве життя – все це впливає на розвиток і перебіг захворювання.

Але є і внутрішня причина виникнення ерозії – це сприйняття себе як ущербної, обмеженої у правах жінки. Більшість пацієнток, які звертаються до гінеколога з такою проблемою, не розуміють, як реалізувати себе у стосунках з чоловіком, як використовувати свою жіночу енергію і бути жіночною. Тому рекомендується, крім медикаментозного лікування займатися психопрактикою: навчіться сприймати і себе, і партнера як гідних особистостей; почніть любити своє тіло, відчувати власну сексуальну привабливість.

Молочниця

Психологічна причина виникнення цього неприємного захворювання – небажання займатися любов’ю з партнером. І вона буде з вами до тих пір, поки секс з коханим не почне приносити задоволення.

Ендометріоз

Внутрішнє підгрунтя виникнення ендометріозу (захворювання, що супроводжується кровотечами і запаленням тканин матки) – сприйняття чоловіки як хижака. Такі жінки постійно в напрузі: вони чекають поганого з боку чоловіків, дуже критичні по відношенню до них, грубі, постійно висувають претензії, виявляють невдоволення. Завдання таких пацієнток – навчитися не сприймати чоловіків як масу, не асоціювати їх один з одним; не бути відстороненою з партнером, поважати його, перестати боятися «прихованої загрози».

look-at-life.club

Фіброміома матки

Фіброміома матки – доброякісна пухлина, має травматичне походження (наприклад, розрив м’язових волокон матки під час пологів). Якщо говорити про психосоматику, то фіброміома можлива у скривдженої чоловіком жінки. Це повинна бути сильна образа, невисловлена претензія, зрада коханої людини – вкрай неприємна подія, до якої пацієнтка весь час повертається.

У більшості випадків фіброміома не піддається консервативному лікуванню (на початковій стадії можливе лікування гомеопатією, гормонами і т.п.), її видаляють операбельно. Це дуже серйозне захворювання, рішення погодитися на операцію часто виявляється для жінок доленосним (не кожна погодиться видаляти матку) і сильно впливає на психіку. Потрібно мати величезну силу волі, щоб прийняти правильне рішення. Якщо ви відпустите образу – звичайно, це не позбавить вас від пухлини, але медикаментозне лікування буде проходити значно легше.

Запалення яєчників, кісти

Синельников стверджує, що яєчники символізують жіночі творчі блоки. Якщо, знову ж таки, жінка не може висловити свою позицію, реалізувати свій потенціал – виникають проблеми з цими органами.

Порушення менструального циклу

Розлад циклу або відсутність менструації в психологічному контексті свідчить про те, що дівчина або жінка заперечує свою природу, свою жіночність. Вона не задоволена своїм тілом, боїться бути сексуальною. Відмічено, що цикл приходить в норму, коли жінка входить в якийсь жіночий колектив з нормальним моральним кліматом. Постійне спілкування з представницями прекрасної статі нормалізує потік жіночої енергії і часто саме завдяки цьому менструація стає безболісною, не приносить страждань.

Фригідність

Зниження статевої збудливості, відсутність оргазмів – ознаки перебування в постійному страсі. Страх перед статевим актом. Такі жінки часто взагалі заперечують все плотське, фізичну близькість, віддаючи перевагу духовності. Ймовірно, в сім’ях цих жінок панувала пуританська атмосфера, батько або мати були дуже суворі, не дозволяли дівчинці мати будь-які контакти з хлопчиками.

Позбутися від цього страху, цього блоку дуже складно. Фригідні жінки навмисно зустрічаються або пов’язують своє життя з сексуально неповноцінними партнерами, щоб виправдати свою бездушність. А ось «привести їх до тями» якраз під силу тільки чоловікам – самостійно з цій ситуації не вибратися. Партнер своїм прикладом повинен показати, що ви можете не тільки приносити задоволення, а й отримувати його. Це повинна бути сильна людина, яка дуже вас любить.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close