Як люди судять про нас онлайн

© brainum.ru

Ми не можемо погодитися з цим, але багато хто з нас проводять досить багато часу, дивлячись на те, що наші друзі публікують в Facebook. Ми також, ймовірно, судимо інших, грунтуючись на тому, що вони публікують. Нові дослідження показують, як контент, який ми публікуємо, і контент, який публікують наші друзі, може вплинути на наш соціальний статус.

Не дивно, що ми не лайкаємо людей, якщо їхні пости негативні. Але позитивні повідомлення також можуть справити погане враження. Наприклад, дослідження показали, що люди, які відзначали любовні відгуки про своїх романтичних партнерів, вважалися більш задоволені своїми стосунками, але отримували менше лайків.

Іноді люди публікують інформацію про себе. Вони можуть ділитися хорошими новинами про пропозиції на роботу, демонструвати свої останні досягнення у фітнесі або святкувати свою недавню спортивну перемогу. В інших випадках вони можуть публікувати інформацію про спільні заняття. Але позитивні пости про себе можуть здаватися хвастощами.

Ще один фактор, який ускладнює враження, сформовані в соціальних мережах, полягає в тому, що контент, який ми бачимо на чужій сторінці Facebook, виходить як від власника цього профілю, так і від друзів цієї людини. Ми схильні розглядати інформацію з других рук більш надійною. Уявіть собі реакцію, якщо ваш співробітник сказав: «Я дійсно працьовитий» у порівнянні з тим, якщо хтось ще в офісі сказав: «Олег дійсно працьовитий працівник». Ймовірно, ви знайдете це твердження менш правдоподібним, коли воно виходить від самого Олега. Ось чому статус Олега на Facebook від його друзів може вплинути на ваше враження більше, ніж повідомлення від власника профілю.

У дослідженні, названому «Соціальні мережі і поведінка», Грем Скотт і Крісті Равенскофт вивчили вплив позитивних постів, зроблених власниками профілю Facebook та їх друзями. Дослідники створили чотири профілі Facebook, кожен з яких містив чотири оновлення статусу, всі з яких були позитивними. Всі чотири оновлення статусу на кожній сторінці потрапили в одну з чотирьох категорій:

Власник профілю про себе: власник профілю Facebook зробив пост, описавши особисту якість або досягнення. Наприклад, «Я виглядаю абсолютно гламурною і готова до вечірки з моїми улюбленими» і «Не можу повірити, що я отримала роботу! Нарешті, хтось зрозумів, що я насправді хороша в тому, що я роблю».

Власник не тільки про себе: власник профілю написав повідомлення, і він описав дії, події або думки. Наприклад, «Чудово провели час у колі сім’ї, перед роботою в понеділок, було круто».

Друг власника профілю: друзі власника писали повідомлення, в яких описувалося особиста якість або досягнення власника профілю. Наприклад, «Ти був занадто добрий до мене, ти кращий, і я не можу тобі віддячити», і «Ти людина, що надихає, ти заслуговуєш на те, чого досяг».

Друг не тільки про власника профілю: друзі власника писали повідомлення, і вони не описували нічого особистого про власника. Наприклад, «Я добре проводжу ніч на пляжі з гарячим шоколадом, зефірами і вогнем».

Дослідники попросили 136 учасників розглянути всі чотири профілі і оцінити власників по кільком якостям – соціальна привабливость (чи хотіли б вони бути друзями з людиною), фізична привабливість, компетентность, впевненість, скромность і популярность.

Коли в профілі містилися повідомлення власника, власник був оцінений як більш фізично привабливий і компетентний. Люди також знайшли власників більш компетентними, коли вони розміщували загальні, а не особисті теми. Таким чином, коли контент не був особистим, люди відгукувалися позитивно на те, що хтось розмістив позитивний зміст. Але коли повідомлення можна було розглядати як хвастощі, воно було краще прийнято, коли було написано від друга.

Коли пости на Facebook були від друзів, власники профілю сприймалися як більш скромні і популярні, але і менш впевнені, ніж ті, хто робив свої власні пости. Зокрема, власники профілів, які розмістили особисті пости, вважалися найбільш впевненими.

Ці результати показують, що публікації на Facebook можуть справити хороше враження, але можуть мати неприємні наслідки, якщо їх можна інтерпретувати як хвастощі.

Незважаючи на ці обмеження, це дослідження передбачає, що ми повинні подумати двічі, перш ніж ми опублікуємо щось, що можна розглядати як хвастощі. Хотілося б вірити, що все, що ми публікуємо, буде добре сприйняте нашими друзями, але це, ймовірно, не так.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close