Як дружини вбивають мужність своїх чоловіків

У сімейному житті є проблема, про яку говорити не прийнято. Багато жінок скаржаться, що чоловік з роками стає менш мужнім. Його нічого не цікавить, він п’є і лежить на дивані. Жінки навіть забувають, що колись самі його вибрали і полюбили. А за що вже й не згадати. Це «щось» раптом кудись поділося … А можливо, не відразу?

Чи потрібно його приручати?

Коли ми зустрічаємо чоловіка, коли ми перебуваємо в момент початку стосунків, нас дуже приваблює його чоловіча сила і енергія. Ми пишаємося, якщо він безстрашно ганяє на мотоциклі. Ми натхненні його перемогами в кулачних боях. Ми із захопленням розповідаємо подругам про те, як він їздить на перегони в інше місто, на змагання, займає перші місця. І навіть якщо таких явних проявів сили немає, ми пишаємося іншими його перевагами.

Нам подобається, коли зустрічаючись з нами чоловік жорстко позначає свою позицію — ти туди не йдеш і крапка! Всередині може навіть піднятися легкий бунт, але від чоловічого, жорсткого удару кулаком по столу все заспокоюється всередині. Захищена. Він сильний. Він справжній чоловік.

Цього ж ми чекаємо в сімейному житті — що він візьме відповідальність, вдарить кулаком по столу, прийме рішення сам, заспокоїть розбурханий розум. Ми мріємо про сильне плече, забуваючи про те, що в цьому випадку нам потрібно відмовитися від багато чого в своїй поведінці.

Справжній чоловік, в якомусь сенсі, дуже близький до природи. Він такий же незламний, неприборканий, дикий. І … небезпечний. Небезпечно такий вулкан зайвий раз турбувати, розігрівати, провокувати, пиляти, придушувати …

Коли чоловік одружується, його світ різко змінюється.

Я знаю багатьох чоловіків, яких весілля змінило кардинально. Один мій знайомий за велінням дружини і з любові до неї порвав стосунки з усіма своїми друзями. Залишилася тільки кілька «прийнятних» варіантів, з якими можна було тільки пити пиво на дачі у вихідні. В цей же момент зникла з його життя і його пристрасть — походи, альпінізм, гори. Це було дуже небезпечно для батька сімейства. Тому все спорядження було роздано друзям і знайомим.

Ультиматуми ставилися жорстко: «Або я, або це», далі були аргументи про те, що потрібно дорослішати, про те, що він повинен думати про сім’ю. І з любові до своєї дружини, він погоджувався на все. Він не хотів залишити її вдовою, не хотів бачити її сліз і переживань. Він любив її — і робив вибір. Важкий вибір.
Він став домашнім, турботливим батьком. При цьому всередині глибоко нещасним. Це було помітно багатьом. Він намагався реалізувати свою чоловічу частину у вихованні сина — гартувати його, займатися з ним спортом. Але і це було дружиною заборонено. Мотивація — син занадто малий.

Через кілька років дружина пішла до іншого. До божевільного каскадера, ганяти на мотоциклі по нічному місту. Вона говорила про зниклу пристрасть, про те, як сильно він змінився, що його нічого не хвилює і не цікавить.

Але хто зробив його таким?

Хто заборонив йому бути чоловіком в цій сім’ї? Хто шантажем відібрав у нього все те, що допомагало йому бути чоловіком?

Зараз він відновився — і знову став таким, як раніше. Все так же підкорює вершини, спускається на сноуборді там, де не ступала нога людини. Він сповнений енергії, його очі знову світяться. Він знову подобається жінкам. Ось тільки тепер для нього сім’я — це щось страшне. Те, що може знову відібрати його силу і мужність.

Саме так часто буває. Жінка після весілля намагається чоловіка одомашнити. Для своєї зручності. Щоб не переживати, де він і як. Щоб не залишитися вдовою. А ще, щоб він менше привертав інших жінок. Чим більше він ручний, тим менш цікавий іншим.

«Одомашнені» чоловіки

Чоловіки на це погоджуються. Тому що вони не бачили інших прикладів — багатьох з них ростили тільки матері. Інші виросли з таким же одомашненим татом, позбавленим своєї сили. Вони не розуміють, яку ціну за це платять, і називають це просто — стати розсудливим. А ще тому, що вони люблять нас і хочуть бачити нас щасливими.

Але душа все пам’ятає і знає. І тужить за минулою силою. Чоловік як лев, замкнений у клітці, ніколи не стане домашнім котом. Він може стати просто приниженим і дресированим левом. Бачили коли-небудь такі очі лева в зоопарку або цирку? Те ж саме діється в чоловічих серцях. Серцях, які позбавлені своєї сили.

Чи не випадково, в середньому віці майже кожен чоловік намагається скинути з себе сімейний вантаж і пуститися у загули? Купити спортивну машину, кинути дружину, зайнятися чимось екстремальним? А якщо це неможливо, то хоча б вдаритися в комп’ютерні ігри, і стати героєм там…

В Європі найчастіше на спортивних машинах, типу «Феррарі», за кермом сидять дідусі. І на педаль газу з великим задоволенням натискають теж вони. Згадуючи, що вони все ще чоловіки. Вони все ще сильні і небезпечні.

Виходить, що ми хочемо заміж за супермена, який підкорив нас подвигами і відвагою. А жити нам зручніше — підкреслю це слово зручніше — з домашньою слухняною особистістю, яка займається чимось нудним і безпечним, миє посуд, підлогу — і нікому не цікава. Навіть нам самим. За зручність доводиться платити повагою і власним щастям…

Чоловіча сила потрібна обом

Як би не опиралися жінки, вони таємно мріють про те, щоб чоловік знову став таким же, як раніше. Неприборканим, сильним, диким, небезпечним. Щоб прийшовши додому раптово, він обійняв її так, що перехопило дух. Щоб в момент сварки, коли її понесло не в той бік, він рішуче сказав своє «ні» і знову ж таки — кулаком по столу. Щоб його очі горіли вогнем сили і пристрасті.

Складність лише в тому, що поруч з таким чоловіком потрібно стати іншою. Його не можна дражнити і провокувати, підливати масла у вогонь, коли він злиться.

Нещодавно чула історію про те, як під час сімейної сварки чоловік зламав навпіл ноутбук дружини. Це один із проявів чоловічої сили — з нею потрібно бути дуже обережною. Краще комп’ютер, ніж щось інше.

Уявіть, що ви — хімік на виробництві. Ви повинні точно знати, що з чим можна змішувати, а що — ні в будь-якому разі. Інакше це загрожує проблемами. Кожну баночку ви берете акуратно і продумуєте — а що буде потім? У вас є якась інструкція, як обходитися з баночками, як їх зберігати, як переміщати.

З чоловіком потрібно точно так само. Проблема тільки в тому, що цієї інструкції у нас немає. І ми ставимо експерименти. Одне підірвали. Інша розплавили. Тут покалічилися. І все б нічого, якби ми запам’ятовували, які дії призводять до подібних результатів.

Наприклад, чоловіка не потрібно злити, коли він не в дусі. Про це знають багато. А хто так робить? Хто намагається спочатку заспокоїти коханого і привести його в добрий стан, а вже потім вирішувати проблеми? Практично ніхто …

Найчастіше, роздратований чоловік отримує підживлення докорами дружини, її образами, гнівом. І відбувається вибух! Його сила коливається в залежності від самого чоловіка і того, скільки масла у вогонь підлила дружина. Але руйнування і жертви завжди є.

Чоловіка, натхненного чимось, не потрібно відволікати і заважати йому. Нарешті, він взяв молоток в руки і має намір забити цвях. Не заважайте йому — відійдіть. Тому що ваші поради «не туди» і «не так» не тільки дратуватимуть його, а й призведуть до того, що більше жодного цвяха він не заб’є.

Чоловіки небезпечні?

Чоловіки дійсно небезпечні. Але, коли жінки намагаються їх приручити і знешкодити — вони підкладають самі собі свиню. Тому що від домашнього тюхтія їм вже не хочеться дітей. Заради нього не хочеться готувати або бути красивою. Він викликає скоріше жалість і презирство, ніж любов і повагу.

Коли в чоловікові є чоловіча сила, жінці непросто. Їй потрібно вчитися поводитися з чоловіком правильно, щоб це було безпечно. Їй частіше потрібно хвилюватися за нього. І вчитися йому довіряти безроздільно. А ще розуміти, що такий чоловік дуже привабливий і для інших жінок. Тому потрібно завжди залишатися для нього най-най. Найкрасивішою, найкоханішою, найніжнішою, найбільш непередбачуваною.

Це інший вибір й інше життя. Перестати його контролювати. Перестати перевіряти його телефони і не змушувати приходити завжди вчасно. Не вказувати йому, з ким спілкуватися і чим займатися. Чи не оцінювати його хобі за ступенем їх небезпеки. Знову і знову відроджувати в ньому пристрасть до життя.

Так, нехай він вирішить почати займатися тріатлоном. Мій чоловік в наступному році збираємося брати участь в IronMan. Для мене це звучить моторошно — цілий день бігти, пливти і їхати на велосипеді. Це вимагає багато сил, витривалості, часу. Йому потрібно тренуватися, купувати обладнання, брати участь в марафонах. А мені доведеться змиритися з його відсутністю, зайнятістю, фізичною втомою.

Але це дурниця в порівнянні з тим, як блищать його очі, коли він це говорить і щось робить. Коли він пробігає десять кілометрів або пропливає кілометр-півтора. Це робить його сильнішим — не тільки фізично, а й морально.

Хтось із чоловіків мріє про мотоцикл. Мій чоловік в їх числі. І я готуюся морально до того, що одного разу це станеться. Мені доведеться іноді хвилюватися за нього. І більше довіряти. Я знаю одну дівчинку, яка дуже боялася, але погодилася на купівлю мотоцикла чоловіком. При нашому русі та повазі на дорогах — це дуже екстремальна покупка.

Але минуло кілька років, і чоловік з найманого працівника перетворився на успішного бізнесмена. Дружину він возить в машині. А сам все так само, щовечора сідлає свого залізного коня. І хоча вони одружені понад десять років, нещодавно вона зізналася, що пристрасть не вщухла і не пропала. З мотоциклом цієї пристрасті стало більше.

Захоплення гірськими лижами, гонками, альпінізмом, спортом, відрядженням, подвиги, небезпечні подорожі, екстремальні заняття, спілкування з іншими мужиками і багато іншого, від чого ми хочемо чоловіків захистити — насправді надає їм силу і мужність. Силу залишатися чоловіком поруч з нами. Силу брати відповідальність на себе. Завжди і в будь-якій ситуації. Силу аскетизму і витривалості. Справжню чоловічу силу. Яку ми так цінуємо і за якою так нудьгуємо.

Джон Елрідж про чоловіків

І наостанок, хочу поділитися з вами однією цитатою з книги Джона Елріджа «Неприборкане серце». Яка і надихнула мене на написання цієї статті.

«Так, чоловіки дійсно небезпечні. Але скальпель теж небезпечний. Він може поранити, а може врятувати вам життя. Ви не намагаєтеся зробити його безпечним, затупити його; ви вкладаєте його в руку того, хто знає, як з ним поводитися.

Якщо ви коли-небудь спостерігали за кіньми, то напевно знаєте, що жеребці можуть доставити багато проблем. Вони сильні, навіть дуже сильні. Жеребці, зазвичай, не люблять вуздечки і можуть поводити себе дуже агресивно — особливо, якщо поруч є кобили. Жеребця важко приборкати.

Якщо ви хочете мати більш спокійну, безпечну тварину, існує простий вихід: його треба каструвати. Мерін більш поступливий. Ви можете буквально водити його за ніс; він буде робити те, що ви йому скажете, не виказуючи ніякого протесту.

З ним у вас буде лише одна проблема: Мерін не здатний дати життя. Він не може зробити того, що може жеребець. Так, жеребець — небезпечна тварина, але якщо вам потрібне життя, яке він може дати, вам треба змиритися з тим, що він небезпечний. Одного без іншого не буває …»

Цінуйте у чоловіках їх чоловічу силу. І допомагайте їм ставати сильнішими і мужніми. Немає нічого страшного в тому, що він не миє посуд вдома. Купіть посудомийку — або навчіться любити цей процес. Нехай він займається чоловічими справами, які без нього ніхто не зробить. Справами, які наповнюють його силою і енергією.

Тому що після подвигу він прийде до вас і покладе до ваших ніг всі трофеї. А вас обійме так, що затріщать кісточки. Від насолоди. Нарешті ви за чоловіком…

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker