Як батьки можуть перетворити свою дитину в психопата?

© fb.ru

Що може перетворити людину в психопата? Масова культура любить розповідати обивателям  історії, які шокують байдужих монстрів. Найяскравішими прикладами, мабуть, є Ганнібал Лектор ( «Мовчання ягнят») і Патрік Бейтман ( «Американський психопат»). Але чи існують реальні підстави для появи таких сенсаційних персонажів?

© fb.ru

Метааналіз норвезьких дослідників виявив нові суттєві деталі

Команда вчених з Норвезького університету науки і техніки під керівництвом професора Айни Гуллахауген проводила порівняльний аналіз досліджень психопатогенного правопорушень, результати яких були опубліковані в науковій літературі за останні 30 років. Раніше дослідниця вже проводила власний метааналіз в норвезьких в’язницях суворого режиму. Висновки наукової групи оскаржують деякі з давніх припущень про психопатію. На думку професора Гуллахауген, існує два визначальні чинники, які є загальними для наших сьогоднішніх героїв. Йдеться про зв’язок з батьками і методи виховання.

© fb.ru
© fb.ru

До чого може привести жорстока поведінка?

У норвезьких дослідників не існує і тіні сумніву в тому, що дитина, яка піддавалася жорстоким вчинкам своїх батьків або опікунів, в майбутньому сама стає нещадною. Багато злочинців за допомогою невмотивованої агресії і жорстокості намагалися компенсувати збитки, яких їм було завдано в дитинстві. Варто відзначити, що всі ці спроби тягли за собою порушення закону.

© fb.ru

Крайнощі стилів виховання

Багато з психопатів, на цей час перебувають за гратами і поділилися з дослідницею спогадами про стилі виховання, які застосовували їх батьки. Крім фізичного насильства і жорстоких покарань, ці люди згадували про інші особливості, які можна зарахувати до крайнощів. Це міг бути тотальний авторитаризм або відсутність інтересу до їх життя з боку дорослих. Якщо в першому випадку дитина піддавалася жорсткому контролю і повинна була неухильно дотримуватися всіх вказівок, то в другому про неї ніхто не дбав (фактично вона була надана сама собі й не знала, що таке материнська любов).

© fb.ru
© fb.ru

Відторгнутість формує психопатичні нахили

Обидві крайності виробляють в дитині відчуття знедоленої людини. Наприклад, авторитарний стиль виховання повністю пригнічує волю і незалежність дитини. Це сприяє формуванню психопатичних нахилів і змушує людину згодом діяти безжально.

© fb.ru

На закінчення

Немає сумніву, що психопатія формується не тільки завдяки природі, а й під впливом крайнощів виховання. Розглядаючи мотиви злочинців, не можна пояснювати їх дії лише одним фактором. У справу вступає поєднання біологічних особливостей, темпераменту, характеру і ступеня вразливості людини. Не вся несвідома поведінка пояснюється поганим вихованням, так само, як не всі злочини відбуваються з вини поганої генетики.

© fb.ru

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close