Я не соромлюся брехати і навчаю цьому дітей

Незважаючи на те, що нам усім, починаючи з дитячого садку вселяють думку «брехати негарно», я дотримуюся іншої думки. І не просто дотримуюся, а говорю і роблю так, як вважаю розумним. І якщо потрібно сказати неправду – кажу.

Пояснюю дітям, що брехати іноді – це добре!

Думки про те, що говорити правду стоїть далеко не завжди, виникали у мене ще в шкільні роки. І причини для цього завжди є, хіба що не всі готові їх помічати.

Признаєшся вчительці, що не виконала уроки тому, що тебе покликали гуляти – і отримуєш повноцінний скандал. А ось якщо причиною назвати головний біль, тобі максимум нагадають, що треба лягати спати вчасно, от і не буде голова боліти.

© odnadama.ru

Попроси у батьків гроші на те, щоб піти на «дорослий» фільм – швидше за все, відмовлять. А от сказати «Йдемо класом на екскурсію, треба здати гроші» — побурчать і дадуть. Можна для переконливості зітхнути, мовляв самій не хочеться, але класний керівник вимагає. Зобов’язує. В результаті тобі кажуть, що нема чого сперечатися з учителем і відбиватися від колективу, дають грошей і відпускають з додому.

Скажиш шкільному розбишаці, що з такими дурнями, як він, не звязуєшся, і швидко отримаєш безліч неприємностей, причому надовго. А якщо погодитися піти погуляти і негайно прикинутися, що розболівся живіт – на тебе махнуть рукою і знайдуть іншу дівчину.

Вчасно сказана неправда спрощує життя. А якщо не зариватися і не брехати занадто безглуздо і занадто часто, тобі будуть вірити і далі. І я так робила раніше, і роблю зараз.

Найчастіше мій обман нікому не завдає шкоди, принаймні, серйозної. Але якщо правда могла б заподіяти шкоду мені, то погодьтеся, я в першу чергу повинна виконувати свої інтереси. Це природно.

Тому я не прагну говорити тільки правду і не намагаюся виростити з своїх дітей кришталево чесних людей. Це насправді нікому не потрібно, тільки тим, хто прагне витягти з чужої чесності користь – напевно всі чули про непорядних людей, які користуються почутою інформацією в шахрайських або просто підлих цілях. Та ще тим, хто намагається нами маніпулювати для власних цілей.

© odnadama.ru

Правда про шкоду, брехня на користь – приклад з нашого життя

Ось простий приклад. Коли моя старша донька навчалася в шостому класі, у них була вчителька, не буду уточнювати з якого предмету, що робила реальні помилки. Моя дочка помітила ці помилки (вона мені розповіла, причому детально), але промовчала, зробивши вигляд, що все нормально. Інша дівчинка, до речі, розумна і здібна, висловила вчительці свою думку щодо її помилок. І в результаті виник конфлікт, який цій дівчинці псував навчання до дев’ятого класу, а вчителька відчувала себе скривдженою. Треба було цій дівчинці бути прямою і чесною? Судіть самі.

А моя донька, яка звикла не лізти зі своєю правдою, куди не просять, була у вчительки на хорошому рахунку. Саме завдяки невеликому невинному вдаванню. І це лише один з багатьох випадків.

З молодшою донькою стався такий випадок: ми були в гостях у родичів, і господар будинку в злегка нетверезому стані пообіцяв їй і її двоюрідному братові грошей для покупки велосипеда. Не всю суму, звичайно, але хоч частину. Людина він заможна, таке дозволити собі може. І донька похвалилася, що ми їй обіцяли в цьому році купити велосипед. В результаті грошей дали тільки двоюрідному братові, а їй сказали: «Тобі ж скоро батьки куплять!» і все.

© odnadama.ru

Вона дуже засмутилася, а я їй пізніше пояснила: «Скажи ти, що дуже-дуже хочеш велосипед, а мама з татом ніяк не можуть купити, тобі б дали гроші, а може навіть і більше. А тепер вже почекай, коли ми справді зможемо».

І, думаю, вона засвоїла цей урок, тепер все що в голову прийде, говорить набагато рідше. Я навіть бачу, як вона зважує свої слова, прикидає, що сказати вигідніше. Краще навчитися брехати на користь в дитинстві, ніж все життя страждати від недолугої правдивості.

Зрозуміло, я ніколи не кажу дитині, що брехати добре. Але натякнути «скажи краще так, а не отак» — для мене норма, і діти навчилися ловити натяки або самі придумувати відповідну брехня там, де це корисно.

Я не забороняю дітям брехати, а допомагаю жити добре

Нехай краще і мої діти вміють говорити корисну неправду, хоча б для того, щоб уникати неприємностей. Навіщо говорити в школі, що пропустила кілька днів до початку навчального року з-за поїздки з родиною на море? Класний керівник негайно почне цим дорікати, а дехто з однокласників просто із заздрощів скажуть, що вона хвалиться поїздкою. Проходили, знаємо. Дочка сказала, що просто прихворіла, а до лікаря не пішла, сподіваючись, що все назавтра пройде. Ну і трохи не розрахувала, прохворіла три дні без довідки…

© odnadama.ru

І я не стала її критикувати за це, а навіть похвалила за те що вона попередила мене – у випадку розмови з вчителькою буду знати, якої лінії дотримуватися.

Звичайно, щоб у твоїх словах не сумнівалися і щоб брехня приносило користь, говорити неправду потрібно продумано. Цього я теж вчу своїх дівчаток.

Ось кілька правил, як навчити дитину правильно брехати

  1. Намагайся брехати не занадто часто, інакше перестануть тобі вірити. І навіщо тоді брехати? І взагалі, брехати потрібно тільки за серйозної причини.
  2. Якщо доводиться сказати неправду, постарайся трішки повірити в те, що говориш. Хоча б поки говориш. Як ніби граєш, що це правда. Так тобі швидше повірять.
  3. Думай, у що повірить цей чоловік. Якщо зможеш знайти підходящий обман, тобі будуть вірити, навіть якщо обман розкриється. Коли обманюєш дорослого, брехати треба інакше, ніж з дитиною і т. д.
  4. Говори впевнено і без зайвих емоцій. Спокійному і впевненому брехунуу повірять швидше.
  5. Якщо потрібно – бреши, але не переживай через свою брехню, інакше нервозність тебе видасть. Ти брешеш за необхідності, так що нема чого даремно хвилюватися. Не роби брехню проблемою – нехай вона буде нормальним інструментом спілкування, і тоді вона буде корисна.
  6. Сказавши неправду, намагайся підтримувати свою версію і далі. Наприклад, сказавши одній подрузі, що не їдеш з нею кататися з-за поломки велосипеда, не говори іншій, що болить нога. Поламався – значить поламався, зайвого не треба.
  7. Не соромся трошки лестити людям. Всі хочуть бути кращими, тому людина легко повірить, що вона сьогодні добре виглядає, що вона сказала щось розумне і цікаве, впоралася з чимось дуже добре. І людям приємно, і тобі на користь.

Фахівці запевняють, що брехуна видають різні ознаки: голос, жести, погляди. Але це відбувається тому що людина сама не вірить у себе і знає, що бреше, вчиняє неправильно.

© odnadama.ru

Мої діти не брешуть так вже часто, але зате спокійно і без коливань. Тому їх не вважають брехунами, а навпаки, думають про них добре.

Навіщо вчити дітей брехні з дитинства, чи велика користь маленької брехні

Молодша дочка навчилася на уроках говорити щось на кшталт «Як цікаво!» і завдяки цьому їй легше прощається незнання якихось моментів. Раз дитина цікавиться – значить вона хороший учень.

Обидві вони – і старша, і молодша, погоджуються з бабусею, мамою їх тата, коли вона лає сучасну музику та поведінку молоді. Тому бабуся твердо впевнена, що внучки у неї – слухняні розумниці, яким можна дарувати недешеві подарунки. І бабуся рада, і онуки задоволені, всім добре.

Я не пропоную використовувати брехню для шахрайства, вводити людей в оману і завдавати їм шкоди. Але краще ввічливий і розумний обман, чим шкідлива правда. Це корисний навик, який стане в нагоді протягом усього життя, а засвоюється найкраще юному віці.

Хочете перебувати у вигідному становищі? Говоріть те, що корисно для вас. Хочете таку ж вигоду для своїх дітей? Привчайте їх до цього. Я прийшла до такого висновку досить давно, і тому не караю своїх дітей за брехню, але можу покарати за те, що збрехали нерозумно і попалися. А щоб вони не хотіли часто мені брехати, я краще буду до них більш уважною і чуйною.

І знаєте, який результат такого виховання? Їх всі вважають добрими, чемними, розумними і дуже здібними. Тому що вони не поспішають показати свої недоліки, а недоліки є у всіх. А якщо мої діти на всіх справляють гарне враження і вміють будувати доброзичливі стосунки, то хіба їх брехня не виправдано? Думаю, повністю виправдано.

Фото заголовку odnadama.ru
За матеріалами odnadama.ru

 

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close