Я не соромлюся брехати і навчаю цьому дітей

1

Незважаючи на те, що нам усім, починаючи з дитячого садку вселяють думку «брехати негарно», я дотримуюся іншої думки. І не просто дотримуюся, а говорю і роблю так, як вважаю розумним. І якщо потрібно сказати неправду – кажу.

Пояснюю дітям, що брехати іноді – це добре!

Думки про те, що говорити правду стоїть далеко не завжди, виникали у мене ще в шкільні роки. І причини для цього завжди є, хіба що не всі готові їх помічати.

реклама

Признаєшся вчительці, що не виконала уроки тому, що тебе покликали гуляти – і отримуєш повноцінний скандал. А ось якщо причиною назвати головний біль, тобі максимум нагадають, що треба лягати спати вчасно, от і не буде голова боліти.

© odnadama.ru

Попроси у батьків гроші на те, щоб піти на «дорослий» фільм – швидше за все, відмовлять. А от сказати «Йдемо класом на екскурсію, треба здати гроші» — побурчать і дадуть. Можна для переконливості зітхнути, мовляв самій не хочеться, але класний керівник вимагає. Зобов’язує. В результаті тобі кажуть, що нема чого сперечатися з учителем і відбиватися від колективу, дають грошей і відпускають з додому.

Скажиш шкільному розбишаці, що з такими дурнями, як він, не звязуєшся, і швидко отримаєш безліч неприємностей, причому надовго. А якщо погодитися піти погуляти і негайно прикинутися, що розболівся живіт – на тебе махнуть рукою і знайдуть іншу дівчину.

Вчасно сказана неправда спрощує життя. А якщо не зариватися і не брехати занадто безглуздо і занадто часто, тобі будуть вірити і далі. І я так робила раніше, і роблю зараз.

Найчастіше мій обман нікому не завдає шкоди, принаймні, серйозної. Але якщо правда могла б заподіяти шкоду мені, то погодьтеся, я в першу чергу повинна виконувати свої інтереси. Це природно.

Тому я не прагну говорити тільки правду і не намагаюся виростити з своїх дітей кришталево чесних людей. Це насправді нікому не потрібно, тільки тим, хто прагне витягти з чужої чесності користь – напевно всі чули про непорядних людей, які користуються почутою інформацією в шахрайських або просто підлих цілях. Та ще тим, хто намагається нами маніпулювати для власних цілей.

© odnadama.ru

Правда про шкоду, брехня на користь – приклад з нашого життя

Ось простий приклад. Коли моя старша донька навчалася в шостому класі, у них була вчителька, не буду уточнювати з якого предмету, що робила реальні помилки. Моя дочка помітила ці помилки (вона мені розповіла, причому детально), але промовчала, зробивши вигляд, що все нормально. Інша дівчинка, до речі, розумна і здібна, висловила вчительці свою думку щодо її помилок. І в результаті виник конфлікт, який цій дівчинці псував навчання до дев’ятого класу, а вчителька відчувала себе скривдженою. Треба було цій дівчинці бути прямою і чесною? Судіть самі.

А моя донька, яка звикла не лізти зі своєю правдою, куди не просять, була у вчительки на хорошому рахунку. Саме завдяки невеликому невинному вдаванню. І це лише один з багатьох випадків.

З молодшою донькою стався такий випадок: ми були в гостях у родичів, і господар будинку в злегка нетверезому стані пообіцяв їй і її двоюрідному братові грошей для покупки велосипеда. Не всю суму, звичайно, але хоч частину. Людина він заможна, таке дозволити собі може. І донька похвалилася, що ми їй обіцяли в цьому році купити велосипед. В результаті грошей дали тільки двоюрідному братові, а їй сказали: «Тобі ж скоро батьки куплять!» і все.

© odnadama.ru

Вона дуже засмутилася, а я їй пізніше пояснила: «Скажи ти, що дуже-дуже хочеш велосипед, а мама з татом ніяк не можуть купити, тобі б дали гроші, а може навіть і більше. А тепер вже почекай, коли ми справді зможемо».

І, думаю, вона засвоїла цей урок, тепер все що в голову прийде, говорить набагато рідше. Я навіть бачу, як вона зважує свої слова, прикидає, що сказати вигідніше. Краще навчитися брехати на користь в дитинстві, ніж все життя страждати від недолугої правдивості.

Зрозуміло, я ніколи не кажу дитині, що брехати добре. Але натякнути «скажи краще так, а не отак» — для мене норма, і діти навчилися ловити натяки або самі придумувати відповідну брехня там, де це корисно.

Я не забороняю дітям брехати, а допомагаю жити добре

Нехай краще і мої діти вміють говорити корисну неправду, хоча б для того, щоб уникати неприємностей. Навіщо говорити в школі, що пропустила кілька днів до початку навчального року з-за поїздки з родиною на море? Класний керівник негайно почне цим дорікати, а дехто з однокласників просто із заздрощів скажуть, що вона хвалиться поїздкою. Проходили, знаємо. Дочка сказала, що просто прихворіла, а до лікаря не пішла, сподіваючись, що все назавтра пройде. Ну і трохи не розрахувала, прохворіла три дні без довідки…

© odnadama.ru

І я не стала її критикувати за це, а навіть похвалила за те що вона попередила мене – у випадку розмови з вчителькою буду знати, якої лінії дотримуватися.

Звичайно, щоб у твоїх словах не сумнівалися і щоб брехня приносило користь, говорити неправду потрібно продумано. Цього я теж вчу своїх дівчаток.

Ось кілька правил, як навчити дитину правильно брехати

  1. Намагайся брехати не занадто часто, інакше перестануть тобі вірити. І навіщо тоді брехати? І взагалі, брехати потрібно тільки за серйозної причини.
  2. Якщо доводиться сказати неправду, постарайся трішки повірити в те, що говориш. Хоча б поки говориш. Як ніби граєш, що це правда. Так тобі швидше повірять.
  3. Думай, у що повірить цей чоловік. Якщо зможеш знайти підходящий обман, тобі будуть вірити, навіть якщо обман розкриється. Коли обманюєш дорослого, брехати треба інакше, ніж з дитиною і т. д.
  4. Говори впевнено і без зайвих емоцій. Спокійному і впевненому брехунуу повірять швидше.
  5. Якщо потрібно – бреши, але не переживай через свою брехню, інакше нервозність тебе видасть. Ти брешеш за необхідності, так що нема чого даремно хвилюватися. Не роби брехню проблемою – нехай вона буде нормальним інструментом спілкування, і тоді вона буде корисна.
  6. Сказавши неправду, намагайся підтримувати свою версію і далі. Наприклад, сказавши одній подрузі, що не їдеш з нею кататися з-за поломки велосипеда, не говори іншій, що болить нога. Поламався – значить поламався, зайвого не треба.
  7. Не соромся трошки лестити людям. Всі хочуть бути кращими, тому людина легко повірить, що вона сьогодні добре виглядає, що вона сказала щось розумне і цікаве, впоралася з чимось дуже добре. І людям приємно, і тобі на користь.

Фахівці запевняють, що брехуна видають різні ознаки: голос, жести, погляди. Але це відбувається тому що людина сама не вірить у себе і знає, що бреше, вчиняє неправильно.

© odnadama.ru

Мої діти не брешуть так вже часто, але зате спокійно і без коливань. Тому їх не вважають брехунами, а навпаки, думають про них добре.

Навіщо вчити дітей брехні з дитинства, чи велика користь маленької брехні

Молодша дочка навчилася на уроках говорити щось на кшталт «Як цікаво!» і завдяки цьому їй легше прощається незнання якихось моментів. Раз дитина цікавиться – значить вона хороший учень.

Обидві вони – і старша, і молодша, погоджуються з бабусею, мамою їх тата, коли вона лає сучасну музику та поведінку молоді. Тому бабуся твердо впевнена, що внучки у неї – слухняні розумниці, яким можна дарувати недешеві подарунки. І бабуся рада, і онуки задоволені, всім добре.

Я не пропоную використовувати брехню для шахрайства, вводити людей в оману і завдавати їм шкоди. Але краще ввічливий і розумний обман, чим шкідлива правда. Це корисний навик, який стане в нагоді протягом усього життя, а засвоюється найкраще юному віці.

Хочете перебувати у вигідному становищі? Говоріть те, що корисно для вас. Хочете таку ж вигоду для своїх дітей? Привчайте їх до цього. Я прийшла до такого висновку досить давно, і тому не караю своїх дітей за брехню, але можу покарати за те, що збрехали нерозумно і попалися. А щоб вони не хотіли часто мені брехати, я краще буду до них більш уважною і чуйною.

І знаєте, який результат такого виховання? Їх всі вважають добрими, чемними, розумними і дуже здібними. Тому що вони не поспішають показати свої недоліки, а недоліки є у всіх. А якщо мої діти на всіх справляють гарне враження і вміють будувати доброзичливі стосунки, то хіба їх брехня не виправдано? Думаю, повністю виправдано.

Фото заголовку odnadama.ru
За матеріалами odnadama.ru

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама