Хлопчиків і дівчаток потрібно хвалити по-різному

© steemit.com

Уривок з лекції популярного психолога Руслана Нарушевича «12 загадок для мами і тата». Інформація для роздумів всім батькам:

«Дівчаток не треба хвалити за зроблене. Ви сприяєте їх деградації. Якщо дівчинку хвалити за те, що вона зробила: дуже смачно, дуже красиво — в результаті, в неї формується таке відчуття, що визнання мене прийде тільки за мої заслуги. Визнання мене прийде тільки за те, що я зробила. Це знищує жінку в принципі.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Адекватне ставлення до життя — я гідна любові, тому що я є, тому що я — розумниця, тому що я — господиня, бо я — помічниця, бо я — принцеса, тому що я — фея на кухні. Ось тоді у жінки здорова психіка, тому що схвалюють її саму природу, тобто, щоб мені отримати любов, треба просто залишатися собою. Ось у чому принцип виховання дівчинки. Якщо ви починаєте її хвалити за заслуги, то вона відразу починає думати: мене саму хвалити нема за що, любов я можу тільки заробити, будуть заслуги — буде любов.

Хлопчики — повністю, навпаки. Абсолютно діаметрально. Мами дуже люблять говорити: ти у мене такий красень, такий розумник, такий молодець. Начебто, добре. Насправді, тільки сприяєте деградації чоловіка, тому що йому вважається, що він сам по собі хороший. А чоловікові добре, тільки тоді, коли він чогось досягає.

Тому, щоб хлопчика спонукати до того, щоб він удосконалювався і відчував себе щасливим від результатів, йому треба говорити про його заслуги: дуже красиво зроблено, дуже здорово, дуже вміло. Хлопчику всі ці ласкаві слова потрібні в меншій мірі, тому що, його природа — розвиток. Йому потрібна похвала за те, чого він досяг.

Замість того, щоб сказати: зайченя, сонечко, — для хлопчиків старшого віку, дуже важливо, щоб ви показували всім гостям їх літак, зроблений з лего. Це важливіше ніж всі сонечка, лапочки, зайченята. «Подивіться що він зробив, вгадайте хто це зробив. Правильно, це Альоша зробив, це син мій », — це набагато більша похвала, найкращий стимул для хлопчика.

А дівчинка не стане кращою, якщо її супом пригощати весь район. Вона просто зрозуміє, що вона повинна тягнутися все життя, і район годувати супом. Вона не заслужить більше ніколи любові, поки всіх супом не нагодує. Дайте дівчинці розуміння, що вона досконала і прекрасна сама по собі, що кохання і визнання їй заслуговувати не потрібно, що ви любите її та захоплюєтеся нею, просто тому, що вона є … »

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close