Виховання подяки: Як навчити дітей відчувати цінність того, що є

© dityinfo.com

Вдячність — одна з базових рис щасливої людини. Але як виростити вдячну дитину в нашому матеріалістичному світі? Звичайних прохань говорити «будь ласка» і «дякую» недостатньо. Вдячність — це здатність цінувати те, що у тебе є. Для того, щоб прищепити цю здатність, слід регулярно повторювати ці вправи.

Подарунки цього дня.

Щодня, неважливо, в який момент дня, сідайте поруч з дитиною та перераховуйте разом «подарунки» цього дня: моменти, події, враження, за які ви вдячні. Це можуть бути і люди, ігри, частування — що завгодно. Головне — навчитися дивитися на те, що з нами відбувається як на подарунок. Можна навіть вести «Щоденник подяки».

День добротворения.

Це один день у місяці, коли ви і ваші діти робите щось корисне для інших: прибирання двору, збір речей для благодійних організацій, придбання корму для собачого розплідника. Це допоможе дітям зрозуміти важливість того, що приємно не тільки брати, але й віддавати. Це важливий компонент подяки.

Ти пам’ятаєш…

Хороші моменти потрібно закріпити. Згадуючи приємні події дня, промовляйте: «Ти пам’ятаєш, як тобі сподобалося, коли…, «Як ти був радий, коли…», «Як ти був щасливий, коли…». І навіть негативну ситуацію можна перетворити на привід для подяки, наприклад, коли ви приготували щось, що дитина відмовляється їсти: «Як це здорово, що ми не змушуємо тебе їсти те, що тобі не подобається!»

Ти — мій помічник!

Якщо дітям говорити це, вони будуть відчувати, що їх цінують, і дійсно будуть допомагати і намагатися більше.

Ти — турботливий.

Частиною здатності бути вдячним є здатність піклуватися про інших. Навіть якщо дитина робить щось рутинне: прибирає свої іграшки або ставить свою тарілку після їжі в мийку, скажіть: «Ось, який ти турботливий!». Звичайно, скажіть ще й «спасибі», але похвалити їх і підтримати в них думку про те, що вони уважні, відповідальні і дбайливі — дуже важливо.

Чим ми можемо поділитися сьогодні з іншими?

Те, що нам давно відомо, підтвердилося і науковими дослідженнями: маленькі діти щасливіші, коли мають можливість пригощати і ділитися з іншими. Але більше радості приносить їм той подарунок, який дорогий їм самим: зроблений власними руками або куплений на зекономлені гроші. Насправді, добрі слова теж можна дарувати. Можна поділитися частуванням або іграшкою. Ваше завдання — слідкувати, щоб це відбувалося (усвідомлено) хоча б раз в день.

Нам так пощастило!

У будь-який момент дня згадайте, як вам пощастило: що залишилося чотири дні до вихідних, що на ногах зручні і красиві черевики, що в кафе є вільний столик і морозиво.

Як здорово, правда?

Ця вправа схоже на попередню, але іноді краще просто міняти фразу, для різноманітності. «Як здорово, коли вся сім’я п’є чай разом, правда?» або «Як здорово, що у нас є час повалятися на дивані, правда?» або «Як здорово, що ми можемо ділитися думками та ідеями, правда?»

Щастя — це не результат отримання нами, чого у нас немає, це визнання цінності того, що у нас є. Повірте, діти, особливо маленькі, не бачать скільки ваших зусиль вартує їх комфорт і радісне дитинство. Але якщо ви будете регулярно вправлятися з ними в тому, щоб помічати і цінувати те, що вони мають, вони обов’язково навчаться цінувати вашу батьківську працю і все те, що їх оточує.

Фото заголовку dityinfo.com
За матеріалами themilitarywifeandmom.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close