Ви – це середнє 5 осіб, з якими проводите більшу частину свого часу!

© lafamille.com.ua

Як на наш успіх, рівень життя, якість роботи і самореалізацію впливають оточуючі люди і кого важливо вибирати в своє найближче коло. Про це розмірковує письменник і кандидат психологічних наук Бенджамін П. Харді (Benjamin P. Hardy).

В соціальній психології проводилися цікаві дослідження, які пояснюють, як більшість людей формують своє оточення. Особливо це стосується дітей і підлітків, а часто й дорослих людей, які вибирають собі друзів, грунтуючись на тісному сусідстві.

Навіть у студентські роки, з ким ви дружили? Адже не з тими, у кого характер та інтереси, схожі з вашими, а з тими, хто буквально сидів поруч.

Так само безліч соціально-економічних досліджень показали, що економічна нестабільність людини в значній мірі визначається округом, у якому вона живе. У деяких регіонах шанси на поліпшення фінансового становища чудові, в інших же – близькі до нуля.

Просто кажучи, наше найближче оточення має величезне значення. Як влучно зауважив Джим Рон: «Ви – це середнє п’яти осіб, з якими проводите більшу частину свого часу». Або як висловився колишній директор компанії Yahoo! Тім Сандерс: «Ваші зв’язки – це ваш власний капітал!»

ТУТКА в TELEGRAM – не пропусти найцікавіше

Якщо ви відчуваєте, що зупинилися, хоча з усіх сил намагаєтеся домогтися прогресу, озирніться навколо. Більшість людей пристосовуються до будь-якого середовища, де б вони не виявилися. У них є властивість особистості, яку психологи називають «зовнішній локус контролю», коли люди вірять, що їх життям керують зовнішні фактори.

Задумайтеся, хто ті люди, що знаходяться у вашому найближчому оточенні? Як вони в ньому опинилися? Чи допомагають вони вам тягнутися вгору?

Якщо ви хочете поліпшити свій стан і добитися в житті успіху, потрібно оточити себе людьми, у яких вищі стандарти, ніж у вас.

Як заявив Тоні Роббінс, ваше життя – це відображення ваших стандартів, або те, що ви готові терпіти. Більшість людей згідні миритися з нездоровими стосунками, з поганими фінансами і ненависною роботою. В іншому випадку цього всього в їхньому житті не було б.

Останнім часом в роботі над моєю книгою мені допомагає письменник Райан Холідей. Особисто я був дуже задоволений своїм рукописом деякий час назад. Тим не менше, кожен раз, коли я відправляв йому проект, він показував мені, як його можна поліпшити в 10 разів. І він підштовхує мене до цього високого стандарту.

Зараз мене пересмикує, коли я озираюся на продукт, яким раніше був задоволений. Стандарти Райана для моєї роботи виявилися набагато вище моїх власних стандартів.

Те ж саме стосується мого наукового керівника. Я відсилаю їй дослідницьку роботу, якою задоволений, але вона нею виявляється повністю не задоволена. Тоді вона кидає мені виклик переосмислити тему і поглянути набагато глибше. Це складно і навіть неприємно, але це спосіб ставати кращим.

Те ж саме справедливо не тільки для трудових стосунків. Що скажете про свого романтичного партнера? Підтримує він вас в напрямі до вищих стандартів? Допомагає ставати кращим, ніж ви є в цей час? А ви йому допомагаєте?

Правило 80/20 (Закон Парето, або принцип Парето) можна застосувати до людей та їх колективів. 20 відсотків населення рухаються вперед, 60% наслідують оточуючим, а 20% задкують назад.

Більшість людей – пряме віддзеркалення тих, хто їх оточує. Якщо у навколишніх занижені стандарти, людина так само занижує свої. Якщо у навколишніх більш високі стандарти, вона свої піднімає.

Згадайте людей, просто перебуваючи поруч з якими у вас підносяться думки і наростає енергія. Ось такими людьми потрібно оточувати себе. Саме на таких людей вам варто бути схожими, щоб інші ставали кращими, просто перебуваючи поруч з вами.

Якість вашого життя і якість вашої роботи визначаються стандартами, які ви для себе встановили, та стандартами тих, хто вас оточує.

Тому, якщо ви дійсно хочете стати кращим, то оточіть себе людьми, які будуть підтримувати у вас більш високі стандарти. Зблизившись з ними, ви незабаром багато чого у них дізнаєтеся.

Ваші таланти та потенціал не мають значення, якщо вас оточують люди, які не допоможуть їх реалізувати. У багатьох з нас є знайомі з невикористаним потенціалом. Але не дозволяйте цьому статися з вами.

Вибір свого оточення має величезне значення.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close