Вдячність зупиняє важку долю

Ми – учні цього світу.
Ми можемо опинитися в самому центрі раю, не виходячи зі своєї власної квартири, але якщо в наших бажаннях присутня заздрість, корисливість, гордість і пожадання – світ може легко перетворитися в наше індивідуальне пекло.

Світ реагує на наші бажання як особистість, він чекає від нас дружелюбності, безкорисливості і любові.

Ми самі створюємо атмосферу навколо себе, тому мудрець завжди починає зміни зі свого власного характеру, розуміючи, що проблема знаходиться в нашому серці, а не в оточенні, не в сусідах, не в товаришах по службі, не в подружжі.

Чому так відбувається?
Тому що цей світ влаштований за принципом навчання. Ми – учні цього світу, які повинні розвинути в собі якості учня. Всі навколишні – це наші вчителі. Вони спеціально послані долею, щоб дати нам уроки життя, які повинні навчити нас відрізняти хороше від поганого.

Справжній учень здатний вчитися всього, з чим зводить його доля. Навіть камінь може навчити. Камінь лежить в 50-градусну спеку кілька місяців, потім всю зиму він лежить в страшному холоді, в результаті таких перевантажень він – БАХ – і розлітається на дві половини, але все одно залишається лежати на старому місці. А ми при першій же неприємності готові втекти з сім’ї, кинути роботу, переїхати в іншу країну …

Вороже ставлення до світу є найнебезпечнішим, тому що викликає вороже ставлення світу до нас самих.

Так починається найнеприємніша частина нашого навчання. Це схоже на те, що студент вибирає білет на іспиті, білет йому не подобається, так як він не знає правильної відповіді і він починає ображати викладача і звинувачувати його в упередженому ставленні.

Як розпізнати в собі ознаки ворожого ставлення до світу?

За тим чи відчуваємо ми заздрість.

Заздрість – це незгода з тим, що наші бажання виконуються у інших.

Зазвичай думають, що вроки – це коли хтось на нас погано подивився, але в дійсності справжній вроки – це коли ми дивимося на успіх іншої людини з заздрістю. Це відразу викликає в нашому житті реакції, які призводять до самознищення і в першу чергу людину покидає щастя.

Щастя – це плід подяки. Чим більше ми вдячні людям, чим більше ми вдячні долі і Богу, тим більше плодів щастя розквітає на дереві нашої свідомості.

Не яблука роблять наш імунітет стійким, не холодні обмивання, ні чьяванпраш, а просте слово, якого нас вчили в дитинстві, – слово «дякую»!

Кожне щире «дякую» позбавляє нас від однієї з хвороб, якою ми могли б захворіти в цьому житті, а кожне невимовлене «дякую» додає одне захворювання.

Це і є наше призначення, яке приховано в цьому слові: дарувати добро всім, хто біля нас!

Історія про царя і заколот

Одного разу великий цар Індії почув про те, що в його царстві назріває заколот. Він послав своїх найкращих слідчих, щоб вони дізналися, звідки вітер дме. Слідчі дісталися до таверни, де збиралися теслі, що живуть неподалік від царського палацу. Саме з цього місця і почався неспокій у царстві. Виявилося, що кожен вечір в цю таверну приходив перекусити місцевий тесля, який жив навпроти царського палацу, і його вікна виходили прямо на царський балкон. Він заходив в таверну і говорив, що сьогодні знову цей цар виходив на свій балкон о восьмій ранку, а його цариця годувала його виноградом і це в той час, як ми всі так важко працюємо за якісь копійки … Шпигуни послухали ці розмови і зникли в нічному тумані.

Рано вранці до теслі постукали. Він відкрив двері і, на свій подив, побачив царських посланців, які стояли, схиливши перед ним голови. Вони сказали йому, що сьогодні настала нова астрологічна ера і зірки розташувалися так, що вказали на нього як на нового царя, тому з завтрашнього дня він повинен приступити до обов’язків правителя держави. Тесляр спочатку для пристойності відмовлявся, але потім з радістю погодився і переїхав жити до палацу.

Але розбудили його о другій годині ночі. Новоспечений цар спочатку не зрозумів, що сталося, але його слуги пояснили, що цар повинен відстояти всю утреню в храмі, щоб як слід помолитися про успішний для всього царства завтрашній день. Через кілька годин молитви його перепровадили в зал для занять військовим мистецтвом, де його кілька годин муштрували найкращі борці країни. Після цього він повинен був підписати кілька десятків смертних вироків, прийнявши тверезе і обдумане рішення. І нарешті, о восьмій ранку його відпустили поснідати.

Він, похитуючись, вийшов на балкон, потягнувся і в цей час підійшла цариця і пригостила його однією виноградинкою. Цар зрадів і запитав: «Що, сніданок починається?» «А це і був сніданок, – сказала цариця. – Цар повинен давати приклад аскетизму. Тепер прийшла пора приступити до справжніх справ».

І в цю мить цар побачив з балкона віконце свого маленького будинку навпроти і все зрозумів.

У цей момент знову прийшли астрологи і сказали, що становище світил знову концептуально змінилося, так що термін його правління закінчився. Забрали корону і випровадили з палацу. Тесляр прийшов в свою таверну, сів, щоб перекусити і почув, як хтось із відвідувачів обурювався, що сьогодні новий цар обжиратися на балконі виноградом. Він встав і голосно сказав: «Ніколи більше ніколи не критикуйте при мені цього царя!»

womo.ua

Диво-подяка

Подяка – це один з основних ознак розвитку нашої свідомості, але найцікавіше полягає в тому, що подяка зупиняє негатив. Якщо ми, наприклад, вдячні хворобі як своєму вчителю, який карає нас за неправильну поведінку, ця хвороба перетворюється в частину духовного розвитку. Одним словом, подяка перетворює неприємність в аспект духовного щастя.

Невдячну людину нещастя вбиває, а вдячну – надихає. І зрозуміти це можна тільки ставши вдячним …

Якщо у нас проблеми на роботі, ми повинні бути вдячні долі, що у нас хоча б є робота.

Якщо у нас проблеми в сім’ї, ми повинні бути вдячні, що у нас хоча б є сім’я.

Якщо нам не видають зарплату, ми повинні бути вдячні, що нам хоча б є що видавати.

Якщо у нас щось вкрали, ми повинні бути вдячні долі, що у нас хоча б є що вкрасти.

Якщо у нас щось заболіло, ми повинні бути вдячні долі, що хоча б є чому боліти …

Проблема досить повчальна за самою своєю природою. Зрозуміти її дію не так складно. Просто вдарте по стінці з усієї сили і стінка відразу ж стукне вас у відповідь.

Нерозуміння починається тоді, коли відповідь приходить не відразу, а через деякий час, як в “принципі доміно”.

Ляпас

Одного разу цар Акбар розмовляв з дев’ятьма своїми найкращими друзями. Це були дев’ять найталановитіших творчих людей, а у Акбара були деякі дивацтва, він несподівано міг втнути що-небудь таке … І, звичайно, у царя не спитаєш: “Чому ти це зробив?”

Несподівано він вдарив по обличчю людину, що стояла поруч. Це був найрозумніший чоловік у палаці. Його звали Бірбал. Бірбал почекав секунду, напевно, думаючи, що робити; однак, робити щось було потрібно!

Він розвернувся і дав ляпаса людині, яка стояла поруч з ним. Це був один з міністрів. Ця людина не могла зрозуміти: “Що відбувається? Що це за жарти?”.

Але тепер нема про що хвилюватися. Адже Бірбал “почав першим”! Недовго думаючи, міністр вліпив по вуха наступного. Кажуть, що цей ляпас обійшов всю столицю.

А вночі Акбара раптово вдарила його власна дружина. Він запитав:

– Що ти робиш?

Вона відповіла:

– Я не знаю, в чому справа, але це відбувається по всій столиці. Мене теж сьогодні вдарила твоя старша дружина. Вона старша за мене, тому я не змогла відповісти їй тим же. Крім тебе, мені нема кого вдарити.

– Треба ж, – сказав Акбар. – Мій власний ляпас повернулася до мене.

Принципи ДОЛІ

Наші думки, плани і вчинки формують наші людські якості і якість нашого життя.

Якщо людина крала, то покарання за це проявляється у вигляді хронічного браку часу, грошей і можливостей.

Якщо людина чужоложила, у неї буде більше ворогів, ніж друзів.

Одним словом, ми чесно отримуємо те, що заслужили.

З іншого боку, є і зворотний ефект. Наприклад, прощаючи іншого, ми кожного разу виліковуємося від хвороби, тому що хвороба прощає нас.

А якщо ми радіємо чужим успіхам, до нас обов’язково прийде слава і процвітання.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close