Тибетський погляд на виховання дітей: 4 етапи

Усім відомо, що жителі Тибету відрізняються терпінням, мудрістю та своїм унікальним поглядом на усі сфери життя людини. Так само і в питанні виховання дітей існує особливий «тибетський погляд», який допомагає виростити повноцінну та самодостатню особистість, яка зможе приймати самостійні рішення та з повагою відноситись до батьків.

Тутка розповідає, що існує 4 часові етапи у вихованні дитини, згідно тибетської мудрості.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

1-й етап: до 5-ти років

За тибетською схемою виховання, у цей період з дитиною потрібно себе поводити «як з королем». Не можна забороняти що-небудь дитині, а тим більше карати її.

У цьому віці дитина допитлива, активна, готова пізнавати та досліджувати світ. Однак, вона вже не вміє опиратись на власний досвід та будувати логічні ланцюжки. Тому, якщо вона робить щось неправильно чи небезпечно, потрібно зробити переляканий вигляд та відвернути увагу на щось інше. Емоції – мова, яку діти в цей період прекрасно розуміють.

  • Якщо Ви будете надто опікати дитину та багато забороняти їй в цьому віці, то тільки приглушите її життєву активність та навчите бездумно підкорятись.

2-й етап: з 5 до 10 років

У цей період потрібно поводитися з дитиною «як з рабом», але без жорстокості. У цей час активно розвиваються інтелект та логічне мислення та закладається фундамент майбутньої особистості.

В цей період важливо ставити перед дитиною різні завдання, контролювати їх виконання та навчити дитину бути готовою до наслідків ,які виникають через їх невиконання. Так, дитина навчиться нести відповідальність за свої вчинки, прагнути до позитивних речей та уникати негативних. У цей час можна не боятись навантажувати дитину знаннями: вона засвоює їх дуже швидко.

  • Якщо на цьому етапі продовжувати ставитись до дитини «як до короля», вона виросте інфантильною, нездатною відповідати за свої вчинки та лінивою до роботи.

3-й етап: з 10 до 15 років

З 10 до 15 років з дитиною потрібно спілкуватись «на рівних». Ви знаєте, що маєте більше життєвого досвіду та знань, але дитині потрібно озвучити свою життєву позицію та показати силу своїх думок.

Допоможіть їй в цьому: дайте пораду, запитайте її думку, заохочуйте самостійність. Важливо давати підказки, а не наказувати та забороняти, тому що в цьому віці формується незалежне мислення, самостійність у справах та вчинках.

  • Якщо Ви будете тільки забороняти, то взаємини тільки погіршаться і дитина може потрапити в небезпечну ситуацію. А якщо навпаки, надмірно оберігати, дитина виросте невпевненою в собі та залежною від думки інших.

4-й етап: з 15 років і старше

До цього етапу особистість дитини уже сформована. Тепер важливо відноситись до дитини з повагою, давати поради, але не виховувати. І Ви побачите, що дитина перетворилась у самодостатню, повноцінну особистість, яка поважає себе, своїх батьків та всіх оточуючих.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close