Тест: ви мислите нестандартно чи як звичайна людина?

У ХХ повіці психологи Е. П. Торранс (Ellis Paul Torrance) і Джоуль. П. Гілфорд (Joy Paul Guilford) вивчали інтелектуальні здібності людей і розробили унікальну систему тестів. Ця система дає оцінку рівня інтелекту і креативності піддослідного. Раніше такі тести використовували у навчанні військові, а сьогодні вони входять в деякі шкільні програми.

Узявши дослідження вчених за основу, Тутка пропонує вам перевірити нестандартність свого мислення.

Нижче представлені 10 картинок. Уважно подивіться на них і скажіть, що ж там зображено. Якщо відповідь здається занадто очевидною, це зайвий привід подумати довше.

Результати шукайте у кінці статті.

 

На відміну від звичних нам тестів, цей не містить свідомо правильних або неправильних відповідей. Показником креативності виступає те, наскільки далекі ваші відповіді від самих передбачуваних і як багато різнопланових варіантів ви змогли придумати.

Дивіться відповіді нижче

  1. Звичайна людина, можливо, побачить тут свічку на підставці, але також це штопор, який застряг в пробці.
  2. Думали, що це просто сліди ніг в крузі? А інші бачать, як парашутист летить на землю (вигляд знизу).
  3. Це схоже на компас. Але нестандартна людина побачить тут, як голодне пташеня в гнізді зве маму (вигляд зверху).
  4. Нагадує калюжі на дорозі. Але насправді це жираф (вид з вікна другого поверху).
  5. На перший погляд це не схоже взагалі ні на що. А якщо уявити, що це ведмідь злізає з дерева? Причому видно тільки лапи.
  6. Побачили колесо автомобіля? Спробуйте тепер побачити танцюючого мексиканця в сомбреро (вигляд зверху).
  7. Звичайні люди бачать тут половину шматка любительської ковбаси або слід від каблука. Але це ще і потяг, який виїжджає з тунелю (вигляд спереду).
  8. Думаєте, що це просто чоловіча сорочка з краваткою-метеликом? А деякі вважають, що невдалого офіціанта затиснуло дверима ліфта.
  9. Автолюбителі бачать тут спідометр, фізики – барометр. А люди з нестандартним мисленням можуть розгледіти сніговика (вигляд зверху).
  10. Багато хто говорить, що “хтось за чимось ховається”. Цікавіше думати, що це браві прикордонники з собаками причаїлися за барикадою.

Якщо для кожного зображення ви придумали:

1-2 варіанти відповідей: на жаль, ви мислите як переважна більшість жителів Землі. Або ж ви не сприйняли тест серйозно і з цікавістю відразу перейшли до відповідей. Такий варіант зараховується на вашу користь, адже цікавість тісно пов’язана з креативністю.

3-5 варіантів відповідей: якщо усі відповіді далекі одне від одного за сенсом і ви не витратили на їх пошуки всю ніч, то прийміть наші вітання. Ви мислите нестандартно, творчо підходите до рішення проблем і за бажання здатні зрушити гори! Або придумати, як цього уникнути, якщо ініціатива виходить не від вас.

6 і більше варіантів відповідей: ніщо не встоїть перед вашою завзятістю. Ваша креативність вища за всякі похвали, а рамки і шаблони буквально розсипаються в порох при вашому наближенні. Знімаємо капелюх.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close