Так, я егоїстична, – і що не так?

Нещодавно мене звинуватили в егоїзмі. Це звинувачення виходило від людей, які навіть добре мене не знають. Вони засуджували мене, тому що я пішла від партнера, з яким була абсолютно несумісна; це були стосунки повні напруженості і песимізму.

Ні, я не згодна з думкою оточуючих, тому що вважаю, що ніхто не повинен залишатися у стосунках, які не роблять людину щасливою. На жаль, при розриві і розлученні завжди будуть жертви. Я трохи подумала й запитала себе: якщо оточуючі затаврували мене егоїсткою, бо я кинула партнера, невже це справді так погано?

Чи можете ви бути егоїстом і хорошою людиною одночасно?

Близько десятиліття свого дорослого життя я жила заради інших, жертвуючи своїм щастям і цілями. Не зрозумійте мене неправильно, але я пишаюся тим, що на мене можуть розраховувати мої друзі і сім’я. Мені подобається бути у стосунках, і потреби мого партнера для мене важливі. Мир і злагода приносить мені комфорт.

Моє серце величезне, але воно може бути і моїм великим зрадником. Я витрачаю так багато часу на турботу про інших, що забуваю піклуватися про себе. Це, до речі, загальна риса для багатьох, особливо для матерів.

Я відчувала постійний тиск з боку, багато працювала і намагалася бути ідеальною студенткою, матір’ю, дружиною, другом. Мене переслідувало відчуття провини, що я недостатньо займаюся сім’єю. Я вбивала себе, щоб інші були щасливі. Я буквально руйнувала себе і свій організм, намагаючись бути самовідданою.

Коли я останній раз говорила «ні» кому-небудь?

Самовідданим жінкам сідають на голову і звішують ноги, причому всі, кому не ліньки. Так, багато людей починають використовувати вашу доброту. Вони не хочуть цього робити, але коли ви постійно доступні і послужливі, то чому б не сісти вам на шию? Як вони можуть поважати ваші кордони, якщо ви самі їх не встановили?

Я вирішила, що все потрібно змінити. Що слово «ні» має стати частиною мого звичайного і повсякденного лексикону. Мені потрібно перестати переступати через себе, щоб захистити почуття інших і рятувати їх від будь-яких незручностей. Реальність така, що я нікому нічого не винна! Я – мій пріоритет номер один!

Я не поганий друг, якщо відмовлюсь від запрошення на вечірку, чи мені не захочеться з кимось потусити. Мені просто іноді хочеться посидіти в піжамі у себе вдома і подивитися якийсь серіал, а не мчати на глобальне спілкування з друзями. Я не бессердечна, тому що не можу бути присутньою на кожному благодійному заході або жертвувати комусь на допомогу.

Я не жахлива людина, якщо не відразу відповім на кожен телефонний дзвінок або повідомлення. Будь-хто, хто мене добре знає, в курсі, що мені подобається спати. Якщо ви спробуєте зв’язатися зі мною до 10 годин ранку у вихідні, я, ймовірно, не буду відповідати, бо це мій особистий час.

Я почала думати про себе.

Пріоритизація та задоволення моїх потреб зробили мене набагато щасливішою. Зрештою, я не можу бути доброю дружиною, матір’ю, дочкою, сестрою і подругою, якщо я не дуже щаслива.

Чесно кажучи, іноді треба бути егоїстом, щоб помітити себе, потурбуватися про себе і поліпшити своє життя. Мій особистий час, час для себе коханої, зробив мене оновленою і кращою людиною, ніж я була раніше. Так що – так, я егоїстка, але мені це подобається.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close