Сім звичок бідних людей

© cluber.com.ua

Ці звички – справжнісінькі маркери бідності. Вони з головою видають людину «з низів» якраз тоді, коли вона хоче продемонструвати свою успішність і спроможність.

У мене-то з грошима проблем немає! – ніби кричить вона своєю поведінкою. А ми бачимо зовсім інше …

1. Прагнення зробити все «не гірше, ніж у людей»

Кредити на весілля, які молода сім’я виплачує роки. Купівля новенького айфона і при цьому харчування мівіною. Вимога дорогої шуби, коли в квартирі 20 років не робився ремонт – все це пояснюється бажанням «бути не гірше за інших». Саме думка оточуючих, а не власний комфорт або зручність штовхає людей на марнотратні і непотрібні витрати. Але чи варто схвалення двоюрідної тітоньки з Чернелиці наступних поневірянь? Бідні люди не сумніваються в цьому. Найбільше на світі вони бояться, що їх вважатимуть бідними.

2. Демонстративне споживання

Приблизно з тієї ж причини, обзавівшись грошима, люди з низів намагаються витрачати їх з розмахом. Салюти з чорної ікри, батареї пляшок шампанського, мільйон яскраво-червоних троянд, прикурювання від грошей … Така демонстративне поведінка – не що інше, як компенсація за злиденне дитинство …

3. Невміння «жити за коштами», марнотратство

Мене вражають історії деяких колишніх «світських левиць». Взяті своїми чоловіками-олігархами з бідності, вони якийсь час блищать, вражаючи уяву хутром та кількістю діамантів. Однак, після розлучення вони стрімко перетворювалися в злидарок, за пару років спускаючи отримані від чоловіка кошти та подарунки на вітер. Людина, більшу частину життя провівши в бідності практично ніколи не вміє жити по коштах. Вона скочується чи в скупердяйску економію, або в необдумане марнотратство.

4. Поклоніння дорогим брендам одягу, годинникам, косметиці

Сама вірна ознака бідного дитинства є поклоніння маркам і брендам, що доходить до абсурду. Зрозуміло справа, що приємніше носити якісні туфлі, шкіряну сумку і натуральне хутро. Але зациклюватися на цьому смішно. Крім бренду є ще краса, комфорт, приємні спогади, пов’язані з цією річчю … Заможна людина не боїться опинитися на вулиці в дешевій майці або весь час ходити в одному і тому ж костюмі. Орієнтація тільки на бренди – дороговказ закомплексованності.

5. Підкреслений вибір розкішних речей з серії дорого-багато

Позолочений айфон з гербами, дорожезна запальничка, золоте кільце на кожному пальці … Все це покликане справити незабутнє враження на оточуючих. На жаль, в сучасному світі такі речі цінують тільки хіба що східні принци. Решта вибирають мінімалізм і доречність.

6. Девіз «Понти дорожче грошей»

Різке обмеження себе в необхідних щомісячних витратах заради понтової речі, купленої «на останні», наводить на думки про заклопотаність щодо свого фінансового статусу. Навіщо доводити всім і кожному, що у тебе все добре, якщо це і правда так?

7. Презирство до «бидла» і злидарів

Але найголовніше, що видає колишнього бідняка – демонстративне прагнення відгородитися стіною від «бидла», злидарів. Презирство, вживання образливих слів – явний показник того, що крім грошей, що з’явилися недавно, демонструвати, взагалі-то, і нічого …

Чи помічали таке?

Фото заголовку cluber.com.ua
За матеріалами cluber.com.ua

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close