Шкідливі міфи про гроші

Бескорисні, добрі вчинки, соціальні акції, спрямовані на загальнолюдське благо – це дуже добре. Але щоб дати – треба мати. Іграшки, одяг, книги, подорожі – цінності не тільки матеріальні, а й духовні. Вони розвивають, збагачують розум і душу. Не слід вважати їх метою. Слід любити і поважати їх як засіб.

Гроші – це просто папірці

Це не так. Гроші – чудові маленькі, шарудливі істоти зі своїм особливим, неповторним характером, довірливі, уважні, дуже працьовиті, істоти-мандрівники. Бути може вам ця думка не зрозуміла, і навіть десь неприємна. Ви думаєте: «Маячня. Якщо б це було так, «добрі істоти» вже б прийшли мені на допомогу…» А навіщо їм йти до вас? Ви їх любите? Адже у них є характер. Вони просять тепла, але разом з тим, незалежні. Вони не хочуть любові, яка замкне їх у клітку, але жадають ніжності, яка дозволить їм бути самими собою, а значить, робити свою роботу – переходити з рук у руки, підтримуючи цивілізацію.

Адже саме вони її створили, привівши всі товари і послуги до спільного знаменника. Приймайте їх з радістю, відпускайте їх легко, і вони повернуться. «Не ходіть до цієї сварливої баби, застрягнете надовго!» або «Дитинко, йди до цього дядька він покаже тобі гарне життя!» – ось що шепочуть наші гроші, шелестячи один навколо одного в магазинах, ресторанах і банках. Гроші – це інформація, яку ви отримуєте про світ, а світ – про вас. 

Багаті люди – погані, бідні люди – добрі

Можна бути розумним, щирим і щедрим, живучи в хатині з картонних коробок на краю звалища, харчуючись гнилими овочами. Можна бути розумним, щирим і щедрим, живучи в маленькій, бідно обставленій квартирі, харчуючись крупами і Блоком. Можна бути розумним, щирим і щедрим, знімаючи студію в Латинському кварталі, харчуючись фруктами, булочками і альбомами репродукцій.

Можна бути розумним, щирим і щедрим, живучи в безперервній низці дорогих офісно-клубних інтер’єрів і шкіряних салонів, харчуючись суші і фуа-гра, і опускаючи раз в пару місяців втомлене тіло в прибережні води Санта-Крус-де-Тенеріфе. У всіх ситуаціях, описаних вище, можна бути і дурним, слабким, жадібним, духовно мертвим. Люди стають поганими чи хорошими, незалежно від того, є у них гроші, чи ні. Це залежить від безлічі різною мірою важливих факторів, подій і слів. Однак, добре харчуючись, простіше бути добрим.

Всі люди хочуть грошей

В тому-то і справа, що не всі. Люди рідко радіють грошам сильно, чисто, щиро. Багато хто не хоче грошей в силу того, що гроші потрібно заробляти, рахувати, зберігати, вкладати. У їх свідомості поняття «гроші» швидше тягне за собою проблеми, турботи, клопоти, а поняття «задоволення» як ніби з ним ніяк не пов’язано. Але якщо ви не любите гроші – вони відповідають вам взаємністю, і вам їх не вистачає. Грошам не вистачає вашої уваги. Ви стримуєте їх від себе болючою аурою, надуманою навколо грошового питання. Спробуйте голосно і з задоволенням сказати: «Я просто люблю гроші! Я хочу мати багато грошей!» Зламайте психологічний бар’єр між собою, і усвідомленням того факту, що бажати грошей – нормально і добре.

Багато грошей не буває

Буває. Але на просту схему відносин «Людина і її гроші» ми навішуємо купу всіляких фантазій, і тоді грішми вимірюють статус. Якщо ви не прагнете будувати готелі, заводи і аеропорти, ставати світовим монополістом, то вам потрібна цілком реальна сума грошей. Велика, але реальна. На те, щоб забезпечити собі комфортне і цікаве життя. Адже бідне життя – цікавим не буває. 

Я не люблю гроші

Вибачте, але це не так. Не вмієте сьогодні побудувати своє життя так, щоб заробляти їх, роблячи те, що хочеться робити? Не любите своїх великих і маленьких достатньо для того, щоб хотіти засипати їх кращими ліками, фруктами і враженнями? Боїтеся визнати, що у вас не виходить чи поки не виходить, і, щоб не відчувати себе залежним, будуєте хорошу міну при поганій грі? «Вся перевага в «мати гроші» полягає в можливості ними користуватися», – ледь чутно підказує Бенджамін Франклін зі 100-доларової купюри.«Більшість людей щасливі настільки, наскільки вони вирішили бути щасливими», – підбадьорливо вторить Лінкольн з 5-доларової.

Так, гроші – це не головне. Саме тому ми повинні собі дозволити задоволення їх мати.

Фото заголовку biznesua.com.ua
За матеріалами dowlatow.ru

 

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close