Що тримаєш всередині, те й отримаєш ззовні

– В чому суть? – запитав учень.

– У вищій справедливості світу – відповів учитель.

– А хіба він справедливий? Стільки людей страждає … вони бідні, хворі, а хтось отримує все, не докладаючи зусиль ….

– Просто кожен отримує від життя те, що хоче – посміхнувся мудрець – життя, доля – дуже гнучка субстанція і кожному дає те, що ми хочемо насправді.

– Що ви говорите учитель? – підскочив учень – як ви можете … ви стверджуєте, що всі ці люди, які проходять через нещастя – вони самі хочуть неприємностей?

– Сядь, ти ще дурний. У цього світу немає іншого виходу … Що всередині, те і зовні … Якщо вони бачать світ повним нещастя – мудрець замовк – у світу немає іншого вибору … світ милостивий до всіх – він задовольнить запит кожного, він стане для людини таким, яким той хоче його бачити .

– А навіщо ж люди тоді прагнуть до нещастя? – сідаючи, запитав учень.

– Така наша культура. Той, хто страждає, може завжди поскаржитися і стане легше. Ми вважаємо, що людина, яка пройшла через багато перешкод, чогось варта. Люди думають, що якщо їм випало багато неприємностей, то на них і дивитися будуть як на тих, хто їх подолав – з повагою.

– Учителю, я сам вважаю, що ті, хто пройшли через вогонь і воду гідні поваги, тому що знаю, що таке голодувати і переносити труднощі не з чуток.

– І що, ми всі тепер тебе за це поважати повинні?

– Ні, але ви повинні проявити хоч краплю поваги, бо пережив я більше вашого.

– Бачиш, ти вимагаєш до себе поваги через те, що у тебе було важке життя, вірніше не вимагаєш …. Ти просто знаєш, що так повинно бути. Так ось, саме бажання поваги і значущості змушує людей неусвідомлено, на підсвідомому рівні, бажати собі нещастя, що б їх потім поважали … А що світу залишається? Він виконує, просто виконує бажання … Що всередині – те і навколо.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close