Що таке жіноча краса

У моєму кабінеті побувало, мабуть, не менше сотні жінок, які прийшли, щоб розібратися зі своєю зовнішністю. Коли я був молодим і недосвідченим психологом, то дійсно з’ясовував проблему за вимогою. Мовляв, ну ось, «гарні у вас руки, ноги, давайте про це поговоримо…» З тих пір багато чого змінилося.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

І ось сидить у мене в кріслі пацієнтка і каже: у неї була аварія і вона вся у шрамах. Все жахливо і вона не може з цим жити. Я відповідаю:

– Ну так що, будемо розбиратися з головою?

– А як же тіло?

– Ви ж прийшли до психолога, так?..

Жінка довго дивувалася, який зв’язок між тим, що у неї в голові і тим, який у неї вигляд. Але протягом сеансу я зміг їй це пояснити.

Ваша зовнішність – це тільки ваше ставлення. Коли ви любите себе, цей козир «б’є» все. Це набагато важливіше, ніж бути ідеальною красунею. І ще: подумайте, ви колись любили іншу людину тільки за те, що вона гарна? Чи люблять батьки своїх дітей за те, що у них правильні риси обличчя?.. До себе треба ставитися так само. Любити себе за те, що це ВИ. Просто так, без умов.

Але є величезна проблема. Багато жінок знаходяться у рабстві  краси. Вони від неї залежні. Вся їхня життєва парадигма будується саме на тому, який вони мають вигляд. На параметрах, на поліпшенні своєї зовнішності, на тому, як їх сприймають інші. А ви тільки на секундочку уявіть, що можна жити по-іншому. Вільно. Щодня.

Навіщо це потрібно?

В Україні досить жорсткий «ринок» – чоловіків мало, як і в багатьох інших країнах. І жінки вічно щось з собою роблять, щоб привернути увагу. В результаті гонитва за красою записується на «підкірку».

У моєму кабінеті побували багато клієнток, які клялися і божилися, що роблять собі вже п’яту пластичну операцію не заради чоловіків. Але коли ми починали говорити, з’ясовувалося, що ідея «будь красивою або помри» міцно лежить в їх несвідомому. Їх так виховали. Їх з найбільш раннього віку навчили, що «дівчинка повинна бути красивою», що «вона повинна бути жіночною і мріяти вийти заміж». Вони намагаються бути гарними не для того, щоб знайти конкретного нареченого, а щоб бути «хорошими», «правильними», мовби не відставати від колективу.

Рабство  краси, на мій погляд, набуло національного масштабу. Наші жінки витрачають стільки грошей, сил і часу на красу, як це роблять у всьому світі тільки ті, хто «заробляє обличчям».

Краса для багатьох – це показник соціального успіху. Якщо ти добре одягнена, доглянута, маєш миле личко – ти «нормальна людина». А ті дівчата, які не сильно переймаються щодо сивини, перших зморшок або зайвих кіло просто «махнули на себе рукою» і здалися, так і не спробувавши вплутатися в перегони.

Парадокс в тому, що успіх в особистому житті взагалі не залежить від краси.

Що реально бачать чоловіки?

Ще один параметр дає очевидну перевагу в плані знаходження партнера. Це те, як ви до себе ставитеся. Так, в перші секунди карколомна краса може заполонити. Неглибоко і ненадовго – як привертає яскрава вивіска чи вітрина, обвішана гірляндами. Але коли чоловік починає спілкуватися з цією жінкою, яка невпевнена в собі і не любить себе, вся магія випаровується. Чоловіки кидали Мерилін Монро, Моніку Беллуччі і жінок, інших красунь.

А ось Барбара Стрейзанд, чиї зовнішні дані не вписуються в загальноприйнятий стандарт, сама вибирала собі коханців. Її обожнювали і продовжують обожнювати. Вона закохана в себе так, що це неможливо не відчути. І так, згадайте ще разочок дружину Цукерберга.

Приділяти собі увагу, тішити себе новими речами, наносити макіяж – це чудово. Але багато жінок перетворюють своє життя в пекло, причому роблять це добровільно. Але можна жити по-іншому.

Шлях до себе

Уявіть, що ви можете прокинутися вранці і з’їсти на сніданок те, що хочете. А не те, що посприяє схудненню. Піти на роботу в тому, в чому вам зручно. Домовитися про побачення з чоловіком, який вам сподобався і перед цим самим побаченням зайти не в салон, а на виставку, куди давно планували зазирнути. Займаючись сексом взагалі не думати про те, як ви виглядаєте. Жодного разу не шукати відповіді на запитання «А я гарна?», «А мене виберуть?», «А я подобаюся?». Жити без цього, вибачте. Повністю вільно.

Уявіть собі життя, де ви любите себе просто так, без автотренінгу, типу «я найчарівніша і найпривабливіша». Уявіть, що вам буде плювати на це. І при цьому ви будете відчувати до себе справжню любов. Так, це реально. Щоб зміни відбулися, просто спробуйте перемкнути тумблер.

І накінець. Пам’ятайте, краса – це те, чим потрібно насолоджуватися. Це захід сонця, картина улюбленого художника, хороша робота сценографа, дизайнера, фотографа. Це задоволення, а не війна.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker