Робота на дому може зруйнувати вашу кар’єру?

Коли Ієн Райт почав працювати з свого лондонського будинку, він думав, що у нього в житті склалися ідеальні обставини. Він міг би проводити час зі своєю двомісячною дитиною і при цьому працювати для своєї компанії, що займається зіставленням цін на послуги енергетичних і газових постачальників. Прямо в своєму будинку в Грінвічі він розташувався за обіднім столом, придумавши для себе великі плани: він хотів бути батьком в декреті і одночасно підприємцем. На жаль, його амбітні плани не втілилися в життя. Як зрозумів сам Ієн, з самого початку стає очевидна різниця між мріями і реальністю. І він швидко прийшов до висновку, що в житті так просто нічого не вийде, тому вирішив міняти ситуацію.

Ланцюжок проблем

© fb.ru

Кар’єра мала для Ієна першочергове значення, тому він вирішив влаштувати дитину в ясла і повернувся до роботи на дому, думаючи, що тепер впорається. Тим не менш домашні справи, візити листоноші та інші дрібниці все одно йому заважали. Постійні перерви не дозволяли налаштуватися на робочий лад. В кінці дня він раптом помічав час і починав роздумувати, чому ж так і не попрацював. Через місяць він зрозумів, що не може продуктивно працювати вдома. Він орендував собі робочий стіл в офісі і нарешті почав просуватися у своїй роботі. У деяких випадках це єдиний спосіб домогтися прогресу.

Особливості роботи вдома

© fb.ru

Дослідження показали, що робота на дому відрізняється своїми перевагами. Така організація праці підвищує рівень задоволення життям і допомагає підвищити продуктивність. Тим не менш, це можливо, тільки якщо враховувати деякі деталі. Інакше краще не відмовлятися від офісу, тому що присутність в ньому забезпечить вам куди більш значні результати.

Гнучкі графіки

© fb.ru

Гнучкий графік стає все більш поширеним останнім часом. У багатьох компаніях використовуються офіси з меншою кількістю робочих столів, ніж кількість працівників, що дозволяє заощадити на оренді і заохочує віддалену роботу. Співробітники можуть домовитись про гнучкий графік, і все більше фірм по всій планеті використовують підхід, що дозволяє працювати вдома. Але не варто думати, що для цього достатньо відкрити ноутбук і приступити до виконання завдань. Проблеми починаються з самого початку і стосуються практично всіх, оскільки не пов’язані з рівнем кваліфікації та іншими нюансами.

Проблеми з роботою на дому

© fb.ru

Проблеми з віддаленою роботою можуть з’являтися з самого її початку. Все тому, що нам здається, що всі аспекти праці можна втілити вдома, а це не так. Нещодавно було розказано про дослідження, в якому брали участь 514 співробітників. В результаті було встановлено, що віддалені працівники не отримували ніякого навчання або керівництва щодо того, як організувати свою працю. При цьому вони працювали вдома завжди або частину свого часу. Відсутність спеціальної підготовки було причиною труднощів при переході від роботи в офісі до роботи вдома. У фірм просто немає знань про те, як керувати співробітниками з гнучким графіком. При цьому відсутність активного управління руйнує систему.

Необхідне управління

© fb.ru

Так як же має виглядати правильне управління в житті людини з віддаленою роботою? Перш за все, роботодавець повинен попереджати про те, що у людини має бути спеціально відведене для роботи місце, в якому будуть обмеження для родичів та інших відволікаючих чинників. На жаль, простіше сказати, ніж зробити. Крім того, є й інші проблеми, які можуть нашкодити кар’єрі або просто викликати в ній паузу. Якщо ви не буваєте в офісі, ваш внесок стає менш очевидним. Ви отримуєте менше шансів бути запрошеним в новий проект і не можете скористатися можливостями, доступними для тих, хто щодня бачить начальника особисто. Ви ізольовані професійно і персонально. Ця ситуація для багатьох може виявитися занадто серйозною.

Почуття ізоляції

© fb.ru

Недавні дослідження університету Арізони показали, що сорок відсотків людей, що працюють вдома, відчувають відсутність зв’язку зі стратегічним напрямком розвитку компанії. Одна третина відчуває, що вони не отримують достатньої підтримки від начальства. Працюють з дому люди стають ізольованими професійно і особисто. Про них ніхто не замислюється, що і стає джерелом проблем.

Маленькі кроки до гнучкості

© fb.ru

Проте робота на дому зручна, ваша продуктивність оцінюється за результатом, а не за фактом наявності вас в офісі, до того ж, вам не потрібно дві години витрачати на дорогу. Випливає висновок, що потрібно просто справлятися з вадами віддаленої роботи, а не відмовлятися від неї. Якщо фірма вирішує перейти на гнучкий графік для своїх співробітників, їй слід діяти поступово. У такому випадку робота на дому буде комфортною і вигідною. Просто потрібні підготовка і усвідомлення, що не все завжди проходить гладко.Не варто акцентувати тільки на продуктивності співробітників, не припускаючи про те, як її досягти.

Правильний підхід

© fb.ru

Найкраще робити перехід тривалим. Нехай працівники починають працювати вдома кілька днів в тиждень і лише потім переходять на повний робочий день. У процесі необхідно постійно аналізувати продуктивність. Якщо вона страждає, потрібно щось змінювати, а не чекати невдоволення начальства і повної втрати потенціалу. До того ж віддаленого співробітника все одно необхідно залучати до участі у житті офісу. Наприклад, можна проводити наради з відеотрансляцією для віддалених працівників, щоб це допомогло їм відчувати себе залученими. Слід також використовувати загальні чати, які допомагають всім працівникам приймати участь в обговореннях. Час від часу слід приїжджати в офіс, відвідувати великі заходи для співробітників. Якщо ж ви просто залишаєтеся голосом в трубці, ви втрачаєте свою залученість в житті фірми. Це не може не позначитися на стані вашої кар’єри.

Помилкове сприйняття

Не піддавайтеся на помилкову думку, що людина, яка працює на дому, є для фірми абсолютно таким ж працівником, що і в офісі, просто в інших умовах. Ви можете цього добитися, але тільки якщо докласти серйозних зусиль для цього. Ви повинні враховувати всю специфіку віддаленого графіка і постійно докладати свідомі зусилля, для того щоб залишатися щільно залученим в житті співробітником компанії.

Потенційні труднощі

У деяких людей просто не виходить об’єднати будинок і робоче місце. Ви можете намагатися, але колись, рано чи пізно, приходить усвідомлення, що відволікаючі моменти дуже сильно заважають вам працювати. Всі ці дрібниці, з яких складається день вдома, повністю відсутні, якщо ви знаходитесь в офісі. Саме тому іноді краще віддати перевагу робочому місцю саме там. Це не означає, що працювати на дому не варто взагалі. Просто графік повинен бути максимально гнучким. Те, що можна зробити вдома, можна робити вдома. Іншим співробітникам це може вдаватися краще, і вони можуть бути повністю на віддаленому графіку. Це індивідуальне питання, до вирішення якого слід підходити детально. Оцініть самі власну продуктивність і подумайте, де вам буде краще працювати. Якщо ви – керуючий, вам потрібно навчитися гнучкості при пошуку співробітників. Слід розібратися, хто зможе справлятися зі своїми завданнями дома, а кому все ж краще залишатися в компанії колег.

Фото заголовку fb.ru
За матеріалами fb.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close