Речі, про які мені хотілося б дізнатися в мої вісімнадцять років

Ви можете згадати, як це було? Дорослішання. Необхідність брати відповідальність за своє життя. Відкриття для себе світу. Несподівана необхідність початку прийняття рішень та визначенні напряму свого життя. Хвилююче і водночас лякаюче і бентежне відчуття.

Озираючись назад, ви хочете, щоб вам в минулому були відомі деякі речі, правда? Ось деякі речі, про які мені хотілося б від кого-небудь дізнатися в мої вісімнадцять років.

Ви не шукаєте призначення; ви створюєте призначення

Довгий час я шукала своє призначення в житті. Це заняття може викликати відчуття чогось непереборного, бентежного і прикрого. Але ось що я знайшла: пошук є пасивним заняттям, він означає, що щось або хтось повинен з’явитися, щоб ми могли отримати те, що хочемо. Це поза межами нашого контролю.

Тому, замість того щоб шукати призначення, краще створювати призначення, займатися проектами і справами, які здаються вам важливими. Коли ми це робимо, ми переходимо з пасивної в активну позицію, від відсутності контролю до отримання контролю.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Ви не стоїте на місці; ви постійно ростете

Я раніше думала, що мені було дано набір талантів, навичок і стилів поведінки. І я так думала, поки я не зрозуміла, що я не є незмінною, а можу змінюватися. Якщо я хочу бути щасливою, мені просто потрібно змістити пріоритети. Можливо, це означає ведення щоденника подяки, вираження свого схвалення по відношенню до інших і вправляння в баченні речей в позитивному світлі.

Оскільки ви завжди перебуваєте в процесі росту, вам не потрібно боятися невдач, так як все є засобом для отримання нового таланту, вміння або стилю поведінки. Це ж застосовується і до наявних у вас здібностей. Якщо ви хочете бути письменником, починайте писати. Якщо ви хочете бути успішним підприємцем, починайте читати, діяти і думати відповідно. У цьому вся принадність — ви є творцем самого себе.

Ретельно вибирайте людей, до чиїх порад прислухатися

Люди люблять давати поради. Але тут є один важливий момент: люди дають поради не на основі того, хто ви, а на основі того, хто вони. Якщо людина мала великий досвід у сфері бізнесу, вона, швидше за все, буде спонукати вас робити те ж саме. У той же час, навіть якщо людина мала жахливий досвід у тій же сфері, вона, швидше за все, не буде вас відмовляти, але, принаймні, буде вказувати на підводні камені.

Ось що я вважаю корисним: прислухайтеся до порад тільки тих людей, які пройшли той же шлях (або подібний), який ви хочете вибрати.

Вам не потрібно знати свої бажання

«Йди за своїми бажаннями». Скільки разів чув цю фразу, ви думали: «Чорт, але я не знаю своїх бажань!» або «У мене занадто багато бажань, і я не знаю, яке з них вибрати». Загалом, я думаю, що це досить погана порада. У моєму випадку вона принесла більше шкоди, ніж користі, тому що, відверто кажучи, вона мене напружувала.

Якщо ви знаєте свої бажання, це прекрасно. Якщо ви їх не знаєте, не переживайте. Замість того щоб зосереджувати свою увагу на пошуках своїх бажань, почніть слідувати за своєю цікавістю. Як у грі «пошук предметів», те, що викликає вашу цікавість, є наступною підказкою. І як точно сказала Елізабет Джілберт, «якщо ви перестанете думати про свою пристрасть і будете слідувати за своєю цікавістю, ваша цікавість як раз може привести вас до вашої пристрасті».

Купуйте досвід, а не речі

Я раніше витрачала багато часу, думаючи про те, яку сумку мені купити. Але не зрозумійте мене неправильно: я люблю красиві речі, і я можу без проблем їх купувати. Однак я навчилася не пов’язувати з ними своє щастя.

Озираючись на своє життя, я згадую пляжні вечірки в Домініканській Республіці, вечори, проведені з друзями в Парижі, і прогулянки з моєю сестрою в Центральному парку.

Нас змінює досвід. Він допомагає нам пізнавати нових людей, культури, перспективи і потенційно цілий новий світ. Тому розумно вкладайте свої гроші.

Життя завжди відбувається зараз, а не завтра чи на наступному тижні

О, Боже, якби я отримувала по 5 центів за кожну хвилину, яку я провела в переживаннях про майбутнє чи в спогляданні минулого! Це, ймовірно, було б більше часу, ніж я проводила в сьогоденні. Досить дивно, правда? І я знаю, що я в цьому не самотня.

Наш мозок, який я іноді люблю називати мавпячим мозком, любить відволікати нашу увагу від цього моменту, а життя відбувається саме в сьогоденні. У той же час ми не можемо отримувати повне відчуття, коли наше тіло знаходиться в одному місці, а наш мозок – в іншому (наприклад, думати про те, що з’їсти на обід, сидячи на засіданні). І саме тому ми тут, правда? Для повного відчуття життя. Тому будьте в сьогоденні, дозволяйте думкам про минуле та майбутнє проходити повз, як хмарам в небі.

Не плутайте проміжні цілі з кінцевими цілями

Вішень Лакьяні зняв приголомшливе відео, в якому він пояснив те, чого я так довго не розуміла різницю між кінцевими і проміжними цілями.

Кінцеві цілі визначають результат, який описує, що саме ви хочете, наприклад, побачити своїх дітей дорослими, стати по-справжньому щасливим і здійснити навколосвітню подорож. До проміжним цілям можна віднести поступлення у визначений університет, влаштуватися на роботу в певну компанію або заробляння певної суми грошей. Вони можуть бути потрібні для досягнення кінцевих цілей.

Коли мені стала не подобатися моя паризька «робота мрії», я не могла зрозуміти, в чому справа. Ця робота давала мені все, про що я мріяла: хороша зарплата, подорожі й цікаві колеги. Але я переплутала проміжну мету з кінцевою метою. Насправді я хотіла почати бізнес, в якому я могла б творити, вносити якийсь внесок і спілкуватися з іншими людьми.

Зв’язки, а не оцінки, є ключем до успіху

Дорослішаючи, я насправді була зосереджена на отриманні гарних оцінок. Я думала, що хороші оцінки будуть ключем до успішного життя. Вони допомагали мені відкривати двері, але найбільше значення мали все ж не мої оцінки, а мої зв’язки.

Знання потрібних людей і спілкування на більш глибокому рівні набагато важливіше всього, що написано на шматку паперу. Але майте на увазі, що це, звичайно ж, залежить від того, що вам потрібно. Але що стосується мене, то озираючись назад, я розумію, що в роки навчання в університеті мені допомогли найбільше не мої оцінки, а зв’язки, які я зуміла зав’язати. Саме завдяки зв’язкам я знаходила роботи і можливості для висловлювань, а також з’являлася в підкастах, загалом, все те, про що б інакше я ніколи не почула і де б мене не знали.

Кожен робить все, що може

Я дійсно в це вірю. Кожен, яким би дратівливим, саморуйнівним або провокуючим він не здавався, завжди робить все можливе, виходячи із свого настрою, досвіду та рівня свідомості. Я раніше дратувалася або засмучувалася, якщо хтось бував грубим або песимістичними чи не здавав проекти в термін.

Сьогодні я знаю, що я не в праві судити. Я не знаю, з чим їм доводиться стикатися. Я не знаю, що дійсно відбувається в їхньому житті. Я можу з упевненістю сказати лише одне: якби я була на їхньому місці, я, можливо, зробила б те ж саме. Ця позиція врятувала мені масу енергії, яку я раніше нераціонально витрачала.

Знайте свої «навіщо»

Часто ми приділяємо велику увагу тому, що ми робимо і як ми це робимо. Але ми рідко ставимо собі питання про те, навіщо ми це робимо. Якщо б я краще розібралася в моїх «навіщо» у мої 18 років, я краще розуміла мої бажання. Наприклад:

Питання: Чому я хочу отримати цю освіту?

Відповідь: Тому що я хочу отримати хорошу роботу.

Питання: Чому я хочу отримати хорошу роботу?

Відповідь: Щоб я могла заробляти хороші гроші, працювати над тим, що мені подобається, і отримати хороше звання.

Питання: Навіщо мені це потрібно?

Відповідь: Тому що я хочу відчувати себе захищеною і вільною, пізнавати світ, творити, бути шанованою і спілкуватися з собою та іншими людьми.

Коли я розібралася зі своїми «навіщо», мені стало ясно, що я хотіла працювати з людьми, мати свій бізнес і мати можливість працювати з будь-якого місця в світі. Визначення своїх «навіщо» дійсно звужує коло важливих речей. Відсутність розуміння своїх «навіщо» доводить, що ми прагнемо до того, що, можливо, не варта наших зусиль.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close