Психологи розповіли, як вирахувати емоційно нестабільну людину по її поведінці

Невпевненість в собі – це одне з найважливіших почуттів, яке безпосередньо впливає на наш імідж, задоволеність життям і емоційну стабільність. Але воно властиво практично всім в тій чи іншій мірі. І ви, напевно, здивувалися б, якби дізналися точну кількість людей, які боряться з невпевненістю.

Ми в Тутці вирішили розповісти про 9 типових ознак емоційної нестабільності, які часто базуються на невпевненості в собі.

Пристрасть до популярності

Насправді це бажання притаманне більшості. Але все залежить від того, в якій мірі не вистачає популярності. Якщо у вас є справжній друг і компанія приятелів, в ідеалі ви повинні відчувати себе комфортно, не переживаючи, що хтось із них популярніший за вас. Проте на дворі XXI століття, в якому інтернет виходить на перший план. Тому багато хто хоче бути популярним і там. Якщо в гонитві за лайками незнайомих людей ви готові на все, варто задуматися, в чому причина такого бажання, і, можливо, навіть звернутися за допомогою до фахівця.

Сумніви в своїй привабливості

Ви здивуєтеся, але навіть найкрасивіші, на ваш погляд, люди часто відчувають сумніви з цього приводу. І це нормально. Неможливо постійно бути на 100% впевненим у тому, що ідеально виглядаєш. Бувають невдалі дні, поганий настрій або інші фактори, які можуть відбитися на зовнішності. Постарайтеся знайти плюси в своїй зовнішності і підкресліть їх. Це додасть впевненості в собі.

Турбота про те, що думають інші

Якщо вас постійно турбує думка, що подумають люди, як вони відреагують на ваші вчинки або слова, то заспокойтеся. Вся справа в тому, що інші думають точно так само. Вони бояться негативної реакції за свої вчинки і слова. Ваш зовнішній вигляд і поведінка цікавлять їх в меншій мірі. Спробуйте запитати у колег на роботі, як ви були одягнені 2 дні тому. Впевнений, велика частина з них не зможе відповісти. Тому відмовтеся від зайвих переживань і живіть так, як вам хочеться.

Реакція на відмову

Ніхто не любить відмови, і ніхто не хоче бути відкинутим. Але часто в звичайних ситуаціях, коли людина не хотіла нас образити, ми відчуваємо як раз те, що він відкидає нас або наші ідеї. Це може сильно відбитися на самооцінці. Особливо, якщо ви і так не надто впевнена у собі людина. Але подумайте про те, що люди, які вас оточують точно так само переживають. І ви можете стати тією людиною, яка когось відкине. Намагайтеся прислухатися не тільки до своїх почуттів в таких ситуаціях, а й до себе, після чого зрозумієте, що ви не самотні.

Висока планка

Добре, коли людина ставить для себе високу планку і досягає поставленої мети. Вона відчуває підйом сил і гордість собою. Це змушує рухатися далі і досягати нових висот.
Але це не відбувається миттєво. Успіх – результат довгої і виснажливої ​​роботи, не варто чекати швидких результатів. Інакше це призведе до провалу і розчарування, через які багато сходять з дистанції занадто швидко. Постарайтеся викладатися по максимуму, не вимагайте від себе і оточуючих неможливого, не кидайте те, що почали.

Заздрість

Багато хто вважає, що люди, які нас оточують набагато щасливіші, ніж вони самі. А фото в соціальних мережах лише підтверджують цю думку. Але насправді все не так. Незадоволеність життям і собою – поширене явище, що зустрічається часто. А виключно щасливі фото в інстаграмі – це тільки одна сторона життя. Озирніться, навколо вас безліч людей, у яких точно такі ж проблеми. А хтось, ймовірно, вважає ваше життя ідеальним.

Знецінення

Зворотний бік медалі полягає в тому, що людина впевнена, ніби її ніхто не може зрозуміти. Ніхто не здатний відчути те ж саме і так само сильно переживати. І ця риса властива багатьом людям. Для кожного з нас власне горе важливіше бід інших людей. Але це не означає, що потрібно відмахуватися від людей, які щиро намагаються вас підтримати.

Опора на чужу думку

Якщо ви довго самостійно не можете прийняти рішення, це говорить про невпевненість у собі. Ймовірно, в такій ситуації ви прислухаєтеся до думки важливих для вас людей.
Якщо ж до вас  звернуться за порадою, постарайтеся не нав’язувати точку зору, а допоможіть людині зрозуміти, чого вона хоче.

Присвоєння близької людини

Якщо вам здається, що близькі люди повинні, безумовно, вас любити і бути готовими в будь-який момент прийти на ваш заклик, обережно: це шлях в нікуди. У кожної людини є свої бажання, які можуть і будуть не збігатися з вашими, навіть у вашої мами. І це нормально, адже всі вони окремі люди, а не ваші слуги.

Тому наступного разу, коли хтось аргументовано відмовиться вам допомогти, замість того, щоб ображатися, підіть і вирішіть це своїми силами.

Впевненість в собі = емоційний спокій

Зрозумілим є одне: невпевненість в собі може проявлятися навіть у дрібницях. Але з дрібниць і складається наше життя. Тому є сенс спробувати щось змінити в собі, щоб знайти емоційний спокій.

За матеріалами

 

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close