Психологи й адвокати з розлучень радять дати на першому побаченні 10 особливих запитань

Не кожен із нас вміє миттєво розгледіти тривожні сигнали краще, ніж адвокати з розлучень і сімейні психологи. Навчені досвідом, вони з першого погляду можуть зрозуміти, яка риса характеру так і залишиться дрібницею, а яка в майбутньому переросте у велику проблему і призведе до розлуки. На додаток це робить їх хорошими порадниками в тому, що стосується побачень.

Тутка вивчив поради фахівців на тему першого побачення і підібрав 10 основних небанальних запитань, які легко і невимушено допоможуть побачити людину наскрізь.

1. Ти заміжня/одружений?

Комусь це запитання видасться дивним, хтось просто посоромиться його дати. Тим часом це дуже важливий момент, який потрібно відкрито прояснити. Адвокат з розлучень Рендал Кесслер пояснює, що «збираємося роз’їхатися», «все складно», «живемо окремо» або «скоро розлучаємося» – це зовсім не те ж саме, що «я вільний/вільна». Переконайтеся, що людина, на яку ви маєте плани, теж по-справжньому готова до потенційних серйозних стосунків з вами.

2. Ти застеляєш ліжко вранці?

Сімейний психолог Даніела Кеплер стверджує, що відповідь на це просте запитання добре розкриває, що важливіше для людини: порядок і чистота або економія часу, чи віддає перевагу вона розміреності чи планомірності, чи поспішає жити. До того це запитання дозволяє природним чином продовжити розмову і з’ясувати, сова ваш співрозмовник або жайворонок і як він полюбляє проводити час вранці.

3. Ти читаєш відгуки та рецензії чи покладаєшся на інтуїцію?

Це запитання допомагає найпростішим чином визначити, чим ви схожі і чим відрізняєтесь, а точніше, сенсор або інтуїт ваш обранець чи обраниця і чи ви належите до одного типу. Хтось не може купити нову зубну щітку, не прочитавши сотню коментарів, а хтось кожен раз бронює готелі у відпустку, не глянувши ні на один відгук. Якщо ви належите до різних типів, абсолютно не розумієте і роздратовані від поведінки іншого, це досить вагомий привід задуматися, чи зможете ви зжитися разом.

4. Що тебе найбільше дратує в людях?

Очевидно, що при знайомстві в перший час ми показуємо себе тільки з кращого боку. Але за фасадом можуть ховатися такі риси характеру, які можуть стати причиною непримиренного конфлікту. Психолог з Каліфорнії Райан Хоус пояснює: «Якщо ваш обранець не любить безладу, а ви нечупара, то у нас очевидно вимальовується проблема». І це може стосуватися чого завгодно – можливо, ви любите тишу, а співрозмовник обожнює галасливі вечірки. Вам краще з’ясувати це заздалегідь.

5. Як часто ти спілкуєшся з батьками і родичами?

Частота спілкування з родичами і залежність від сім’ї, і думки домашніх нерідко грають у стосунках закоханих вирішальну роль. Адвокат з розлучень Карла Доннелі підтверджує, що часто розлучення трапляються через те, що, вже будучи в шлюбі, один з партнерів як і раніше тримає в пріоритеті потреби і інтереси родичів, а не своєї другої половинки. Але і, навпаки, занадто погані стосунки з сім’єю можуть бути ознакою нестабільної психіки, нездатності підтримувати довгі стосунки і невміння знаходити компроміси.

6. Як ти ставишся до абортів?

Так, очі вас не обманюють. Насправді можна дати будь-яке гостре запитання. Професор психології Ден Аріелі розповів про експеримент, коли групі людей при знайомстві онлайн дозволили дати в ході спілкування тільки певні гострі запитання, які не мають нічого спільного з погодою, роботою та іншими банальними речами. В кінцевому рахунку це допомогло співрозмовникам розкритися, поділитися потаємними думками і відчути величезний спектр емоцій, що зробило спілкування більш яскравим. У той же час у людини, що дає запитання, з’являється можливість проявити себе як хорошого і чуйного слухача.

7. Розкажи про своє найстрашніше побачення

Дати це запитання рекомендується тоді, коли ви відчуваєте, що побачення проходить успішно. Психолог Спенсер Скотт пояснює, що, по-перше, воно стане певною перевіркою того, наскільки ваш співрозмовник перейнявся спілкуванням і готовий розповідати про щось особисте. А по-друге, ви до того ж зможете переконатися, що ваш вечір дійсно якісно відрізняється від того, що ваша пасія вважає провалом.

8. Як закінчилися твої останні стосунки?

Карла Доннелі радить також дізнатися про причини розлучення або закінчення попередніх стосунків. Це допоможе зрозуміти, чи здатна людина аналізувати ситуацію, робити правильні висновки, чи схильна вона у всьому звинувачувати навколишніх або чи вміє визнавати власні помилки. Загалом, чи відбувається особистісний розвиток.

9. Ти виграєш $ 20 млн. Що робитимеш з грошима?

Сімейний психолог Дженні Інгрем стверджує, що це запитання може розкрити систему цінностей людини і допомогти визначити, егоцентрична вона чи щедра і турботлива. А також наскільки розумно вона може поводитися з фінансами, чи зможете ви в теорії мати загальний бюджет, успішно відкладати на важливі речі на зразок квартири і машини чи ви маєте справу з безладним марнотратом.

10. Чим ти хочеш запам’ятатися людям, коли постарієш і будеш думати про прожите життя?

Обговорення цієї теми більше схоже на розвагу, виклик фантазії. Проте так ви можете зрозуміти справжні пріоритети в житті людини. Коли ми розповідаємо про те, чим займаємося на цей момент («я на останньому курсі» або «я працюю секретарем»), це не дає розуміння, чим людина дихає і про що насправді мріє. Аарон Андерсон, сімейний психолог з Денверу, каже, що це запитання допомагає заглянути глибоко в думки співрозмовника, не створюючи при цьому враження допиту.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker