Просте й ідеальне пояснення депресії

22-річна художниця Поліна Паліта розповіла вірний спосіб, як зрозуміти, що у людини проблеми з психічним здоров’ям і він став сенсацією Твіттера.

«У мене діагностували біполярний розлад, – говорить Поліна. – Я вирішила відстоювати права людей з порушеннями психіки, тому що знала, що таких багато ».

Вона додає:

«Я знаю, як важко мати справу з такою хворобою, яку багато хто не сприймає всерйоз. А ще я знаю багатьох людей, у яких немає можливості висловитися. Єдине, що я можу зробити, – це інформувати оточуючих, щоб зруйнувати стигматизацію психічних захворювань ».

Отже, читайте про вірний спосіб розпізнати депресію:

«Дозвольте пояснити, чому психічні хвороби можуть викликати у людей таку втому.

Швидше за все, якщо у вас є знайомий з психічним розладом або порушенням, ви задавали вголос або про себе питання: “Від чого ти так втомився?”.

Мене рідко запитують, як я себе почуваю, але коли це відбувається, я завжди відповідаю однаково: “нормально, просто втомилася” – і людей, схоже, влаштовує ця відповідь. Для мене “втомилася” – це не скарга і не песимізм. Це просто констатація факту.

Дозвольте пояснити, чому людина, постійно бореться з власним мозком і очікуваннями суспільства, може відчувати сильну втому.

У таких людей мізки працюють в перевантаженому режимі і їм дуже важко розслабитися і заснути ночами.

«Звичайній» людині потрібно 7 хвилин, щоб заснути.

А тепер уявіть собі, що ви без сил заповзаєте в ліжко, але вам потрібно близько години, щоб заснути, замість семи хвилин. Варто трохи задрімати або вийти в туалет – і кінець розслабленню, цикл починається з початку.

У таких людей сон дуже часто порушений і вони всю ніч перевертаються, а не відпочивають. Іноді їх будять звуки, біль, нездатність зручно влаштуватися, гучний шум у власній голові, яскраві сни і багато інших речей.

Ці люди прокидаються в кращому випадку трохи більш відпочилими, ніж були, коли заповзали в ліжко, – як зіпсований акумулятор, який неможливо зарядити повністю.

Ці люди десятиліттями не відчувають себе такими, що відпочили після сну.

Ці люди докладають неймовірних зусиль, щоб зосередитися на справі, яку їм потрібно робити, в той час як їх мозок постійно намагається відвести їх думки в інший бік або вони просто не можуть пригадати, що саме їм потрібно зробити.

У цих людей проблеми з робочою пам’яттю, зі шкільної лави до дорослого віку вони не в змозі запам’ятати багатокрокові інструкції, і при цьому від них очікується, що вони все знають.

Ці люди постійно воюють з власним мозком, борються з власними думками і страхами; кожен день мозок нашіптує їм, що вони недостатньо гарні, недостатньо сильні, недостатньо худі, що їх ніхто не любить, що вони невдахи і багато іншого.

Ці люди постійно воюють із засудженням і нерозумінням інших.

Які постійно чують від інших: “Чому ти вічно втомлена?”, “Зберися і не ний”, “Ти просто ледащо”, “Це все тільки у тебе в голові”, “Досить бути песимісткою” і так далі.

Ці люди страждають від сенсорного перевантаження, яке їх виснажує. Від одягу, який їм треба носити, і їжі, яку треба їсти, до шумів, видів і запахів з усіх боків – почуття цих людей перебувають під постійною атакою.

Ці люди постійно втомлені від того, що доводиться пояснюватися перед людьми, які не розуміють і не бажають розуміти.

Ці люди більшу частину часу переживають через страхи, які оточуючим здаються дурними й ірраціональними.

Це як людині з страхом висоти жити на мотузяному мосту над прірвою, який розгойдується на вітрі, і чути: “Не розумію, чого ти скаржишся, міст цілком безпечний. Зберися і не ний! У мене ж виходить, значить, і у тебе вийде “.

Цим людям дуже важко висловлювати свої почуття, тому що ніхто не вчив їх, як це робити.

Це все одно, як людині без художнього таланту сказати: у тебе є п’ять хвилин, щоб зробити з оточуючих тебе речей скульптуру, яка має твої почуття.

Ці люди витрачають багато сил в спробах зрозуміти мову жестів, міміки і емоцій. Це, якщо б вам показували фото моєї кішки і вимагали миттєво визначити, що вона відчуває за вираженням  морди і пози, причому багато разів в день.

Ці люди втомлюються від побічних ефектів ліків або від самолікування в спробах впоратися зі своїми симптомами й очікуваннями суспільства.

Ці люди борються зі своїм мозком, щоб зрозуміти, що реально, а що – ні, тому що їх мозок уявляє все як реальність.

У цих людей з’являються фізичні симптоми психічних розладів, тому що постійне розумове напруження позначається на тілі.

У цих людей м’язи постійно болять або втомлюються від постійної напруги, у них часто бувають головні болі й мігрені, у них знижений апетит і ослаблений імунітет … цей список можна продовжити.

Коли хтось говорить вам, що він втомився, іноді треба подивитися, що стоїть за цією відповіддю. Він втомився? Він фізично втомився і йому просто треба виспатися? Чи він потребує вашої підтримки?

Можливо, йому потрібно, щоб хтось подивився йому в очі та сказав: ти не в порядку, але я з тобою? Може, йому потрібно, щоб хтось здогадався, що у нього не все добре, і просто обійняв його? Тому що я знаю: коли я кажу, що втомилася, мені потрібно саме це.

Тому прошу вас: наступного разу, коли хтось з невидимою хворобою скаже, що він втомився, не ставтеся до нього, як до ледаря або фантазера.

Замість цього уявіть собі життя на мотузяному мосту над прірвою або уявіть собі, якби ви себе почували, якщо вас хтось торсав і будив по кілька разів за ніч хоча б один рік, і якби це позначилося на вас психічно і фізично.

Благаю вас від імені всіх, хто бореться в невидимих битвах, проявіть терпіння і емпатію. Якщо ви чогось не відчуваєте, це ще не означає, що від цього не можуть страждати інші».

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker