Про красу і користь страждання

aum.news

Нікому не подобається страждати. При будь-яких обставинах, ми всі всіма способами намагаємося позбутися від будь-якого роду болю і страждань. Біль, який ми відчуваємо, послужив причиною для виникнення цілої індустрії. У нас є засоби, які дозволяють зупинити больові відчуття, коли ми знаходимося на прийомі в дантиста або, коли ми проходимо якісь інші медичні процедури. Ми всі намагаємося знайти спосіб, щоб позбутися від болю, який відчуваємо після того, як хтось розбив нам серце.

Безсумнівно, всім цим намаганням є причина. Це означає, що страждання в принципі є чимось поганим. А що, якщо така думка невірна?

Навіщо нам потрібні біль і страждання?

Щоб зрозуміти, наскільки корисними є страждання, нам, перш за все, необхідно зрозуміти, навіщо нам взагалі потрібний біль. Відчуття болю є сигналом того, що нам загрожує. Больові відчуття, які ми мали в тій чи іншій ситуації, міцно відкладаються в нашій пам’яті. Отже, ми стаємо здатні уникнути небезпеки в майбутньому.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Для наочного прикладу, візьмемо нашого далекого предка, що живе в печері. Він знає, як отримати вогонь. Припустимо, він простягнув руку і сильно обпікся.  Наступного разу, побачивши полум’я, він не захоче пробувати його на дотик.

Отже, за рахунок болю наші предки набували якісь знання. Однак, як правило, страждання, які переживає сучасне суспільство, — це не фізичний біль. Як правило, ці страждання відбуваються у нас в голові. Вони пов’язані з діяльністю, від виконання якої нам дуже хочеться відмовитися.

Гарним прикладом буде виконання якоїсь роботи щодня. Коли ми були школярами, виконання домашнього завдання і навчання в принципі – все це було для нас свого роду стражданнями. Нам набагато більше хотілося веселитися і грати з друзями у дворі. Тим не менше, якщо б ми перестали вчитися, то ми б не отримували нових знань.

Цей же принцип працює і в дорослому житті. Для деяких людей необхідність наполегливо працювати є свого роду стражданнями. Якщо людина спробує позбутися цього «страждання», постійно тікаючи від роботи і виконуючи її абияк, дуже висока ймовірність того, що вона буде працювати повільно, при цьому видаючи не найкращі результати. Отже, рано чи пізно, її можуть звільнити.

Страждання — це зовсім не антонім радості

Багато людей просто не враховують того, що поняття «успіх» і «невдача» не обов’язково є протилежними одне одному поняттями. Якщо вже на те пішло, то ці поняття є свого роду «кузенами» або навіть «рідними братами».

Між болем і задоволенням, або невдачею і успіхом існує сильний взаємозв’язок. В процесі пробіжки люди, зазнавши страждань, потім занурюються в почуття ейфорії. Воно виникає за рахунок викиду гормонів. Вироблення цих речовин починається тоді, коли людина відчуває біль. У випадку пробіжки в  людини, немов відкривається «друге дихання».

Якщо вам не дуже подобається бігати, ви можете, наприклад, розглянути цей процес на прикладі людини, якій дуже хочеться стати співаком. Для того, щоб стати професійним виконавцем, необхідно працювати. Необхідно працювати кожен день.

Радості досягти набагато простіше. Можна зависати з друзями, ходити в кіно, дрімати час від часу і взагалі не прикладати особливих зусиль для досягнення мети. Не пройшовши через страждання, ви не зможете насолодитися радістю від того, що ви стали професіоналом у чомусь.

Чи можна знизити рівень страждань?

Ні, цей процес є невід’ємною складовою досвіду, який ми отримуємо в житті. Все ж, можна не допустити посилення болю, який ви відчуваєте. Для цього необхідно менше фокусуватися на самому собі.

Тут відмінно підходять слова, сказані Далай-Ламою:

«До тих пір, поки лише власна значимість турбує вас і ви занадто занурені в роздуми про те, поганий ви чи хороший, будете відчувати страждання».

Дуже важливо перестати зациклюватися виключно на собі. Усвідомте, що страждають абсолютно всі.

Стівен Кінг, один з найуспішніших письменників усіх часів, отримав 30 відмов від різних видавництв, перш ніж його перший роман під назвою «Керрі» був опублікований. Через схожу ситуацію пройшла і Дж. К. Роулінг. Їй теж відмовляли. Жодне видавництво не хотіло видавати її книгу про Гаррі Поттера. Сьогодні Роулінг є автором однієї з найвдаліших серій книг в історії, за якими були зняті не менш успішні фільми.

Перш ніж випробувати радість, всі люди проходили через страждання. Проходячи через страждання, ви знаходите для себе те, чому можете радіти.

Результати дослідження, проведеного психологом Сонею Любомирські, говорять про те, що наше щастя тільки на 50% залежить від факторів, які ми не можемо контролювати. Наприклад, від того, який у нас темперамент або, які гени в нас закладено. Інші 50% — це обставини, в яких ми знаходимося, наша думка щодо чогось і наші дії. Всі ці речі ми в змозі контролювати.

Святкуйте кожну, навіть найменшу вашу перемогу. Ви зазнаєте невдачі. Ви будете страждати. У всіх цих моментах знайдіть щось, чому ви можете радіти. Зрозумійте, що з усього цього ви можете отримати необхідні уроки. Завдяки всьому цьому, ви будете розвиватися.

Деякі люди одружуються або виходять заміж за свою першу любов. Багато проходять через безліч страждань, перш ніж їм вдається знайти людину, з якою вони створять сім’ю. Дуже небагатьом людям вдається досягти абсолютного успіху в найпершій професійній діяльності, в якій вони вирішують спробувати себе. Багатьом доводиться пробувати себе в різних сферах і багато разів зазнавати невдачі, перш ніж досягти успіху.

Знайдіть спосіб, за допомогою якого ви зможете відстежувати свій прогрес, а також встановлювати і святкувати досягнення проміжних цілей. Можливо, вам буде зручно відстежувати свій прогрес щотижня. Такий спосіб дозволить вам щотижня визначати, на якому відрізку свого шляху ви зараз знаходитесь. Ви зможете щотижня святкувати успіхи, яких досягли за цей відрізок часу.

Постійно відстежуючи свій прогрес, ви також зможете легко визначити і звести до мінімуму несприятливий вплив тих речей, які не дають вам рухатися далі.

Весь сенс у тому, що ви, в будь-якому випадку, робите певні успіхи. Навіть, якщо весь процес здається вам безперервними тортурами, пам’ятайте про те, що в кінці шляху ви неодмінно відчуєте радість.

Страждання – це щось прекрасне

Коли ви тільки починаєте відвідувати тренажерний зал, вам, можливо неймовірно важко буде піднімати вантаж вагою до 22-27 кг. Через кілька місяців відвідування залу ви будете здатними легко підняти вантаж вагою в 68-79 кг. Можливо, через рік ви будете здатними підняти вагу в 90 кг.

Щоб прийти до всього цього, необхідно пройти через певні страждання. Вам доведеться піддавати своє тіло певним навантаженням. Тим не менш, цей процес прекрасний. В рамках цього процесу ви стаєте сильнішим і стрункішим.

Пережити невдачу важко. Проте вона є невід’ємною частиною нашого життя. Визначте, чим саме такі важкі моменти прекрасні, адже саме завдяки їм ви розвиваєтеся.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close