Піраміда Ділтса, яка пояснює, чому ви маєте саме те, що маєте

Кожен з нас хоча б раз у житті замислювався про те, чому в житті все відбувається саме таким чином і чому ми всі живемо по-різному: хтось успішний, а хтось ніяк не може налагодити справи.

Тутка ділиться принципом піраміди Ділтса, зрозумівши який, можна змінити життя в кращу сторону.

Головний сенс піраміди

Піраміда Ділтса — це те, що повинна знати і розуміти абсолютно кожна людина. І на це є як мінімум дві вагомі причини:

  • можливість проаналізувати своє життя; аналіз за допомогою питань у цій піраміді допоможе з’ясувати моменти життя, які впливають на ваш шлях;
  • шанс вплинути на життя; коли ви розберетеся з усіма проблемами, з’явиться чітке уявлення про те, як потрібно діяти, щоб дорога життя повернула в потрібну вам сторону.

Рівні піраміди

Перш ніж переходити до аналізу рівнів піраміди і пошуку відповідей, потрібно знати головну хитрість: відповідь на питання кожного рівня можна знайти на вищому рівні.

Рівень 1. Що я маю?

Питання цього рівня безпосередньо пов’язане з вашими побутовими справами, фінансами, родиною і всім, що стосується вашого оточення. Тут розумним буде питання, що стосується того, чому ви маєте те, що маєте. А щоб знайти на нього відповідь, потрібно перейти на рівень вище.

Рівень 2. Що я роблю?

Питання цього рівня, як це очевидно, пов’язане вже з діями. Логічно, що саме дії впливають на те, що ми маємо в результаті. І розумним буде задуматися про те, чому ж ми робимо те, що робимо. Відповідь на це питання дасть наступний рівень.

Рівень 3. Як я вибираю?

Безумовно, далеко не останнє місце в житті займають зроблені нами вибори. На них можуть впливати різні фактори: цілі, стан здоров’я, ступінь захопленості і т. д. Але і тут проситься додаткове запитання: чому ми вибираємо те, що вибираємо? Розгадку за традицією потрібно шукати на сходинку вище.

Рівень 4. У що я вірю?

Тут справа стосується переконань окремо взятої людини. Якщо, наприклад, людина вірить в те, що все може прийти без зусиль, то вона і не буде занадто старатися; однак, якщо вона переконана, що скрізь потрібна праця і тоді цілі будуть досягнуті, то очевидно, що така людина буде робити все можливе. Але чому ми віримо в саме те, що віримо?

Рівень 5. Хто я такий?

Виходячи з назви рівня, можна зробити висновок, що мова тут йде про самосвідомость і самопізнання (саме ці поняття здатні визначити нашу віру). Дуже важливо реалістично оцінювати себе, не занижуючи при цьому чесноти і не приховуючи недоліки, над якими потрібно працювати.

Рівень 6. Навіщо я живу?

І останній рівень стосується головного — сенсу життя. Важливо мати якусь місію, з якою можна буде легко йти по життю, не суперечачи собі, своїм переконанням, вибору і діям.

Таким чином, якщо правильно знайти відповіді на всі поставлені питання, які взаємопов’язані, то можна виявити прогалини в нинішньому житті. А як відомо, набагато простіше займатися самовдосконаленням, якщо чітко уявляєш свої слабкі сторони. Чесні відповіді на питання піраміди Ділтса здатні поліпшити життя кожного з нас.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close