Переосмислення фрази «За гроші щастя не купиш»

Згадайте, коли ви востаннє купували щось дуже бажане. Як ви себе почували потім? Напевно дуже навіть добре. Неважливо, що це було: новий ноутбук, смартфон чи якась красива одежа. Покупка принесла вам відчуття захоплення від володіння. Хоча ми всі знаємо фразу «За гроші щастя не купиш», ми нерідко відчуваємо себе щасливими, коли купуємо те, що хочемо.

Причина, чому ви щасливі, коли щось купуєте

Люди прагнуть отримати миттєве задоволення: отримати те, що ми хочемо, в той момент, коли ми цього хочемо. Це прагнення, виявляється, є одним з механізмів виживання. Однак, хоча миттєве задоволення закладено в людській природі, ми живемо в суспільстві, так би мовити, відтермінованого задоволення чи бажанні чогось, що неможливо отримати відразу. Ви повинні чекати дня зарплати, вечері в ресторані, посиденьок за кавою з друзями. Коли річ, яку ви хочете, нарешті потрапляє до вас, цілком зрозуміло, що ви відчуваєте задоволення.

Ваше хвилювання з цього приводу, а точніше з приводу відтермінованого задоволення, часто викликає у вас більш сильні емоційні реакції. Це результат дофаміну, хімічної речовини, що впливає на центри задоволення в нашому мозку. Коли ви починаєте радіти з якогось приводу, пам’ятайте, що це просто робота дофаміну. Річ, якій ви радієте, майже вторинна.

А тепер пригадайте, як ви почувалися через пару годин після довгоочікуваної покупки? Швидше за все, вже заспокоїлися. І це теж природно. Таким чином, щастя, яке ви відчуваєте, не є істинним щастям. Насправді, біологічно кажучи, ви просто насолоджуєтеся вибухом дофаміну. Коли цей дофамін зникає, вам знову потрібно щось нове.

Альтернатива купівлі щастя

Було проведено цікаве дослідження, в якому двом групам людей дали по 40 доларів кожному. Одній групі було запропоновано витратити їх на купівлю чогось, що вони хотіли. Іншій групі поставили умову застосувати цю суму таким чином, щоб у них з’явилося більше вільного часу, наприклад, замовити їжу, щоб не готувати самому, або найняти прибиральницю замість того, щоб самостійно прибирати свою квартиру. Коли кожен учасник дослідження оцінював своє щастя за 10-бальною шкалою, ті, хто витрачав свої гроші на отримання вільного часу, виявилися попереду тих, хто поміняв гроші на речі. В якомусь сенсі вони були щасливіші тому, що отримали можливість не робити те, чого не хотіли.

Людей зробило щасливими просто невелика кількість вільного часу!

А гроші були лише інструментом, за допомогою якого вони це час отримали. Але гроші у кінцевому рахунку не так вже для цього й потрібні, якщо подумати. Все, що потрібно, – це організація свого часу або тайм-менеджмент.

У кожного є 24 години на добу. Зробити кожну годину або хвилину значущими – це спосіб створити свій власний щасливий час. Якщо ви завжди відчуваєте себе зайнятою людиною і не думаєте, що у вас достатньо часу для себе, проаналізуйте своє життя і внесіть зміни. Щоб бути по-справжньому щасливим, просто зробіть якісний час цінністю в своєму житті.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close