Парадоксальні рішення батьків у вихованні дітей

© ua.depositphotos.com

Ми часто і з задоволенням обговорюємо низьку якість мультиків, шкоду комп’ютерних ігор і нездорову прихильність до них дітей, а потім садимо їх за той же мультик або смартфон.

Ми прекрасно знаємо про шкоду цукру. Іноді навіть скорочуємо його споживання через різні причини. Але опинившись в товаристві дитини, чомусь починаємо активно пропонувати їй цукерки, солодку воду або морозиво. Навіть, якщо поруч є фрукти, ягоди та інша смачна, корисна їжа.

Ми часто і з задоволенням обговорюємо низьку якість мультиків, шкоду комп’ютерних ігор і нездорову прихильність до них дітей, а потім садимо їх за той же мультик або смартфон. І продовжуємо обговорення їх шкоди.

Цей парадокс довго залишався для мене загадкою. Але, спілкуючись з друзями і клієнтами, я зрозуміла: солодке і гаджети – простий і доступний для дорослого спосіб порадувати дитину. Це перше рішення, яке автоматично спадає на думку, коли ми опиняємося в товаристві дитини. І виникає воно під впливом реклами, медіа, масової культури.

Воно не вимагає обдумування (ви приймаєте його майже автоматично), просте в реалізації (солодощі, як і віртуальна реальність, недорогі, і оточують нас повсюди), діє миттєво (емоційний підйом від солодкого або мультиків настає дуже швидко). Просте рішення займає дитину і дає свободу дорослому – в цьому його привабливість для дорослих.

Великий мінус простих рішень в тому, що їх дія миттєва, а в середньо- і довгостроковій перспективах обертається проблемами для всіх. Енергія від солодкого піде на спад десь через півгодини, прихопивши з собою гарний настрій. А віртуальна реальність вимордує психіку за годину-три, залежно від віку. Довгострокові ефекти від зловживань солодким і віртуальністю добре вивчені, але не зупиняють.

Коли у нас немає сил або часу приділити увагу дитині, прості рішення можуть бути дуже корисними. Безглуздо не скористатися ними, якщо в них дійсно є необхідність. Але якщо ви повні сил, і у вас є вільний час або день, варто задуматися, як зробити ваше спільне з дитиною дозвілля максимально корисним, яскравим і незабутнім. Або не яскравим, але якісним.

Принцип, що дозволяє порадувати дитину з користю і для неї, і для себе, дуже простий: дайте дитині те, чого їй не вистачає, і що збагатить її життя. Такий підхід втримає вас від покупки тридцять дев’ятого конструктора, який буде припадати пилом поруч з попередніми тридцятьма вісьмома, укупі з кілограмом жирів і вуглеводів, що гордо іменуються морозивом, і ще маси нецільових витрат, що відрізняються в кожній конкретній сім’ї.

При цьому важливо уникнути двох помилок, здатних зіпсувати ваші добрі наміри.

1. Не плутайте реальні потреби конкретної дитини з тим, чого особисто вам не вистачало в дитинстві (або в радянському дитинстві ваших дітей, якщо мова йде про онуків). Це у вашому житті мультики, цукерки і красиві речі були рідкістю, і ви автоматично думаєте, що вони – найкраще, що дорослий може дати дитині. У житті більшості сучасних дітей все це присутнє в надлишку.

2. Ми стаємо мішенями маркетингу вже з народження. Самі діти часто хочуть речей, які не відповідають їх справжнім інтересам. Вони також перебувають під сильним впливом реклами, масової культури, оточення. Якщо запитати середньостатистичну дитину, чого б вона хотіла, вона попросить мультиків, солодощів, комп’ютерних ігор. Іронія в тому, що дитина лише озвучить вам просте і зрозуміле, прийняте відділами маркетингу великих корпорацій рішення щодо того, що повинно бути потрібно сучасним дітям. За ваші гроші.

Повернуся до вихідної думки: якщо у вас є ресурс, і ви можете приділити дитині час, сили і увагу, не поспішайте приймати прості рішення. Запропонуйте дитині зупинитися і попросити щось, крім солодкого, комп’ютерних ігор і телевізора. Коли вона оговтається від шоку, послухайте, що скаже. І зі сказаного дитиною виберіть те, що підійде саме вам, і займіться цим.

Якісне дозвілля, приємні спогади про час, проведений з вами, і надійна прихильність дитини вам забезпечені. Чого й треба було досягти.

Фото заголовку ua.depositphotos.com
За матеріалами nv.ua

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close