Ось чому нам сняться страшні сни

Чи варто говорити, що кошмари викликають вкрай неприємні емоції. Але, виявляється, страшні сни не що інше як наші власні внутрішні страхи, а вони можуть бути як цілком об’єктивними, так і необґрунтованими.

Ми в ТУТКА ТАМКА вирішили детальніше розібратися в тому, навіщо нам сняться страшні сни і що ми можемо з цим зробити.

Страшні сни корисні

© gaumont

Прозвучить несподівано, але страшні сни допомагають нам справлятися зі стресом. Мозок сприймає кошмари як цілком реальні події, які по пробудженні стають спогадами. Адже те, що вже сталося, сприймати значно легше. Простіше кажучи, у сні ми «репетируємо» ситуацію, яка цілком може статися в реальному житті, щоб бути у всеозброєнні, якщо це станеться.

У кошмарів є причини

© foxmovies

Якщо справа дійшла до нічного кошмару, значить, внутрішній світ вимагає термінової уваги, у якому ви відмовляєте йому постійно: цілком ймовірно, в суєті буденних турбот і обов’язків просто не помічаєте накопичених проблем. Але підсвідомість набагато чутливіша і відвертіша. А значить, постарайтеся згадати все лякаючі образи — вони підкажуть, на яку частину вашого життя варто звернути увагу.

Страшні сни, як правило, повторюються, коли їм не приділяють належної уваги. Як тільки ви знайдете в собі сміливість розшифрувати послання і приймете відповідні дії, страшні сні припиняються.

Іноді варто прокинутися і перевернутися на інший бік, і кошмар змінюється чимось більш спокійним. А іноді це не спрацьовує. В чому справа? Швидше за все, порушена у сні проблема настільки актуальна, що ніякі хитрощі не можуть переключити увагу несвідомого, яке намагається докричатися до вас.

Якщо нічні страхи стають особливо нав’язливими і бувають частіше разу на місяць — пора серйозно зайнятися здоров’ям. Причому не завжди тільки психічним. Можливо, у вас не виходить пережити душевну травму; а є ризик, що все набагато матеріальніше» і пора відвідати лікаря, щоб не запустити хворобу.

Справа в тому, що психологічне і тілесне в нас тісно пов’язані, тому повторювані сюжети в кошмарних снах можуть бути наслідком фізіологічної проблеми: астматики, наприклад, іноді бачать, що задихаються, — це може бути превісником нападу нападу

© filmstiftung

Але якщо проблема не в фізіології, то хронічні кошмари — майже напевно симптом психотравми, з якою самостійно складно впоратися. І тут краще не мучити себе, а звернутися до психолога. За спостереженнями вчених, особливо часто неприємні сни без фінальної сцени чи з сумним кінцем сняться хворим неврозом. У сюжетах зазвичай фігурують безпорадність, безсилля і незнайомі персонажі у незвичній обстановці.

Три найчастіших кошмара, які сняться всім

© disney

Падіння може говорити про страх втратити контроль. Найчастіше такі сни бачать люди, які завжди тримають руку на пульсі. На ділі ж вони побоюються втратити керування життям взагалі. Що робити? Навчитися делегувати функцію контролю оточуючим. Допомогти в цьому можуть практики релаксації, під час яких тіло отримує позитивний досвід довіри.

Переслідування можуть нагадувати про глибоку травму людини, яка зіткнулася з насильством, — можливо, в дитинстві. Іноді пам’ять забуває неприємні моменти, але тіло продовжує пам’ятати, і тоді підключається підсвідомість, яка наполегливо натякає, що з цим потрібно щось робити.
Може бути й інше тлумачення: переслідувач — частина вашої особистості, яку ви не хочете визнавати. В цьому випадку потрібно зрозуміти, від чого саме ви в собі тікаєте, і прийняти свою темну сторону. Іноді такі сни видають бажання, які ви не усвідомлюєте або в яких соромитеся зізнатися. Наприклад, якщо жінці сниться, що за нею женеться ґвалтівник, то є ймовірність, що в реальному житті їй не вистачає чоловічої уваги.
© millenniumfilms

Вбивство. Якщо уві сні ви вбиваєте когось конкретного, швидше за все, ви сердитесь на людину, але з якихось причин не даєте волю гнівові. Вбиваєте незнайомця або навіть влаштовуєте масову бійню — може бути, ваше роздратування спрямоване на тих, кому ви не можете висловити обурення. У будь-якому випадку потрібно зрозуміти, в чому джерело цього «безликого» гніву, та знайти способи з ним впоратися.

Особливий випадок — коли уві сні вбивають вас. З одного боку, можливо, ви дійсно відчуваєте «небезпечні флюїди» від когось із близьких але може бути, справа знову у вашій агресії по відношенню до людини. Просто ви не готові визнати її і проекціюєте свої емоції на нього.

Ще варіант — ви схильні до аутоагресії. Скажімо, в дитинстві вам не дозволяли відкрито виражати злість, доводилося стримуватися. В результаті всі пригнічені емоції обертаються проти вас самих. В першу чергу розберіться, хто викликає у вас ці неприємні переживання, визнайте їх і прийміть, навіть якщо це хворий дідусь або улюблена мама. Ви маєте повне право навіть сердитися на них. Потім знайдіть спосіб виплеснути агресію: бити подушку, покричите в караоке або сходіть в спортзал.

Фото заголовку paramount
За матеріалами whrussia.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close