Не намагайтеся бути потрібними

© wallpaperrs.com

Бажання бути потрібною і страх стати непотрібною — ці тривожні супутники незмінно супроводжували мене в дорозі, поки я не засумнівалася в правильності напряму. Але звернути виявилося не просто: мислення у визначеному напрямі вперто тримало мене в колії.

Довелося різко звернути з дорожніх ям на тиху просіку, щоб чесно спитати себе: «Чому мені так необхідно бути потрібною», «Чому мені так важливо залишатися корисною? І якщо мова про моє життя, то при чому тут чиясь користь»?

Природа питань вперта і безвідмовна. Задавшись питанням, ми завжди отримуємо відповідь. Не завжди помічаємо, але завжди отримуємо. І ніколи не знаєш, звідки її чекати. Мені відповідь прийшла у вигляді цієї притчі, випадково попалася на очі:

«Якось Мудрець подорожував з учнями, і вони прийшли в ліс, де рубали дерева. Майже весь ліс був вирубаний, за винятком одного величезного дерева. Мудрець попросив учнів дізнатися, чому це дерево не зрубали. Вони запитали лісорубів, і ті відповіли:

— Це дерево абсолютний непотріб. У нього немає ні однієї прямої гілки і так багато сучків, що воно не придатне для виготовлення меблів. Його дим шкідливий для очей, тому на дрова його теж не пустити. Від цього дерева немає ніякої користі.

Учні повторили слова дроворубів Мудрецю, той засміявся і сказав:

— Будьте, як це дерево. Якщо ви корисні вас зрубають, ви станете меблями в чиємусь будинку. Будьте, як це дерево, абсолютно непотрібними, і тоді ви виростите в могутнє дерево, і тисячі людей знайдуть тінь під вашими гілками.

А потім пояснив їм:

— Будьте останніми. Не намагайтеся довести свою значимість. Живіть в цьому світі непомітно, щоб насолоджуватися, а не бути корисною річчю. Життя — це поезія, а не товар на ринку.

Я не кажу, що ви не повинні робити нічого корисного. Робіть корисні речі, але пам’ятайте, що справжній досвід і найбільший екстаз приходять від безкорисного. Через поезію, любов.

Якщо ви здатні робити те, що не можна звести до товару, то найбільша радість наповнить ваше серце. Будьте собою і робіть свою справу. Ви тут не для того, щоб вас продавали».

Якщо ви будете намагатися бути корисними, вас використають. Якщо ви будете намагатися бути корисними, вас примусять і застосують.

Найгірше, що ми можемо робити, — це змушувати себе бути потрібними, щоб довести своє право на життя. Ми його і так заслужили. У світі немає нічого непотрібного. А тому нам не потрібно бути потрібними. Нам треба просто бути.

Можливо, вам, як і мені, про це ніхто не сказав. Адже від вашої корисності, напевно, комусь є користь. Озирніться. Зупиніться. Поверніться до себе. Не забули ви про себе? Не збилися з ритму свого серця?

Поки не загнали себе до без свідомості, усвідомте, що життя рухається в дві сторони: назустріч собі і від себе, на догоду комусь. Вибирайте смугу, співзвучну вашому серцю, а не чиїмось закликам.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close