Надмірне бажання всім подобатися може дати абсолютно протилежний ефект

Зізнайтеся, що ви відчуваєте себе набагато впевненіше, коли подобаєтеся оточуючим. Нам всім це подобається. Добрі слова і компліменти змушують вас відчувати себе цінним і значущим, але це відчуття може викликати звикання, а значить, вам захочеться шукати підтвердження своєї цінності все більше і більше.

Люди так влаштовані – хочуть подобатися

Людська природа потребує схвалення від інших. Люди – це соціальні тварини, і нам потрібно взаємодіяти з іншими побратимами в співтоваристві, щоб вижити. Якщо ми не будемо подобатися своїй «зграї», нас відкинуть.

З того моменту, як ви були дитиною, чи то в школі чи вдома, ви отримували визнання ззовні: оцінки від вчителів або похвалу батьків. Ми навчилися отримувати те, що хочемо, відповідаючи очікуванням інших людей. Коли ви виросли, нічого у цій схемі не змінилося. Тільки тепер ви чекаєте визнання від боса, уваги від партнера і намагаєтеся справити позитивне враження на оточуючих. Соціальні мережі тільки погіршили ситуацію. Люди публікують свої фотографії і розповідають про своє життя тільки для того, щоб відчувати себе високо оціненими.

Прагнення до популярності стає необхідністю для досягнення бажань

Ви починаєте концентруватися на тому, як вас бачать інші, і хочете бути поміченим ними. Ви робите все більше і більше дій, щоб привернути до своєї персони увагу. Все це позитивно, поки ви робите те, що їм подобається. Але як тільки ви допускаєте помилки, на вас звалюєтьсяч критика. І ви втрачаєте почуття впевненості в собі, не кажучи вже про втрату в самооцінці. Пам’ятайте, що прагнення до уваги, симпатій і популярності – це лише оптична ілюзія вашого его.

Прагнення до популярності — це нескінченна гонитва за нею

Прагнучи догодити оточуючим, щоб відчути себе краще і впевненіше, ви з часом вигорите, тому що ніколи не зможете встигнути за вимогами і очікуваннями інших людей.

— Ідеальний образ буде завжди змінюватися

Колись вважалися привабливими пухкенькі жінки, потім в моду увійшли худощаві. Не намагайтеся стати блондинкою тільки тому, що це сексапільно, і не накачуйте собі м’язи в спортзалі, щоб виглядати крутим культуристом. Усім ви не догодите, а ось себе ризикуєте занапастити.

— Очікування людей від вас можуть бути помилковими

Більшість людей покладають свої сподівання на інших, виходячи з того, що правильно з точки зору соціальних норм, але ці норми теж створюються людьми, з яких 80 % є просто звичайними людьми згідно з правилом 80/20. Коли ви занадто близько сприймаєте неправильну думку від інших, ви або руйнуєте свою самооцінку з-за критики, або переоцінюєте себе, приймаючи всі компліменти за належне, і перестаєте рости і розвиватися.

— Бажання інших не повинні збігатися з вашими

Якщо ви живете, весь час намагаючись догодити іншим людям, ви ніколи не будете щасливі. Це призводить до повного хаосу, коли справа стосується ваших особистих цілей. Адже коли немає зовнішнього визнання, ви не знаєте, для чого жити. Задумайтесь над цим!

Подобатися ви повинні тільки одній людині – самій собі

Уявіть собі, що зовнішнє визнання – це паливо, а ви машина. Коли це паливо закінчиться, ви не зможете функціонувати. Насправді ми люди, і ми здатні створити власне паливо. Ви можете відчувати себе впевнено, тільки виходячи з того, наскільки ви себе любите. Наприклад, вас похвалили інші, ви відчули себе добре і прийняли комплімент, а потім подивіться в дзеркало і похваліть себе самі. Внутрішнє схвалення вимагає практики, але воно варте зусиль. Ви повинні перебудовувати свій розум. Вам потрібні ваші власні тригери, щоб виробити у себе звичку цього внутрішнього схвалення. Хваліть себе кожен день, а не чекайте, коли це зроблять за вас інші люди. Буде потрібно якийсь час, щоб позбутися залежності від зовнішнього визнання, але чим швидше ви це зробите, тим щасливішими і здоровішими будете.

Фото заголовку
За матеріалами

 

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close