Михайло Лабковский: Від вільних і впевнених жінок чоловіки не йдуть

Відомий психолог Михайло Лабковский відмовляється говорити «теоретично», просто «міркувати на тему» і воліє давати практичні поради, відповідати на конкретні питання:

Закономірність одна: психічно здорова людина веде себе як здорова в будь-яких відносинах. Вона не ускладнює їх, не підозрює підлих задумів і подвійного змісту, не вигадує і не додумує за іншого.

Адже здорові відносини – це все ж відносини, де обом легко

– Чому, коли я намагаюся поговорити зі своїм чоловіком про проблеми, він закривається і каже, що я тисну на нього. Як мені навчитися робити це делікатно і ефективно, щоб він не закривався?

Ніяк. Чоловіки ненавидять з’ясовувати відносини і завжди йдуть від цього. З’ясовувати стосунки – це тільки жіноча історія. Якщо від цієї розмови дійсно залежать ваші стосунки, ви можете один раз йому запропонувати поговорити. Але він же не хоче. Тоді скажіть, що вас це не влаштовує, але тільки один раз. Коротке речення, правда? Ви навіть ще не встигли йому «винести мозок», а вже збираєте валізи. Ось побачите, він сам прийде і скаже: «Давай поговоримо».

Ми всі живі люди, ми зриваємося на з’ясування стосунків, я і сам цим грішу, хоч і ненавиджу це робити. Тому що все це прояв слабкості – я як би достукатися цим хочу, щось довести, веду себе як інфантильна дитина, яку образили, і вона намагається відновити свої права. Це ж не сильна, а дуже слабка позиція. Навіщо? Якщо не прислухається до ваших прохань з одного разу, прощайтеся. Інший варіант: прийняти людину такою, якою вона є. Сказати собі, що так, він такий, і я його люблю.

– Історично склалося, що розумна, мудра жінка повинна вміти поступатися чоловікові, загладжувати конфлікти. І всі мами, бабусі вважають це обов’язковою умовою збереження хороших стосунків у сім’ї. Де ця грань, щоб чоловік вважав тебе саме розумною жінкою, а не безхарактерною, наприклад?

Запорука щасливого сімейного життя – це не поступки, а тільки стабільна психіка, при якій у вас немає коливань: сьогодні люблю, а завтра не люблю.

Ви можете спати з одним і тим же тілом все життя і любити його, тому що ваші смаки з часом взагалі не змінюються. Ви напевно бачили такі парочки бабусь і дідусів, що йдуть по березі моря, тримаючись за руки. А є інші ситуації, часта зміна настрою, коли людина протягом години може і любити, і ненавидіти. Тоді це вже невротичний розлад під назвою циклотимія.

Що стосується глянцевих журналів, які видають вміння поступатися за народну мудрість, вони не враховують головного, що, коли ви робите те, чого робити не хочете, ви це терпите, і емоції починають руйнувати вас зсередини.

Можна бути «розумною» і онкологічно або кардиологічно хворою, це кому як пощастить. Коли ви вважаєте, що краще змовчати і перетерпіти, ніж псувати стосунки в родині, то це абсолютно неправильне мислення.

– Мені подобаються негідники. У нас з ними дуже «хороші» невротичні відносини. Одного разу я порушила свій звичний сценарій і вийшла заміж за хорошу добру людину, яка мене дуже любила. Через якийсь час мені стало нудно, і я повернулася до колишнього типажу. Як перестати обирати таких людей, так як знаю, що це короткотермінові відносини, і перестати бути залежною від цього вибору?

– Для початку потрібно розібратися з почуттями. Сказати собі, що я не люблю цих людей, але у мене є патологічна залежність, проблема невротичного характеру: мені подобаються такі садомазовідносини. Але, по-перше, я в них страждаю, по-друге, я не отримую в результаті ніяких відносин, вони всі кінцеві, і дуже швидко кінцеві. А я хочу сім’ю, нормальних відносин і так далі. І в мене з цим проблеми. Далі ви продовжуєте спілкуватися. Але якщо вам не подобається, як він себе веде по відношенню до вас, до побачення.

Любов – це спроба відтворювати ті почуття, що ви відчували до дорослих, коли були дітьми.

Причому найсмішніше, що вони не негідники, вони нормальні люди. Просто ви з ними один одного знаходите. Вони з іншими взагалі знаходяться в інших відносинах. І ви в таких же відносинах зі своїм чоловіком. Ви вийшли заміж за того, кого не любили. І він в цьому випадку почувається жертвою, він до вас якісь почуття відчував. Можна сказати, що ви скористалися чистою дитиною, думали, ось нове життя зараз почнете, і нічого не вийшло. Його ж теж шкода. Мені здається, це еволюційна історія, природа влаштована так, що всі один одного знаходять. Якби був один світлий образ, люди б вимерли. Всім подобався б тільки один тип людей.

– Всі ми вступаємо у відносини з вже наявним багажем помилок, у нас є якісь страхи, установки, які частково виникають ще в дитинстві. Як в цьому випадку довіритися партнеру?

Є простий рецепт: не боятися. Тобто говорити собі, що я вступаю у відносини і припускаю, що може бути будь-який розвиток подій. Наприклад, що вони закінчаться. Не те що ви постійно думаєте, що вони погано закінчаться, ні, але про себе ви готові до такого розвитку подій. І вас це не вб’є, і ви цього не боїтеся. Але більшість, звичайно, боїться і саме з причини, що їх можуть кинути, не вступає у відносини.

Дівчата, які бояться відносин, вважають, що всі чоловіки – козли і що нормального зустріти взагалі неможливо. А люди, які бояться сексу, говорять приблизно так: «Я можу лягти в ліжко тільки по любові. Але я ж не люблю нікого. Тому сексу у мене теж немає. Це все демонстрація страхів. А то, наскільки ви добре себе і вільно відчуваєте, що можете дозволити собі жити так, як ви хочете, – це і є свобода.

Від вільних і впевнених жінок чоловіки не йдуть, вони на таких надихатися не можуть.

Я можу завтра вступити у відносини з дівчиною, а післязавтра вона мене кине. Чому? Не знаю, розлюбила, знайшла іншого… Тут головне – не боятися; коли ви не боїтеся, ви станете вільними. Від таких, до речі, взагалі ніхто нікуди не тікає.

А знаєте, від кого втікають? Якраз від тих, хто постійно боїться, вони як би провокують іншого на такі дії. Це ж відразу видно, коли за тебе чіпляються, ви розумієте, що людина дуже залежна. А буває, мужик покидьок і маргінал, а в нього така жінка, що він на неї взагалі дихати боїться.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close