Методи маніпуляції людьми. Дізнайтеся їх, щоб бути в курсі

Практично всі люди стикалися з маніпулюванням. Якщо вам вже набридло, що хтось постійно намагається вами управляти, вам варто розібратися з техніками маніпуляцій і дізнатися, як взяти контроль над власним життям у свої руки. Відчуття того, що вами хтось користується, може бути вкрай неприємним. Секрети маніпулювання дозволять вам детальніше усвідомити ситуацію. Існують як делікатні, так і вельми очевидні техніки. Не варто відчувати параною, просто контролюйте те, що відбувається.

Психологічні техніки маніпуляції

© fb.ru

Всім хотілося б вірити, що світ – це прекрасне місце, де вистачає людей, яким можна довіряти і яких варто любити. Що ж, деякі люди дійсно відповідають таким очікуванням, але є і такі, хто хоче тільки вас використовувати. Було б приємно бачити в кожній людині тільки найкраще і приймати його таким, яким він є. Проте реальність змушує відмовитися від такого підходу. Егоїзм – це звичайна людська риса, але іноді він змушує людей брехати, зраджувати і маніпулювати. Будьте уважні в спілкуванні з людьми, навчіться розрізняти, хто може вас використовувати. Для цього слід знати основні способи маніпулювання, яким здатна піддатися будь-яка людина. Ознайомтеся з кожним з них і дізнайтеся, як їм протистояти.

Маніпулювання через обман

© fb.ru

Це один з найпоширеніших методів діяльності шахраїв. Вони створюють павутину брехні, яка настільки продумана, що ви просто не можете нормально сприймати реальність і стаєте жертвою обману. Єдиний спосіб захистити себе – перевіряти нестикування і стежити за брехнею. Не довіряйте незнайомцям. Поки ви не дізнаєтеся людини близько, не діліться з нею особистою інформацією. Обережно ставитеся до ділових пропозицій, особливо якщо вони занадто гарні, щоб бути правдою. Не приймайте важливих рішень на підставі мінімальної інформації. Завжди перевіряйте джерела даних, стежте за тим, щоб обміркувати все і оцінити кожну деталь. Це допоможе вам захистити себе від обману. Тримайтеся подалі від імпульсивних рішень, і у вас все буде в порядку. Ніколи не приймайте свої рішення виключно через особисту симпатію, завжди будьте уважні і обережні з незнайомцями. В цьому немає параної, навпаки, це цілком здорове ставлення до світу.

Використання вашої емоційності

© fb.ru

Це найгірший тип маніпуляції, який тільки може вас торкнутися. Багато людей змушені робити те, на що ніколи б не пішли, під загрозою втрати чогось значимого. Психопати схильні створювати такі ситуації для інших. Не втягуйте себе в такі ситуації. Не розказуйте незнайомцям про те, що вас хвилює, чи не демонструйте свої слабкості. Довіряйте лише найближчим. Якщо ви відчуваєте, що людина намагається грати на ваших емоціях, тримайтеся неї подалі: якою б не була її мотивація, теплих відносин в таких обставинах побудувати просто не можна.

Використання вашого его через провокацію і презирство

© fb.ru

Одним з найбільш широко використовуваних методів маніпуляції в політиці або спорті є провокація і презирство. Людина змушена робити щось дурне, тому що його провокують і загрожують її принизити. Зачеплене его – це небезпечна річ. Якщо вас підштовхують до дурного вчинку, подумайте, чи ви дійсно хочете так себе вести. Легко піддаватися емоціям, але краще все ж все обміркувати. Провокація завжди має підставу, не починайте діяти, поки її не зрозумієте. Не давайте стороннім людям підбивати себе, завжди орієнтуйтеся на власні бажання. Немає нічого ганебного в тому, щоб не йти на поводу у тих, що оточують, навпаки, це цілком нормально. Коли ви це зрозумієте, вам стане набагато простіше себе захистити.

Підштовхування вас до помилки

© fb.ru

Поширена причина того, що люди псують своє життя, – це імпульсивні рішення і заздрість. Іноді ви щось любите до такої міри, що можна говорити про залежність. В такому випадку у вас з’являється слабкість. Будьте вдумливі, спокуси можуть бути способом маніпулювати вами. Не орієнтуйтеся на короткострокові цілі, дивіться в майбутнє. Знаючи про те, якими є ваші спокуси і потреби, хтось може керувати вашим життям. Так ви втрачаєте свободу. Залежність від наркотиків, алкоголю, сексу або грошей – все це може бути проблемою. Забудьте про залежності від матеріальних речей і не дозволяйте собою керувати. Зрозуміло, це може звучати лякаюче, але це не означає, що вам потрібно відмовитися від задоволень життя. Просто обдумайте свої пріоритети і не орієнтуйтеся на найпримітивніші потреби.

Промивання мізків

© fb.ru

Це спосіб, який вживається як в політиці, так і в рекламі. Одну і ту ж річ стільки разів повторюють, що вона перемагає логіку. Єдиний спосіб захистити себе від маніпуляторів – постійно оцінювати все, що ви чуєте, з логічної точки зору. Не приймайте інформацію як є, якщо її просто хтось сказав. Перевіряйте і оцінюйте факти самостійно. На жаль, в сучасному світі довіряти оточуючим може бути небезпечно, тому будь-які дані завжди необхідно ретельно аналізувати. Тільки так ви зможете захистити себе від серйозної небезпеки.

Емоційний шантаж

Емоційний шантаж нерідко з’являється у відносинах. Це непомітна техніка маніпуляції. Ви дбаєте про людину, а вона використовує ваші почуття для того, щоб все було так, як хочеться їй. У відносинах це трапляється часто. Ви можете захистити себе, якщо будете піклуватися про особисті кордони. Самопожертва не повинна ставати постійною нормою. Піклуйтеся про себе. Подумайте, як часто ваш партнер щось робить для вас. Якщо ви не можете згадати такого випадку або ж це було дуже давно, всі ознаки емоційного шантажу в наявності. Від таких відносин краще відмовитися: навряд чи людиною рухають теплі почуття по відношенню до вас.

Депривація

© fb.ru

Депривація – це емоційна маніпуляція, яка змушує людей робити речі проти своєї волі. Таке нерідко відбувається як в родині, так і в суспільстві. Це змушує людину бути покірною. Справитися з такою ситуацією вкрай складно. Намагайтеся домогтися незалежності і мати власне джерело доходу, щоб вами ніхто не керував. У такому випадку ніхто не зможе урізати ваші ресурси для того, щоб змусити вас вести себе не так, як вам би хотілося.

Заохочення марнославства

Один з найбільш поширених методів емоційного маніпулювання спрямований на марнославство. Він може руйнувати ваші відносини з людьми. Вам постійно брешуть, ваше его підтримують, поки воно не стане непомірним. Після цього маніпулятор може використовувати вас як маріонетку. Не будьте гонорові. Варто завжди пам’ятати про скромність і намагатися оцінювати людей об’єктивно. У вас має бути власна думка про різні речі, щоб ви не могли стати жертвою маніпуляції. Не дозволяйте будь-кому думати за себе, думайте самостійно. Не давайте брехні керувати вашою свідомістю. Це досить складно, але потрібно просто слухати уважно, довіряючи при цьому лише найближчим. Уважність, спокій, незалежне мислення і критична оцінка того, що відбувається захистять вас від пастки маніпулятора. Дивіться на себе об’єктивно. Це не означає, що ви повинні себе критикувати, просто слід пам’ятати про свої плюси і мінуси і не дозволяти лестощам спотворювати ваше сприйняття реальності. Навчитися такої поведінки не так вже й складно.

Фото заголовку fb.ru
За матеріалами fb.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close