Мами в цьому не зізнаються, але вони постійно відчувають почуття провини. Ось 11 причин, через які це відбувається

Життя сучасних молодих мам істотно відрізняється від того, яке було ще 30-50 років тому. З одного боку, у наш час з’явилося більше речей, які полегшують батькам життя: підгузники, якісні суміші, молоковідсмоктувачі та інше. З іншого – суспільство почало більше вимагати від матерів: вони не повинні скаржитися, а їхніх дітей не повинно бути ні видно, ні чутно. В таких умовах у жінок виникає відчуття, що вони просто жахливі матері.

Багато авторів Тутка знайомі з цим почуттям. Тому ми згадали 11 випадків, в яких батьки відчували провину абсолютно даремно.

1. Коли ви лаєте дитину

Так, лаяти дітей – це погано. Так, крик – це насильство, неприпустиме щодо дитини. Але батьки – це люди, а не роботи, тому можуть зірватися. Звичайно, це не означає, що можна кричати на дітей кожен день з найменшого приводу, і вже тим більше не дозволяє піднімати на малюка руку.

2. Коли ви відпочиваєте, в той час як дитина грається сама

Малюк влаштовує вдома страшенний безлад, але займатися з ним або прибирати вже немає сил, і мама замість цього читає книжку, а потім її мучить почуття провини. А, власне, за що? Мама теж має право на відпочинок, і якщо вона його не отримає, то просто не зможе нормально виконувати батьківські обов’язки, а замість цього почне, наприклад, кричати на дитину.

3. Коли ви не розумієте, що потрібно вашому немовляті, яке плаче

Малюк поїв, йому змінили підгузник і взяли на ручки, але він продовжує безтямно ревіти. Мама не знає, чим допомогти дитині, і від відчаю реве сама. Їй соромно, вона вважає себе найжахливішою матір’ю у світі, тому що не розуміє, що потрібно її дитині. Але хіба легко визначити, що саме просить людинка, яка ще не вміє говорити і всі свої прохання висловлює тільки плачем? Не варто звинувачувати себе, якщо ви не можете кожного разу догодити своєму малюку.

4. Коли ви не можете впоратися з істерикою дитини

Малюк підріс, навчився ходити і говорити – і ось тепер точно гарна мати повинна вміти справлятися з його істериками. Так думають багато людей, особливо тих, у кого немає дітей. І ось жінка з триліткою заходить до супермаркету, і дитина починає качатися по підлозі й волати, а довколишні – осудливо дивитися на маму, яка в цей момент від сорому готова провалитися крізь землю. Ні, вона не погана мати, просто її дитина увійшла в перехідний вік, коли вона починає відокремлювати себе від батьків і пізнавати світ. Вона стверджує своє «я» і часом перегинає палицю. Для таких дітей у віці від 1 до 4 років є навіть спеціальний термін – тоддлер. Якщо ваш малюк звивається по підлозі та істерить, вимагаючи шоколадку, і при цьому він вписується в ці вікові рамки, не звинувачуйте себе: дитина переросте таку свою поведінку.

5. Коли ви годуєте грудним молоком у громадському місці

Годування грудьми в аеропорту, в кафе і навіть в дитячій поліклініці часом викликає бурю обурення у інших людей. Ми не будемо зараз детально пояснювати, чому обурені люди неправі, а просто порадимо мамам не звертати на них уваги і спокійно годувати голодну дитину.

6. Коли не годують дитину грудьми

Штучне вигодовування – ще один привід для мами відчути себе винною, а для інших людей – втоптати її в багно. Груди належать жінці, і її право годувати або не годувати ними немовля. Якщо ви за власним бажанням вибрали суміші, не треба переживати почуття провини. Якщо це вимушена необхідність – тим більше.

7. Коли мама недостатньо стежить за гігієною малюка

Наші батьки пропрасовували пелюшки з обох боків і ретельно кип’ятили всі наші пляшечки і соски. За це їм низький уклін. Але зараз педіатри вважають, що стерильне середовище шкодить малюку, тому немає потреби витрачати купу часу на маніпуляції з білизною і посудом. Не треба себе звинувачувати, що ви доглядаєте за малюком по-іншому, ніж ваша мама доглядала за вами, краще пограйтеся з дитиною.

8. Коли ви працюєте замість того, щоб сидіти з дитиною

Мами на роботі дуже переживають, що у них залишається мало часу на малюка. Якщо ви працюєте, тому що не хочете жертвувати кар’єрою, не звинувачуйте себе. Задоволена матір, яка зреалізувала себе і яка займається дитиною кілька годин на день – це краще, ніж мама, яка цілодобово перебуває з малим і звинувачує його в тому, що він забрав її найкращі роки. Якщо ж ви працюєте, щоб просто прогодувати сім’ю, вам тим більше нема в чому себе звинувачувати.

9. Коли ваша дитина розвивається повільніше за інших

У сусідки син в 3 місяці вже повзав, у подруги дочка в рік говорила реченнями, а ваш малюк зовсім не хвалиться успіхами і, можливо, трохи відстає від однолітків? По-перше, сусідка і подруга можуть прибрехати, вихваляючись дітьми, а по-друге, не варто квапити події, якщо у дитини немає якихось проблем. І вже тим більше не варто себе звинувачувати в тому, що ваш малюк щось почав робити пізніше за однолітків. Всі навколо захопилися раннім розвитком, а ви не водите дитину на розвивальні заняття? Тим більше не треба соромитися. Сучасні фахівці вважають, що схожі курси можуть нашкодити дітям, отож, саме ви робите все правильно, а не ваші хвалькуваті співрозмовники.

10. Коли ваша дитина не виправдала ваших очікувань

Хотіли виховати справжню принцесу: водили її на бальні танці, уроки гри на скрипці та великий теніс. А вона організувала рок-групу і рубає з друзями в гаражі на гітарі. Ви відчуваєте себе винуватою? За що? За те, що виховали творчу особистість, яка має свою думку?

11. Коли ваша дитина вам грубіянить

Коли настає перехідний вік, деякі діти стають некерованими. Ваша дитина може навіть дуже прикро нагрубити вам. Багато мам відчувають себе винними за те, що погано виховали синів або дочок. Як правило, в підлітковій грубості винні не стільки батьки, скільки гормони. Але про виховання все ж не забувайте.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker