«Люди, дозвольте собі полінуватися!» — Михайло Лабковський розповів, у чому користь нічогонероблення.

З самого дитинства нас привчають до праці. Мовляв, якщо будеш дозволяти собі хоча б трохи неробства, то виростеш жалюгідним невдахою з вічними проблемами. І ось вже в дорослому віці є люди, які, навіть відпочиваючи на пляжі, завжди метушаться, намагаються знайти собі заняття. Але чи правильно це?

Сьогодні редакція Тутки ознайомить вас з думкою відомого психолога Михайла Лабковського з приводу цього питання. Як виявилося, лінь — це не так уже й погано.

Час відпочинку

Є люди, які навіть після роботи та на вихідних, у відпустці, в загальному, завжди знаходяться в якомусь рухомому стані. Для них чуже валяння на пляжі або дивані. Вони будуть ходити по зоопарку, щось лагодити, вивчати, майструвати… Вечір теж треба зайняти або чимось активним, або на ту ж дискотеку сходити. Але ні в якому разі не перебувати в стані спокою. «Час треба проводити з користю» — їх девіз. Але, власне, в чому користь?

«Сказати, що вони отримують задоволення від своєї шаленої активності? Найчастіше НІ. Просто вони не можуть зупинитися і вважають це великою гідністю. Мовляв, така вже я людина, все у справах, все в справах!
При цьому такі люди ще й не дають спокою нікому навколо. Особливо дістається дітям (необов’язково їх власним)»
, — говорить Михайло Лабковський. Адже правда, так і є.

Як же часто від них можна почути докори і повчання як-то: «Вже все зробив? Уроки письмові? А усні?» «Прибери В кімнаті тоді! Шкарпетки валяються…»«Тоді піди погуляти на повітря!» Тільки дитина, щоб уникнути скандалу або покарання щось зробить і захоче відпочити, йому знову вигадують заняття. Ні хвилини спокою, інакше виросте двірником.

Нерозумно думати, що це привчає дитину праці. Її це тільки дратує. Постійні докори, наприклад: «Канікули у нього! Ось у нас ніколи не було вільного часу! Ми працювали з 11 років. На світанку вставали курей годувати, потім до корів і в поле… От і виросли міцними, працьовиті…» вже точно не допоможуть виростити сильну і вольову особистість.

Відомий психолог також говорить, що люди ведуть себе подібним чином не тому, що такі вредні народилися, а тому що їх так само ганяли власні батьки, а коли батьки їх батьків були дітьми, старші говорили погірше. У підсумку цей заклик до постійної зайнятості народжує почуття тривоги. А це вже серйозна проблема.

Ось що з цього приводу каже Михайло Лабковський: «Люди метушаться без видимої необхідності та результатів лише для того, щоб цю тривогу заглушити. Їм здається, що якщо вони зупиняться, щось трапиться, щось упущено, катастрофа і кінець світу. Насправді, звичайно, нічого подібного, і головою вони це розуміють, але голова тут нічим допомогти не може». Тепер нескладно здогадатися, що подібний стан призводить до депресії і проблем зі здоров’ям.

«Люди, дозвольте собі полінуватися! Це не соромно, не шкідливо, і ніхто не буде вам дорікати за незроблене домашнє завдання, ви ж дорослі. Відвикайте від життя в старомодному стилі «хапай мішки, вокзал відходить». Хваліть себе не за ударну працю, а за гармонію з собою.

І, будь ласка, дайте дитині ці дві години в день, про які я говорю на кожній лекції «про дітей». Для нормального розвитку психіки і мозку у дитини має бути вільний час, зовсім вільний. Обов’язково. Зрозумійте, ваше прізвище не Стаханов, і вам не треба укладати п’ятирічку в три роки. Вам просто жити і жити по можливості з насолодою», — радить психолог.

Порада редакції

Виграє не той, хто весь час тривожиться і метушиться, а той, хто спокійний, упевнений в собі і вміє концентруватися в потрібний момент. Важливо жити в гармонії з собою і слухати свій організм. Прибирання чистого будинку замість денного сну ще нікому не принесла користі.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close