Любіть себе з будь-якою зовнішністю і тоді зовнішність може бути будь-якою

Спостерігаю, як прекрасна стать несамовито б’ється над нібито недоліками своєї зовнішності. Чоловіки теж іноді б’ються, але не так самовіддано – їм не так важливо бути красивими, для них важливіше достатньо заробляти.

Жінки виснажують себе дієтами і тренажерами, колять в обличчя все підряд, каблуки носять жахливі. Це ще добре. Але пластика! Ніж хірурга! Таке знущання над собою прирівнюється до мазохізму, а ті, хто цим займається просто нещасні жертви, готові на все, аби їх полюбили. Абсолютно. Будь-які маніпуляції зі своєю зовнішністю від автозасмаги до ліпосакції є демонстрація невпевненості в собі і крок на шляху до нарцистичного розладу. А це дуже неприємний розлад, коли світ не милий без загального і щохвилинного схвалення, захоплення, обожнювання.

Найжахливіше, що у жертв індустрії краси мірилом самооцінки є зовсім не зовнішність, а наявність або відсутність партнера певних параметрів. До речі про партнера: чим нижче самооцінка самого чоловіка, тим більше значення він надає зовнішності дружини або коханки. Впевненим у собі це практично пофіг.

Я взагалі не розумію, навіщо терпіти, наприклад, болісні уколи ботокса, коли вся світова історія, наука і життєвий досвід прямо-таки крачать про те, що ваша зовнішність (а також і високі моральні якості) не грає НІЯКОЇ РОЛІ в коханні, бажанні, інтимі  й ставленні до нас інших людей. Фішка в іншому. Нижче скажу, в чому.

Ну, всі ж знають, на кому одружився і кого любив Джон Ленон – чоловік, який міг вибрати будь-яку жінку в світі. І тепер згадайте Йоко Оно. Зовнішність у неї дуже своєрідна навіть на японський смак.

А Пол Макккартні й Хізер Міллз? У цієї дівчини взагалі однієї ноги немає, проте, їй вдалося одружити на собі одного з найбагатших женихів світу. (Ще й обібрати його).

Йдемо далі – подивимося на чоловіків Ніколь Кідман, Дженніфер Лопес або дружин Пірса Броснана, Х’ю Джекмана, Вуді Харрельсона. А Вуді Алена остання дружина? Не про красу – це точно.

І про жодного не можна сказати, що у нього ніколи не було сексу з красивими жінками.

І в той же час, скільки навколо красивих і дуже нещасних людей. А найкрасивіша (ок, найсексуальніша) жінка на землі, про яку марило 90% чоловічого населення цієї планети, чий портрет носили в нагрудній кишені солдати американської армії у В’єтнамі – Мерилін Монро померла від самотності і на самоті. І взагалі мала купу психологічних проблем. І це Мерилін сказала: «Я не звикла бути щасливою і тому не вважала щастя чимось обов’язковим для себе».

Звідси запитання: так ви хочете бути красивими чи щасливими? Якщо друге – працювати треба не над зовнішністю, а над самооцінкою. Полюбіть себе з будь-якою зовнішністю і тоді ваша зовнішність дійсно може бути будь-якою! Це закон.

Розумієте, зовнішність – дуже суб’єктивне поняття. ЗОВНІШНІСТЬ – ЦЕ ТІЛЬКИ ТЕ, ЩО ВИ ВІДЧУВАЄТЕ, ДИВЛЯЧИСЬ НА СЕБЕ В ДЗЕРКАЛО «Я собі подобаюся» або «я собі не подобаюся» – ось в чому питання.

Так, любов, як і нелюбов до себе виникають не на порожньому місці, і все це родом з дитинства – привіт батькам. Якщо людина не терпить, коли її відкидають, якщо вона апріорі впевнена, що ПОВИННА подобатися людям, а для цього ПОВИННА бути хорошою – ясна річ, що тоді вона поняття не має про безумовну (і єдино справжню) любов. Таку мама з татом любили ой не за просто так! Не за те, що вона народилася і є на світі … Прямо чи опосередковано батьки донесли своїй дитині неправдиву ідею хорошості, з якої випливає, що любов треба заслужити, а ще краще заслуговувати щодня. А для цього …

«Я буду прекрасною господинею, навчуся смачно готувати, буду виглядати як цукерка і тоді хтось обов’язково розгляне і мій«людський» талант!» – так міркує, необов’язково вголос, більшість наших жінок. Любі мої! Ніхто вас не полюбить за розкішні вії, борщ з котлетою і поступливий характер. Люблять за інше! Як то кажуть «Хороші дівчатка потрапляють в рай, а погані куди хочуть».

Крім того, ви що, не знаєте, як неприродно себе ведете, коли хочете подобатися? За цією поведінкою абсолютно неможливо розгледіти, яка людина насправді, зате завжди можна вловити напругу і прочитати незадоволення і невдоволення собою. Нормальних людей все це насторожує і відштовхує. А впевненість у собі навпаки – притягує і не відпускає. Але не тільки в впевненості справу. Щоб відбулася закоханість, кохання або пристрасть, людина повинна, як кажуть, «зачепити». І ось чіпляє аж ніяк не ідеальна форма носа, плоский живіт або гарне волосся (хіба що в перший момент, на якому може все і закінчитися). Несвідомо чіпляє щось з дитинства, асоціація, схожість, запах, жест, манера смикати гудзик, тембр голосу, словом, якась деталь, що нагадує рідну домівку і батька чи матір – протилежної статі. Ця асоціація, до речі, не обов’язково повинна бути щасливою. І ось проти цього безсилі всі хитрощі, пластика, наряди і чесноти …

Для любові немає ніякої зовнішності, є тільки характер, воля, вірність собі. Тільки це в дефіциті в цьому світі. І тільки це викликає інтерес, повагу, бажання.

І якщо вам всього цього не вистачає, вихід один – бути собою. Розвивати свою індивідуальність і особистісні якості. Не йти на компроміси. Ну хоча б не знущатися над собою, не вести себе як жертва!

А краще слідувати своїм бажанням, прагненням, мріям. Культивувати свою несхожість на інших і нічого в собі не соромитися.

Гаразд, скаже маленький страшненький чувачок, ви все вірно кажете і я підписуюся під кожним вашим словом і можу ще сто разів це прочитати, але впевненості в собі мені це не додасть. Що робити? На що я відповім, що над прийняттям себе в тому вигляді, в якому ви є – безумовно, треба працювати. Ну, наприклад, спробувати забезпечити собі максимальний психологічний комфорт, поважати свої бажання, присвячувати собі час (і гроші), спробувати отримувати задоволення від життя, відчути його смак, розкуштувати, насолодитися.

Завдання в тому, щоб самостійно заповнити брак любові, заповнити ті порожнечі, що утворилися в дитинстві і юності. Прямо поставити перед собою таку мету, вважати її першочерговою, життєвоважливою і не чекати, поки щасливим вас зроблять інші.

Інші в вашому житті з’являться і захочуть зробити вам добре саме тоді, коли ви самі відчуєте свою значимість. Ваша зовнішність – це тільки ваша самооцінка.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close