Крихкі іграшки. Притча

© stihi

Якось в село прийшов старий мудрий мандрівник і залишився там жити.

Незабаром стало помітно, що він дуже любить дітей і був готовий довгі години проводити разом з ними. Діти швидко прив’язалися до нього. Він знав багато захоплюючих історій і вони слухали про його мандри, затамувавши подих.

Жителі швидко полюбили цього доброго чоловіка і дуже цінували його любов до їхніх дітей.

Ще він робив дивовижні речі своїми руками і багато різних іграшок для діток. І дуже любив їм їх дарувати. Але ці подарунки з кожним разом ставали все більш крихкими, і як не намагалися діти бути обережними з ними, їх нові іграшки часто ламалися.

Діти засмучувалися і потім гірко плакали, так як іграшки їм дуже подобалися. Але минав час і їх улюблений друг знову дарував їм іграшки, але вони здавалися тільки ще крихкішими.

І ось настав час, коли батьки дітей не змогли просто спостерігати дитячі страждання своїх чад і вирішили поговорити з доброю і мудрою людиною, до якої всі в селищі прив’язалися. Вони цінували його доброту і увагу, його ставлення до дітей, але вони не могли бачити, як з кожною зламаною тендітної іграшкою, їх діти довго плакали та сумували.

Вони зібралися і прийшли до будинку доброго старого. Вони не хотіли образити його і старалися говорити акуратно, щоб він правильно їх зрозумів.

— Багато хорошого ти привніс в наше життя своєю появою в нашому селищі. Ти мудрий і добрий. Ми завжди раді тобі. Ми бачимо, що ти бажаєш нашим дітям тільки добра. Ти робиш красиві іграшки для них, але вони дуже крихкі для них! Вони стараються, як можуть, але іграшки все одно ламаються. Діти дуже засмучуються і потім плачуть. А адже іграшки так прекрасні, що не грати з ними неможливо.

Старий вислухав їх, трохи помовчав і відповів:

— Пройдуть роки, — посміхнувся старець, — і в їх житті з’явиться хтось, хто подарує їм своє серце. І якщо ще в дитинстві вони навчаться акуратно поводитися з улюбленими крихкими речами, з роками вони зможуть навчитися акуратно поводитися з таким безцінним даром, як чиєсь любляче серце.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close