Кожен новий етап нашого життя оплачується

«Будь-який перехід на новий етап оплачується кризою. Так чи інакше. Самобутність оплачується соромом. Вихід з співзалежності оплачують розривом. Народження оплачується болем. Близькість оплачують компромісами. Свободу – самотністю. І так далі.

Якщо людина затрималася в ролі, яка себе вже вичерпала, вона починає потихеньку сповзати до емоційного банкрутства. У неї вже немає сил, ні мотивів, ні інтересу. Таких людей навколо безліч. Матері розмовляють з підлітками як з двохрічними. Директора, які плюють на звіти. Тридцятирічні німфетки. Вічні студенти, добропорядні чоловіки, правдоруби з голою дупою і ще купа персонажів.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Чим довше затримуєшся у вичерпаній ролі, тим більше стаєш персонажем, всі репліки якого передбачувані, а кроки прописані. Директори банкрутують, німфетки спокушають, матусі звинувачують і так далі.

Що тут ще скажеш? Треба врешті-решт підвести мораль, але в цьому немає правди, коли твоя власна криза стоїть перед носом як велике темноводне озеро, в яке потрібно пірнути цілком, не знаючи, чи вистачить тобі повітря. Бути готовим потонути, так і не торкнувшись дна. Або пробити його власною головою, вийшовши з іншого боку. Бути готовим до своєї неготовності.

У людей, що входять в кризу, є ілюзія, що вони зможуть зберегти життя незмінним. Ті ж зв’язки, те ж обличчя, той же рівень. Але криза — це завжди зміни. В першу чергу того, що складніше всього змінювати. Інакше вона не була б кризою.

Рано чи пізно у неї доведеться увійти. Зволікаючи на березі, ви все одно платите своїм часом, силами, і, зрештою, життям. Так або інакше».

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

facebook
Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: