Ікігай – японська філософія, згідно з якою ви повинні робити те, що подобається і те, що вам вдається

Глибокий самоаналіз і самоспоглядання допомагають визначити істинні бажання, потреби і покликання в житті

Для багатьох з нас щастя здається незбагненною загадкою. І дуже часто люди знаходять його не в багатстві, досягненнях або стосунках. Вони женуться за речами, яких у них ще немає, а коли останні з’являються, то нічого не змінюється… І люди як і раніше шукають джерела задоволення.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

В Японії існує унікальна філософія під назвою ікігай, положення якої якраз зосереджені навколо пошуків «причин існування» (в буквальному перекладі на українську мову).

Японська філософія пов’язана з об’єднанням всіх правильних елементів у вашому житті та дотриманням балансу. Вона має глибокий самоаналіз і самоспоглядання, які допомагають людині визначити свої справжні бажання, потреби і покликання в житті, що буде її мотивувати. А з останнім у багатьох з нас виникає найбільше проблем.

З найбільш раннього віку нас вчать не довіряти самим собі і ця зневага до своєї особистості зберігається доти, поки ми не задовольнимо бажання й очікування навколишнього світу. Чим довше ми не дбаємо про себе, тим більше втрачаємо зв’язок зі своїм внутрішнім «я» і тим важче потім повернутися на вихідну позицію (якщо ми наважимося зробити це). Тому в пошуках свого ікігай необхідно бути максимально чесними щодо себе, адже саме цього наша душа жадає найбільше.

У пошуках свого ікігай

Якщо ви шукаєте сенс свого існування, то японська філософія рекомендує брати до уваги такі аспекти:

Що ви любите.
Що у вас виходить найкраще.
За що ви можете одержувати гроші.
Чого зараз потребує світ.

Ікігай вважається досягнутим, якщо відповіді на всі чотири запитання у вашому житті перетинаються, а саме: ви здатні іти за покликом свого серця і при цьому не знати нестачі в фінансовому плані. Звучить проблематично, чи не так? Так і є, але саме пошуки дають вам сили продовжувати, а стосунки, що з’являються на вашому шляху, роблять ваш шлях впевненішим.

Ці пошуки підносять вас і підвищують самооцінку. І все, що від вас вимагається, це рішучість і довіра.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker