Дурні речі, які роблять розумні люди

Насправді, немає різниці, наскільки ви освічені, адже навіть на найбільш розумну людину знайдеться цілих список дурних речей, які вона регулярно здійснює у своєму житті.

Засновник технологічної компанії «Sawhorse» LeeSemel поділився своїм списком дурних речей, які схильні здійснювати розумні люди.

Ігнорування важливості дизайну і стилю

Коли випустили iPod, технічні фахівці скаржилися на нестачу в ньому функцій і занадто високу ціну. Тим часом користувачі шикувалися в чергу за новинкою через зручність і простоту використання саме цього плеєра.

Гордість за використання жахливих інструментів

Найбільш часто це зустрічається серед програмістів, які пишаються тим, що використовують мови програмування і текстові редактори без натяку на дизайн і оновлень з 1970-х років. Вони вважають , що супер-складні команди і процеси – це предмет гордості, а не марна трата часу. Я не буду виділяти тут конкретні мови програмування та інструменти, щоб не провокувати безглузді обговорення і суперечки.

Наслідування та копіювання

Нерідко дуже розумні люди стають послідовниками, не замислюючись про те, що могли б створити щось нове і унікальне. Ймовірно, через те, що вони витратили дуже багато сил і часу, досягаючи академічних успіхів у вже створеному середовищі. Кращі випускники топових шкіл намагаються влаштуватися в тих же сферах, де вони були успішні під час навчання, так як вважають, що вони повинні досягти того, чого інші від них очікують, не звертаючи уваги на власні бажання.

Нездатність розвивати соціальні навички

Найчастіше розумні люди зосереджуються на вузькому колі власних інтересів і ніколи не зрозуміють, що найважливіше завжди здійснюється через зв’язки з іншими людьми. Вони ніколи не намагаються поліпшити свої навички спілкування, не навчаються нетворкінгу, не вміють подати себе і часто критикують тих, хто виділяється в їх області своїми успіхами.

Фокусування на власній правоті

Багато розумних людей ведуть себе так, як ніби правота – це головний козир, який у них є, і якщо інші дізнаються, що вони не праві, то стануть по-іншому до них ставитися. Так само вони часто вважають, що можуть змінити думку інших людей за допомогою аргументів, ігноруючи той факт, наскільки ірраціонально поводяться люди, коли справа доходить до прийняття рішень.

Надмірна самовпевненість

Іноді розумні люди вважають, що якщо вони є експертами в своїй області, то автоматично стають такими і в інших сферах, в яких вони нічого не знають. Результат цього найчастіше жалюгідний. Наприклад, лікарі виявляються поганими інвесторами.

Недооцінка зусиль і практики

Розумним людям багато речей даються легко і без особливих зусиль. Вони звикли отримувати похвали за все, що у них добре виходить, і саме з-за цього часто навмисне уникають речей, де вони можуть не досягти результатів, гідних похвали. В результаті, вони вважають, що якщо щось не виходить, значить «це не твоє», і просто відкидають це в сміттєвий ящик. З часом зростає ймовірність того, що ці люди відстають від своїх колег, так як не розвивають природний талант і не навчаються новому.

Надконкуренція

Кожен ринок нараховує безліч розумних людей, гідних високих нагород. Однак лише деякі з них можуть дійти до найвищих рангів, увійти до списку найкращих генеральних директорів або стати професором гуманітарних наук. І в результаті цього вони просто конкурують один з одним, не помічаючи інших сфер, де вони можуть так само домогтися успіху. Їм складно вийти за рамки і проявити гнучкість. І все, що залишається, – це жорстока боротьба.

Порівняння своїх досягнень з досягненнями інших

Розумні люди схильні порівнювати свої успіхи з успіхами колег, друзів або навіть незнайомих людей із суміжною сфери або такого ж віку. І нерідко це порівняння і бажання бути не гірше інших доходить до безглуздя. Наприклад, роздирання себе питаннями «Якщо я не став успішним у свої 20, то чи зможу я взагалі домогтися успіху в своєму житті?» Або ж «Чи вважаюсь я невдахою, якщо я не став мільярдером у свої 30? А в 40?».

Перебільшення цінності інформації

Найчастіше розумні люди обожнюють читати і можуть переварити величезну кількість інформації з питання. Вони читають абсолютно все, що трапляється на очі по їх інтересам, не пропускаючи жодної пропозиції. Звичайно, є багато цінної та корисної інформації, на яку слід звернути увагу, але, в той же час, перегляд величезної кількості інформації в мережі може стати марною тратою часу. Це перетворюється на збір інформації, без яких-небудь дій .

Елітарність

Розумні люди часто вважають освіченість і дотепність головною цінністю людини. У результаті вони не розуміють людей, які від них відрізняються. Наприклад, коли професор Єльського Університету не знайшов, про що поговорити зі своїм водопровідником.

Незалежно від того, що цей список є суб’єктивною думкою Lee, особисто я знайшла більшість цих фактів у багатьох знайомих, та й у себе теж. Це означає, що є до чого прагнути і над чим працювати.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close