Допомогти іншим – найкращий спосіб досягти успіху в житті

Запитаєте – чому? Відповіді – нижче

Люди, які прагнуть стати успішними, дуже часто турбуються тільки про себе. Однак за результатами досліджень стало відомо, що вони можуть стати набагато щасливішими, якщо попіклуються ще і про когось іншого.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Ми завжди прагнемо знайти спосіб, щоби стати успішними в житті (саме тому ви зараз читаєте цю статтю, погодьтесь?) Кожен з нас має свої прагнення і мрії, ми хочемо їх якнайшвидшої реалізації. Але чи може бути так, що ми неправильно розуміємо суть запитання й оті постійні «я, я і нічого, окрім я» – це найменш оптимальний шлях до досягнення успіху? А якщо б нам припинити концентруватися на собі, почати більше часу думати про близьких? Чи допоможе нам така постанова дійти до успішності?

«Допомагаючи іншому, ви навчитеся допомагати собі»

Аун Сан Су Джі

Вищенаведене твердження може здатися непереконливим ( особливо для тих людей, котрі не відчули цього на власній шкірі), тим не менш результати проведених досліджень доводять протилежне. Як вам ідея змістити фокус зосередженості на собі на допомогу іншим – чи не безглуздим буде таке прагнення розвитку власної особистості? Чи може підтримка інших осіб сприяти нашому власному успіху?

У психологічному журналі Emotion нещодавно опублікували результати досліджень, що проводилися протягом шести тижнів. В ньому взяли участь майже 500 респондентів. Мета експерименту полягала у перевірці теорії – чи дійсно допомога оточуючим може бути нам вигідною?

Кожен із учасників досліду повинен був обрати з-поміж трьох варіантів: зробити добро собі, незнайомій людині чи утриматися. Як ви думаєте, якими були результати? Емоційний стан групи людей, які погодилися допомогти незнайомцям, був набагато кращий, ніж у інших. Кількість позитивних емоцій перевершила кількість негативних.

Висновки виявились промовистішими за себе. Як правило, люди, котрі прагнуть власного щастя, більше схильні піклуватися про себе Однак, результати дослідження продемонстрували, що вони можуть стати набагато успішнішими, якщо думатимуть також і про ближніх. До того, на світі відомі беззаперечні докази того, що допомога іншій людині позитивно впливає на наше здоров’я.

Інший експеримент довів, що коли ми витрачаємо більше грошей на інших осіб, а не на себе, ми можемо знизити артеріальний тиск – так само відбувається, ніби ми б займалися спортом чи медитували. Однак, це ще не весь перелік позитивних моментів.

Ось наприклад, ізраїльська програма Sahi займається тим, що прагне прищепити підліткам доброту до оточуючого світу. Організація регулярно висвітлює результати про психологічний стан учасників. На загальне здивування тінейджери почуваються набагато оптимістичніше та впевненіше в собі. До того ж, у них розвивається відчуття співпережиття з ближніми та відчуття власної незалежності (одних із найважливіших запорук щастя).

Нижче можна знайти кілька варіантів допомоги іншим людям, до того ж і досягти власного успіху.

Зробіть послугу незнайомцю

Прикладів безліч – посидіти з чужою дитиною, позичити гроші, присвятити свій вільний час, підвезти когось на автомобілі чи просто підставити плече в потрібну хвилину. Вам гарантовано не тільки гарний настрій, але і запорука подальшої взаємності – чудове доповнення до добра, яке ви зробите.

«Заплатіть за когось»

Ви можете допомогти випадковим незнайомцям. Принцип «Заплатіть за когось» має в собі елементарне, наприклад, оплатити його чек в ресторані чи кафе, не вимагаючи послуги у відповідь.

Візьміть участь у волонтерській роботі

Багато громадських організацій шукають волонтерів. Це – чудова нагода допомогти в улюбленій сфері. Таким чином, ви не лише допоможете суспільству, але і собі.

Існує дуже багато способів допомогти іншій людині. Почніть з того, що змініть курс своєї свідомості із виключної самоопіки на турботу про іншу людину, і ви побачите, як це змінить ваше життя.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close