Добре, нормально, погано

Як ви зазвичай відповідаєте на питання: «Як твої справи?». Припускаю, що найчастіше можна почути відповідь: «нормально».

По відповіді на дане питання, можна дізнатися на якому життєвому етапі людина перебуває.

Три стани людини

Що означає «нормально»?

Людина знаходиться в своїй зоні комфорту, в тому стані, до якого вона звикла. Найчастіше, це просто звичайні будні, які не викликають ні задоволення, ні стресів. Що б це могло означати? Те, що людина застрягла, повна відсутність руху і будь-якого розвитку. «Нормально» — це буденність.

Ми або розвиваємося, рухаємося, діємо, або деградуємо, іншого не дано. Стабільність – це болото, трясовина.

Що значить «погано»?

Тут спостерігається парадокс – якщо «погано», то це значить «добре». Будь-які життєві зміни викликають стрес. Зміни завжди тільки на краще, так як рух це суть життя. Немає руху, немає життя. Будь-який справжній розвиток може проходити тільки через кризові стани. Досягнення цілей це завжди боротьба і подолання. Саморозвиток відбувається через відмову від минулого до бажаного образу себе в майбутньому.

Що значить «добре»?

Стан глибокого задоволення насправді велика рідкість. Ми досягаємо його в разі реалізації наших бажань і прагнень. Щастя – це мить. Людині властиво перебувати в стані кризи, так як вона завжди до чогось прагне, чогось жадає.

Уявіть, що ви пливете в океані. Перед вами стоїть певне завдання, дістатися до «райського» острова. Вітер то змінний, то попутний, то немає. Іноді доводиться гребсти вручну.

Починається шторм, необхідно опустити вітрила, боротися зі стихією. Вам складно «погано», але перед вами стоїть мета. Ви бачите образ цієї мети, і всі позитивні моменти, які одержите при досягненні. Це додає сил і спонукає до боротьби.

І тут трапляється жахливе, ваш корабель починає тонути. Це кризовий стан повного краху і відчаю. Здається, що це кінець, але вас викидає на берег.

Прокинувшись, бачите, що знаходитеся саме на тому острові, куди так прагнули. Вас охоплює відчуття щастя і радості, що живі і саме там, де хотіли. Чи довго буде тривати цей стан? До тих пір, поки перед вами постануть нові завдання і перешкоди. Потрібно побудувати житло, харчування і т. д.

Висновок:

«Шторм» — це життя. Крах – це не кінець. Норма – це болото. Щастя – лише мить.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close