Чому дітей не можна задаровувати?

© uaua.info

Батьки просто обожнюють задаровувати своїх дітей на свята. Особливо, коли приходить День народження або день Святого Миколая. Отут вже потрібно витягнути ледь не останні гроші, щоб догодити своєму чаду. Втім, психологи рекомендують не зловживати цим.

Отже, до чого призводить надмірна кількість подарунків?

Посилюється деструктивна поведінка

Діти, які під час свят жадібно збирають “данину”, страждають від негативних соціальних і емоційних наслідків, які постягаються далеко за межі дитинства. Згідно з дослідженням, проведеним в Університеті штату Міссурі, такі діти в майбутньому більш схильні мати заборгованості на кредитних картках, залежні від азартних ігор і нестримних покупок.

Занижує самооцінку

Міцне почуття власної гідності ґрунтується на відчутті своєї індивідуальності, особливості, а не на матеріалізмі. Надлишок подарунків не додає ціни самому собі. Дослідження показали, що немає кореляції між матеріальними благами та самооцінкою або щастям.

Краде у дитини щастя

Дослідники виявили, що люди цінують подарунки, які вони придбали для інших більше, ніж ті, які вони купили для себе. І коли ці “дарувальники” в опитуванні заповнили шкалу особистого задоволення, вони набрали значно більше балів, ніж ті, хто купував подарунки винятково для себе.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close