Чого нам варто повчитися у дітей

Ми думаємо, що дорослі повинні вчити і виховувати дітей. Наївні. Часом все навпаки: діти настільки мудрі, що втруть ніс тренерам з саморозвитку. Дізнайтеся, які життєві уроки дорослі можуть винести із спілкування з дітьми.

Ми залежимо одне від одного

У світі дорослих круто бути самостійним і незалежним: «У мене є я і мені ніхто не потрібен». Вважається, що якщо не можеш обійтися в якійсь справі без іншої людини, то ти слабак, це соромно.

Діти майже в усьому залежні від дорослих, але це не обмежує їх. Адже вони виростуть і поміняються місцями зі своїми батьками: допомагатимуть їм одягатися, купувати подарунки, лікувати. А коли будуть мати своїх дітей, коло повториться.

Ми залежимо одне від одного. Нам всім, незалежно від віку, потрібен догляд і увага. Це запорука виживання людини як виду. Це нормально. Не хизуйтеся своєю незалежністю і … зателефонуйте мамі.

Любов це…

У дорослих слово «любов» часом тісно пов’язане з дієсловом «отримувати». Вона отримує від мене гроші і стабільність, а я від неї смачний борщ і свіжі сорочки. Начебто все чесно, але вельми споживацьки.

Діти нічого не роблять навмисно, до певного віку вони взагалі тільки їдять і сплять, але ми любимо їх. Такими, які є. Тут не працює схема «я буду про тебе піклуватися, якщо даси мені виспатися». Ми приймаємо наших дітей цілком і повністю, з усіма проблемами і капризами. І це чи не еталон справжньої, чистої, неегоїстичної любові? Коли нічого не чекаєш натомість, просто любиш і все.

Люди не злі

Коли трирічна дитина прибігає з розбитим коліном і реве, як пожежна сирена, мама не знає: впала, подряпалася, побилася? І є тільки один спосіб з’ясувати істину – притиснути малюка до себе і заспокоїти. А коли дитина пхикає і вередує, мама тут же розуміє: хоче їсти або спати. Дай їй те, чого їй не вистачає і вона знову стане прекрасним милим малям.

Чому це не працює з дорослими? Якщо людина роздратована, ми просто записуємо її в «неадекватна», а якщо засмучена,  то закидаємо провину в жалю до себе. Подумайте, якби змінилося суспільство, якби кожен прагнув заглянути глибше і зрозуміти, що ховається за зовнішньою озлобленістю? Часто з тої сторони медалі всього лише сум’яття, страх і втома.

Між нами багато спільного

Ця думка лякає, коли ми думаємо про неприємні нам особи. Невже, ця вульгарна хамка в банку була маленькою дівчинкою з кісками? А той рудий бугай, що вкрав у мене сумку на зупинці, милим карапузом з ластовинням?

Так. Незважаючи на те, куди нас вивело життя, точка відправлення у всіх була одна і та ж. Люди, які вам не подобаються, теж грали в квача, їли морозиво і будували курені. Між вами більше спільного, ніж може здатися на перший погляд. Згадайте про це, перш ніж засуджувати когось.

Не треба нікого боятися

Діти бояться досить простих речей: темряви або тітку в білому халаті. Того, що поки невідомо чи, що фізично більше від тебе.

З роками фобії множаться і, мабуть, найбільше дорослі бояться не відповідати: «Ця людина так крута! Та у нього грошей більше, ніж у всього списку Forbes! Він чай п’є з англійською королевою! Як я буду брати у нього інтерв’ю? ».

Кожна людина колись була дитиною.

Ця прописна істина те саме, що демократичний базис про рівність. Тому щоразу, коли трясе перед співбесідою і боїтеся проявити себе, говоріть: «Як би високо не злетів мій опонент, він, як і я, був дитиною. А значить, як і я, їсть, спить і ходить в туалет ».

© yourlife.pro

Гроші не головне

Жадібність і марнославство – одні з головних недоліків сучасного суспільства. Якщо відчуваєте, що перегони за матеріальними благами і соціальним статусом заповнюють вашу свідомість, поспілкуйтеся з дітьми.

Їм плювати, яка у вас машина, ким ви працюєте і де живете. Набагато важливіше, у що ви вмієте грати, скільки історій знаєте, чи можна вам довірити таємницю. У цьому плані діти – утопісти. Вони сліпо вірять у краще і транслюють свою надію тих, хто нас оточує. Нам потрібно  придивитися до їх підходу і вибирати друзів не за статусом, а до душі.

Щастя в дрібницях

Діти з притаманною їм безпосередністю дивуються банальним речам і радіють дрібницям: «Ух, ти! Дивись, веселка!», «Хм, вчора цієї калюжі не було – треба б її перевірити … ».

Дорослим, щоб відчувати позитивні емоції, потрібні події (чим масштабніші, тим краще), а часом і каталізатори (наприклад, алкоголь). Але ми самі винні в тому, що життя нам нудне.

Залишайтеся дітьми – не переставайте помічати дрібниці і радіти їм!

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close