Чого мене навчили німецькі жінки

Можна багато говорити про зовнішній і культурний контекст німкень, але те, що у них є чому повчитися — це факт. Як, втім, і у жінок абсолютно будь-якої іншої національності. Через три роки близького спілкування з німецькими фрау, я засвоїла такі уроки (хоча, можливо, комусь вони не здадуться правильними і це нормально):

1. Не сприймати чоловіка як спосіб вирішити свої проблеми: матеріальні або психологічні.

Річ не в емансипації або бажанні домінувати. Справа в тому, що вони пам’ятають, що люди — не назавжди. Чоловік може піти, збанкрутувати, стати недієздатним, померти, врешті-решт. Якщо не навчитися самостійно вирішувати свої проблеми до зустрічі з чоловіком, потім може бути ще гірше.

До того ж, пристрасть швидко згасає і приходить побут. У побуті у чоловіка часто буває поганий настрій (і це нормально). І він не буде вирішувати в цей момент твої внутрішні психотравми. Ви дві дорослі людини, ви повинні полегшувати життя одне одному, а не накидати проблем зверху.

2. Бачити в собі більше, ніж матір і дружину.

Ні, вони не люті чайлдфрі і не применшують значення материнства або шлюбу, як це може здатися на перший погляд. Більшості з них теж хочеться любові, сімейного затишку і крихітних п’ят. Просто вони не ставлять це за мету всього свого життя. Вони готові до того, що цього може не статися з ними взагалі.

З різних причин. Безпліддя одного з партнерів, страх (наприклад, після смерті партнера чи першої дитини), так і не зустріла людину, з якою могли б виникнути серйозні стосунки і т. д.

Тут у місцевому жаргоні немає такого поняття як «пустоцвіт», а «стара діва» вже давно не використовується. Тут жінка — така ж особистість, як і чоловік. І якщо чоловік, який так і не створив з різних особистих причин сім’ю, не завів дітей вважається «старим вовком», то вона — «стара левиця», а не нещасне створіння.

А якщо все-таки склалося, і в хаті чути дитячий сміх, середньостатистична німкеня не відкладає у далеку шухляду свої колишні захоплення. Так, вона мати і дружина, але ще вона любить кататися на велосипеді, подорожувати, робити татуювання… У неї мільйон своїх особистих, ніяк не пов’язаних з дітьми і чоловіком, інтересів. Тому що це так важливо — відчувати себе особистістю в будь-якому статусі.

3. Бути простішою.

Німкені вкрай рідко плетуть інтриги. Якщо їм щось не подобається, наприклад, у чоловікові, вони так і кажуть: «Мені подобається ось це. Що будемо робити?». Якщо їй ліньки йти на зустріч з подругою, вона не вигадує відмовки, а так і пише: «Хей, мені щось зовсім ліньки йти на зустріч, соррі». Якщо у неї занепад сил і депресія, вона не силує себе, а йде до лікаря і говорить: «Лікарю, я вмираю, у мене стрес, дайте мені лікарняний на тиждень». Якщо їй незручно в туфлях, вона не носить туфлі, а переходить на балетки або кеди. До речі, про кеди.

4. Бути натуральнішою.

Так, у цьому питанні деякі з них перегинають палицю, але в цілому ракурс ставлення до своєї зовнішності цілком здоровий: якщо це не похід в театр або на весілля — значить, натуральний мейк-ап (або його відсутність), зручні штани і взуття на плоскому ходу.

Головне, щоб було зручно. Спочатку мені це здавалося антижіночним, але пізніше я виявила категорію німкень, які довели — навіть у такому вбранні можна виглядати привабливо. Штани можуть бути зручними і елегантними, а роль червоної помади зіграють цікаві сережки і браслет. І здорове доглянуте волосся — це взагалі, по-моєму, чи не найжіночніший елемент образу.

5. Не лізти в чуже особисте життя.

Навіть коли я їх про це прошу. Сиджу навпроти з келихом рислінгу і прошу поради: «І що мені тепер робити?». А вона відповідає: «Люба, а чого б ти сама хотіла? Те й роби». Я якось неоднозначно киваю. — «Добре, але чому він\вона так вчинив\вчинила?». Німкеня дивиться на мене і спокійно відповідає: «Я не знаю, чому. Може, тобі спитати у нього\у неї? До речі, ти вже ходила на новий фільм з Джорджем Клуні?».

Чи варто говорити, що за майже три роки життя в Німеччині я ні разу не почула в свою адресу питання від жінки «Чому ти не заміжня\ще не народила\де твій бойфренд?». Навіть скільки мені років вони запитують дуже рідко і дуже обережно. Ну, не люблять вони говорити про чуже особисте життя. Хіба тільки із зовсім близькою людиною.

З одного боку це свідчить про відсутність душевності, проте з часом я зрозуміла, що це все-таки більш вірний підхід. Розповісти про свої внутрішні тривоги достатньо мамі (сестрі, кращій подрузі), а обговорювати своє або чуже особисте життя з іншими людьми — абсолютно марна трата часу. Особисте життя на те й особисте, що ти сама, особисто, повинна вирішувати для себе виходи і причини.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close