Чим багаті відірізняються від бідних?

zonakz.net

Наша здатність помічати навколишніх і співчувати іншим безпосередньо залежить від того, скільки у нас грошей і до якого соціального класу ми належимо, вважають вчені. Сайт Science of Us, спираючись на наукові експерименти, розповів:

Чому БАГАТІ і БІДНІ сприймають світ по-різному

Наш погляд на світ в деякій мірі залежить від культури, в якій ми виросли. Якщо показати жителям Заходу і Сходу одну і ту ж картину, то перші, швидше за все, будуть концентруватися на деталях, а другі постараються охопити вигляд в цілому. Як показують дослідження, азіати мислять більш глобально, а представники західного світу схильні до аналітики.

Те ж саме відбувається з людьми, які живуть в одній країні, але належать до різних соціальних верств. Можна сказати, що вони теж відносяться до різних культур і тому сприймають світ по-різному.

Один з найбільш вражаючих прикладів – експеримент Майкла Варнума, нейробіолога університету Арізони. У 2015 році він з колегами відібрав 58 осіб для досліджень рівня емпатії.

Спочатку всі учасники заповнили анкету про свій соціальний стан (освіта батьків, дохід сім’ї і так далі). Наступним етапом стало електроенцефалографічне дослідження.
Одночасно випробовуваним показували зображення людей: у одних був нейтральний вираз обличчя, у інших обличчя спотворене від болю.

При цьому учасникам експерименту весь час говорили дивитися на щось інше (обличчя були відволікаючим чинником для того, щоб люди не здогадалися, що перевіряється рівень їхньої емпатії).

Нервова система людей з більш високим соціально-економічним статусом реагує на біль інших незначно.

Представники низьких соціальних верств мають більш чутливу систему дзеркальних нейронів.

Учасники з високим соціально-економічним статусом вважали, що вони більш схильні до співчуття в той час, як в реальності все виявилося навпаки.

Результати експерименту показують, що «нервова система людей з більш високим соціально-економічним статусом реагує на біль інших незначно».

У той же час в дослідженні 2016 року Варнум з колегами визначили, що представники нижчих соціальних верств мають більш чутливу систему дзеркальних нейронів, тобто краще розуміють почуття інших людей.

Концентрація уваги в представників різних класів також різниться. Про це свідчить серія експериментів, проведена під керівництвом кандидата на докторську ступінь Пії Дайц.

В ході першого експерименту дослідники зупиняли перехожих на вулиці, просили їх надіти окуляри Google Glass і прогулятися в них хвилину.

Виявилося, що учасники з вищих верств суспільства набагато рідше і менше за часом дивилися на інших людей.

Другий експеримент полягав в тому, що студентам показували фотографії різних міст.

Вихідці з робітничого класу, як правило, розглядали знімки на 25% довше, ніж люди з більш забезпечених сімей.

Під час третього експерименту учасникам показували майже ідентичні зображення з різницею в долі секунди і їм потрібно було сказати, чи відбулися якісь зміни і що конкретно змінилося.

Представники робочого класу швидше визначали зміни в вираженні обличчя на картинках, ніж учасники з вищих прошарків середнього класу.

Існує безліч пояснень того, чому представники менш привілейованих верств більш уважні до людей навколо.

Це може бути пов’язано з тим, що чим людина бідніша, тим частіше їй доводиться сподіватися на інших.

Крім того, ти живеш в менш безпечному середовищі, тому тобі потрібно прислухатися до людей навколо, щоб захистити себе і своїх близьких.

У той же час, багаті люди більш зосереджені на своїх цілях і бажаннях. Також, можливо, вони частіше ігнорують інших людей, оскільки можуть собі це дозволити.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close