Бути як Рокфеллер: секрети успіху і довголіття знаменитого мільярдера

20 березня на 102-му році життя помер представник найбагатшої в світі сім’ї американських промисловців, політиків і банкірів Девід Рокфеллер. Він був унікальною людиною: переніс сім пересадок серця, славився любов’ю до благодійності і незвичайним хобі — колекціонуванням жуків.

© russian.rt.com

Бізнес

— 1 —

Рокфеллер вважав, що для успіху в бізнесі потрібні «навчання, дисципліна і наполеглива робота». Він довів це на своєму прикладі. Після закінчення Другої світової війни (Девід пішов на фронт добровольцем) він за запрошенням свого дядька влаштувався в найбільший у світі банк Chase Bank.

Девід почав кар’єру з посади асистента керівника (тоді це була найнижча категорія банківських службовців), отримував у рік 3 500 доларів і їздив на роботу на метро.

— 2 —

Майбутній мільярдер умів «відчути момент». У той час вища освіта і навички управління не були важливими досягненнями, тому він мовчав про те, що має ступінь доктора економіки: «Це могло здатися проявом нездатність до практичної роботи».

Рокфеллер
© simboloabierto.wordpress.com

— 3 —

Рокфеллер не любив сидіти в офісі. За 35 років роботи в Chase Bank він налітав більше п’яти мільйонів миль (це 200 навколосвітніх подорожей), побував у більш ніж ста країнах. Понад 40 раз він відвідав Францію, 37 разів був в Англії, зустрівся з клієнтами банку 42 з 50 американських штатів і «з’їв більше 10 тисяч ділових обідів».

Він міг проводити до десяти ділових зустрічей в день, був на аудієнції у 200 голів держав і урядів, з якими встановив особисті зв’язки. «Хоча іноді цей темп був трохи божевільним, я знаходив ці поїздки продуктивними і приємними, а також важливими для глобалізації нашої діяльності», — писав Рокфеллер.

— 4 —

Мільярдер вважав, що не варто боятися вести бізнес з друзями: «Я ніколи не думав, що близька особиста дружба і хороші ділові відносини повинні бути взаємовиключними. Твердо вірю, що найбільш успішні ділові зв’язки засновані на довірі, розумінні та лояльності».

Дружба, заснована на бізнесі, краще, ніж бізнес, заснований на дружбі.

Девід Рокфеллер

— 5 —

Рокфеллер вважав, що треба творити, а не руйнувати. «Радість підприємництва — у створенні чогось постійного, довготривалого і цінного для оточуючих».

— 6 —

Для досягнення успіху, на думку Рокфеллера, не варто зациклюватися на грошах: «Якщо ваша єдина мета полягає в тому, щоб стати багатим, ви ніколи не досягнете її».

— 7 —

І ще один бізнес-порада від мільярдера: «Не треба боятися великих витрат. Треба боятися маленьких прибутків».

Життя

— 1 —

У мільярдера було незвичайне хобі: не жінки і дорогий алкоголь, а колекціонування жуків. Це захоплення не було руйнівним. «Неможливо керувати великим комерційним банком, прогулявши цілу ніч», — вважав Рокфеллер.

У комах він закохався дитиною, коли пройшов курс природознавства. В усі поїздки Девід брав з собою банку. Йому подобалося, що займатися хобі, він може в будь-якій частині світу.

Колекціонувати жуків нескладно: у них міцний панцир.

Девід Рокфеллер

Рокфеллер відкрив кілька нових видів жуків. Його колекція налічує 40 тисяч комах і вважається найбільшою в світі. Рідкісний скарабей з мексиканських гір названий на честь Девіда: Diplotaxis rockefelleri.

© 360doc.com/

— 2 —

Мільярдер вважав, що дітям потрібен хороший вчитель. Рокфеллер часто згадував свою викладачку у шостому класі, яка на все життя прищепила йому інтерес до історії.

— 3 —

З дитинства Девід мав спокійний характер. В майбутньому це визначило його ставлення до людей: Рокфеллер зізнавався, що найбільше не любив сцени і з’ясування стосунків.

— 4 —

«Прізвище Рокфеллер може бути перевагою… На мої телефонні дзвінки відповідають частіше. Але з-за неї ж іноді люди ставляться до мене підозріліше, скептичніше, ніж до інших. Вони вважають, що я чогось досяг завдяки прізвищу, а не власним зусиллям», — говорив Девід.

Тому, хто хоч трохи виділяється з натовпу, потрібно бути товстошкірим.

Девід Рокфеллер

— 5 —

Таємниця ідеальних відносин з другою половиною, на думку Рокфеллера, проста: «У нас з дружиною абсолютно різні інтереси, які ми переслідували окремо один від одного. Це і є ключ до нашого дуже довгого і дуже щасливого шлюбу».

© notjustrich.com

— 6 —

Мільярдер був противником життя не за коштами: доступні кредити, на його думку, легко призводять «як до масштабної спекуляції, так і до надмірного розширення».

— 7 —

Щоб прожити повноцінне, цікаве життя, Рокфеллер радив любити пригоди, обов’язково побувати за кордоном, вивчити іншу культуру, ні про що не шкодувати, а також щиро цікавитися людьми. «Такий прямий і нескладний підхід діє як до людей, яких я зустрічаю щодня, так і до лідерів нашого світу».

— 8 —

Мільярдер вважав, що «там, де в тебе широкі можливості, виникає і відповідальність». Рокфеллер був відомим меценатом. У листопаді 2006 року газета The New York Times назвала загальний розмір зроблених ним пожертвувань: більш ніж 900 мільйонів доларів. 100 мільйонів він передав Гарвардського університету, своєї альма-матер, що дало можливість розширити викладання гуманітарних наук і фінансово підтримати учнів, стажуючих за кордоном.

У багатстві немає сенсу, якщо ви не можете поділитися ним.

Девід Рокфеллер

Здоров’я

— 1 —

Девіду Рокфеллерові сім разів пересаджували серце. Уперше цю операцію він переніс у 1976 році після сильної аварії, що викликала серцевий напад. Через тиждень мільярдер вже вийшов на пробіжку.

В кінці минулого року Рокфеллер став першим у світі людиною, якій трансплантували сім сердець. «Кожне нове серце ніби вдихає життя в моє тіло. Я відчуваю себе більш живим і енергійним», — говорив він.

Крім цього, йому два рази пересаджували нирки.

© timesunion.com

— 2 —

В одному з інтерв’ю Рокфеллер розкрив ще один, дуже простий секрет свого довголіття.

Любіть життя. Живіть життям, виховуйте своїх дітей, насолоджуйтеся тим, що маєте, і проводите час з хорошими людьми і вірними друзями.

Девід Рокфеллер

Рокфеллер часто жартував, що хоче дожити до 200 років.

Ще 6 мудрих висловлювань Девіда Рокфеллера

  1. Уміння поводитися з людьми — це товар, який можна купити точно так само, як ми купуємо цукор чи каву. І я заплачу за таке вміння більше, ніж за що-небудь інше на світі.
  2. Заробіть репутацію, і вона буде працювати на вас.
  3. Хороше управління полягає в тому, щоб показувати середнім людям, як зробити роботу чудових людей.
  4. Я завжди намагався перетворити кожну невдачу в можливість.
  5. Я краще найняв би людину з ентузіазмом, ніж людину, яка все знає.
  6. Я не думаю, що є яка-небудь інша якість, настільки істотна для будь-якого виду успіху, як наполегливість.

Фото заголовку russian.rt.com
За матеріалами lifehacker.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close