Брати і сестри: дружити не зобов’язані

frutorianets.ru

Є батьки, які дуже високо піднімають планку щодо уявлення про благополуччя стосунків між братами і сестрами. Якщо ми будемо ставити собі за мету, що всі наші діти обов’язково повинні бути друзями на все життя, нерозлийвода тільки на тій підставі, що народилися у одних і тих же батьків, і у них 50% спільних генів, то ми можемо в результаті дуже серйозно розчаруватися.

Це родинні зв’язки. Це тільки один пласт нашого життя, дуже важливий, дуже значимий, дуже базовий, але тільки один. Родинні зв’язки відрізняються тільки тим, що їх неможливо розірвати. Ми не можемо перестати бути чиїмись родичами. І в цьому сенсі стосунки між братами і сестрами дуже важливі тому, що вони на все життя, їх не розірвати. Не можна перестати бути братом чи сестрою, навіть, якщо вони перестануть спілкуватися. Але це зовсім не означає, що вони обов’язково повинні бути друзями на рівні особистостей.

На рівні особистостей, може так скластися, що вони стануть дуже різними людьми: за інтересами, за здібностями, за схильностями, за системою цінностей. У кожного своє життя, своя доля. Не все в цьому житті визначається сім’єю. Вони можуть здійснювати різні вибори, у них можуть бути різні інтереси, різні друзі, різні способи життя і вони можуть бути просто не цікаві одне одному як люди. Це нормально. Як особистості, вони точно такі ж різні люди, як будь-хто з нас. Ми не зобов’язані бути всі друзями на все життя.

Якщо батьки беруть на себе відповідальність за це, то вони дуже ризикують, бо це насправді не залежить від них. Дружня близькість, бажання проводити час разом, щоб дітям, які вже виросли було разом цікаво, щоб у них були чимось схожі сім’ї і т.д. Це не батьками визначається, це їх власний особистий вибір. Вони будуть самі все вирішувати.

Що ж важливого у дітей повинно бути і що повинно залишитися? Залишитися має ось це почуття нерозривних стосунків, те, що брат і сестра – це той, хто у тебе завжди буде, це той, хто завжди прийде на допомогу, це той, на кого ти завжди можеш розраховувати в якійсь складній ситуації. Тобто, абсолютно нормально, якщо брати і сестри можуть не бачитися цілий рік тому, що у них у кожного своє життя, своя професія, свої інтереси, і якби, в загальному, за великим рахунком нема про що спілкуватися. Може бути, це не найкращий варіант, не те, про що мріємо, але це нормально, це не патологія.

Але ось що ненормально, це коли брат або сестра, нехай навіть вони не бачилися два роки, телефонує і каже, що мені потрібна допомога і у відповідь цієї допомоги не отримує. Брати і сестри – це стосунки, в яких ти можеш на людину розраховувати, навіть, якщо тобі може бути не дуже цікаво з нею проводити час в сенсі спілкування чи розваг. Але якщо тобі потрібна допомога, якщо у тебе трапилася біда, то ти повинен бути певен, що це та людина, на яку точно ти можеш розраховувати.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close