Бездушна реальність невблаганна! Не можна розлучитися друзями

Тут все просто. Якщо ви розлучаєтеся – ви не друзі. Якщо ви друзі – ви не розлучаєтеся.

Давайте розбиратися.

Що таке дружба?

Всупереч прийнятій думці, цілком собі можна визначити, що таке дружба. Це відносини, засновані на вищій формі довіри, в яких люди діють в інтересах іншого навіть всупереч собі.

Простіше кажучи, друг кинеться за вами у вогонь, навіть якщо може сам постраждати. Або сорочку віддасть останню. Тому що ставить – принаймні, зараз – ваші інтереси вище своїх. Ну і, зрозуміло, розраховує, що ви зробите так само.

Дружбу, до речі, взагалі характеризується відмовою від меркантильних підрахунків взаємних вчинків і потурань.

Отже, друзі намагаються один одному допомогти – в тому числі і там, де в них проблеми у відносинах. Друзі не вважають (якщо вони друзі), що винен хтось один. Друзі разом відповідають за сформовану ситуацію і разом її виправляють.

Так що якщо у подружжя, наприклад, з’являються якісь проблеми на, припустимо, сексуальному фронті, то подружжя, які є друзями, ці проблеми вирішують разом. І розлучатися їм немає ніякого сенсу.

Як скринька відкривається?

Як це часто буває, люди кажуть одне, а мають на увазі інше.

Про що насправді говорять, пропонуючи залишитися друзями? Про бажання розлучитися тихо, мирно, легко і мило.

Воно і зрозуміло – і так на душі не дуже весело, а тут ще сварка намічається. Тому і хочеться якось пом’якшити.

При цьому не всі знають – скандалу можна і уникнути, а ось розлучитися легко і мило навряд чи вдасться – розставання в принципі болюча річ. При цьому, звичайно, можна зберегти деяку дружелюбність і потім спілкуватися відносно тепло. Це розумно і цілком доречно в ряді випадків. Але це, як ви розумієте, не дружба.

Є і ще один момент – коли хтось із розлучаючихся сподівається на відновлення відносин і тому намагається всіляко задобрити другого. А другий все це сприймає як дружбу, хоча сам у відповідь не вкладається, а тільки користується першим. І це, як ви розумієте, теж не дружба.

Як же бути?

Якщо вже ви хочете розлучитися, то говоріть прямо – хочу розлучитися, хочу, щоб і тобі і мені це заподіяло якомога менше болю. Це кращий варіант хоча б тому, що він найбільш чіткіший, і вже тому не такий болючий, як туманне «давай залишимося друзями».

Якщо ж ви дійсно друзі, то і розлучатися немає чого. Сядьте за стіл, налийте собі чаю і обговоріть те, що відбувається з вами. Люди, які цінують один одного і готові допомагати один одному, поступаючись десь і своїми інтересами (нагадаю, це і є дружба), обов’язково прийдуть до консенсусу.

Простіше кажучи, раз вже ви такі друзі, як це малюється з ваших слів, то і ведіть себе як друзі – виправляйте ситуацію і підтримуйте один одного. Ну або не звіться друзями, це теж хороший варіант.

Підсумок. Неможливо розлучитися друзями – друзі не розлучаються. Якщо вирішили розлучитися, то говоріть про це прямо, підкреслюючи, що хочете пом’якшити біль (зовсім прибрати її не вийде, це ж розлучення, воно не може не хворіти). Якщо не хочете розлучитися, то займіться своїми стосунками і спільно покращуйте їх.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close