Що означає, якщо людина постійно говорить на одну з цих 5 тем

В житті кожного трапляються люди, які люблять говорити на одну певну тему: розповідають тільки про хвороби, тільки про роботу, тільки про себе коханого і так далі.

Тутка з’ясував, чому деякі люди, дізнавшись про те, що у когось згорів будинок або збанкрутіла чиясь фірма, просто вигукують «Оу!» і продовжують говорити про своє. А також про що вони зазвичай говорять і як на це реагувати.

Про особисте життя

Трапляється, що людина, з якою ви бачились буквально пару раз, вивалює перед вами все своє особисте життя. І, незважаючи на ваш злегка збентежений вигляд, продовжує вивертати душу, як на прийомі у священика.

  • Причини такої поведінки: втеча від самотності і, як наслідок, сприйняття інших людей як своє продовження; розлад особистості, близький до істерії, звідси бажання справити враження або привернути до себе увагу за всяку ціну.
  • Що робити: всім виглядом дати зрозуміти, що вам нудно від такого монологу. Якщо випадок радикальний — направити людину до психолога, так як така поведінка може бути ознакою якоїсь проблеми.

 Про проблеми

© Rooks Nest Entertainment

Є люди, яких, за їх словами, здається, ненавидять всі існуючі і неіснуючі боги. Вони тільки і говорять про свої важкі великомученицькі долі (частенько маючи при цьому дуже навіть непогане життя). Найпарадоксальніше — змінити ситуацію вони зовсім не намагаються. І, якщо запитати людину: «А як ти будеш з цим боротися?» — швидше за все, вона впаде в ступор і переключиться на іншу задачу.

  • Причини такої поведінки: бажання виправдати свої помилки; скинути відповідальність за свої дії на рідних, сім’ю, долю; маніпулювати оточуючими, адже роль жертви — це завжди вигідно.
  • Що робити: завжди ставити питання про те, як людина планує вирішити ці проблеми.

Про хвороби

Це продовження попереднього пункту, але це настільки часто зустрічається, що гідно виділення в окремий підвид. У вас є знайомий, який постійно скаржиться на своє здоров’я, ніби у нього остання стадія раку, а не банальний нежить? Отакий занудливий псевдолікар, який постійно розмірковує про хвороби. Так от, це не просто так.
  • Причини такої поведінки: бажання продемонструвати свою жертовність; необхідність співчуття; людина дозволяє своїй хворобі контролювати життя настільки, що це стає метою існування.
  • Що робити: якщо це тимчасове явище, поставитися з розумінням і підтримкою, відвернути людину яким-небудь приємним заняттям; якщо постійне — направити до лікаря.

Про роботу

© Universal Pictures

У всіх є такий знайомий, який, здається, вибрав опцію в своєму мозку «говорити тільки про роботу» і зберіг без права змінювати налаштування. І навіть на весіллі у друзів, в романтичній подорожі, на прийомі у стоматолога він не замовкає про проблеми корпорації і навіть про те, як його дратує, коли помічник заступника кур’єра гризе горішки.

  • Причини такої поведінки: брак життєвих захоплень; відсутність чогось або когось цінного в житті; демонстрація жертовності.
  • Що робити: показати людині, що життя не закінчується на роботі (наприклад, допомогти знайти йому якесь захоплення, хобі).

Про минуле

В якійсь мірі ми все робимо це, коли згадуємо якийсь певний час, осіб або місце. Ті ж, хто буквально зациклений на минулому, продовжують самовіддано ностальгувати, навіть незважаючи на непогане нинішнє життя.

  • Причини такої поведінки: сильна психологічна травма в минулому; жаль про зроблений вибір; відсутність досягнень в сьогоденні.
  • Що робити: переконати людину звернутися до психотерапевта — це не просто ностальгія, тут потрібна допомога фахівця.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close