9 звичок, які перетворюють людину в невдаху

2

Артур Шопенгауер говорив, що боягузи народжують боягузів, негідники — негідників, а у невдах на світ з’являються тільки невдахи. А ось Іммануїл Кант вважав, що характер не успадковується, а формується під впливом внутрішніх переживань і зовнішніх обставин, і над ним можна і потрібно працювати.

Але є ще одна теорія: людина не причетна до того, що відбувається в її житті і всі невдачі — це підступи ворогів і вплив зірок. Як правило, цієї теорії дотримуються закоренілі невдахи.

реклама

Тутка зібрав 10 принципів, яких дотримуються тотально «невезучі» люди. Ми вважаємо, що саме такий підхід перетворює їх життя на низку невдач і зірки з ворогами тут ні при чому: як відомо, стакан просто наполовину заповнений водою, і тільки від нас залежить, наполовину він порожній або наполовину повний.

1. Звинувачувати навколишніх у своїх бідах

Не поступив в інститут? Тому, що туди беруть тільки по зв’язках або за хабарі. Не дали премію на роботі? Ідіот-начальник нагороджує тільки родичів і підлабузників. Кинула дівчина? Це з-за того, що вона дурепа (якщо кинув хлопець — «він козел»). Вдома закінчився хліб та у магазині його теж немає — ось воно, точний доказ вселенської змови!

  • Пошук винного і його звинувачення дають людині помилкове відчуття того, що проблема вирішена. Однак, вона залишається і незабаром нагадає про себе знову. Тому успішні люди при виникненні проблеми не шукають винних, а шляхи та інструменти для її вирішення.

2. Порівнювати себе з іншими людьми

Аутсайдери люблять порівнювати себе з іншими. Незалежно від того, хто вибирається для порівняння (більш успішні чи менш успішні люди), результат не приносить користі. У першому випадку виникає жалість до себе — одна з гальмівних і руйнівних  емоцій розвитку людини. У другому випадку в невдахи з’являється можливість виправдати власну бездіяльність.

  • Разом з тим порівняння необхідно нам для того, щоб оцінити власне зростання. Тільки порівнювати себе треба не з іншими людьми, а з самим собою — з тим, ким ви були 10 років, 5 років або 1 рік тому.

3. Не вірити в себе

«Вище голови не стрибнеш», «не жили заможно, не варто й починати», «це не для мене» — ці фрази дуже люблять невдахи. Знайти додатковий заробіток, почати вивчати нову мову, ризикнути і зробити комплімент незнайомій людині — все це вимагає зусиль. Набагато легше знайти доречну відмовку і без докорів сумління відмовитися від будь-яких спроб щось змінити в своєму житті.

  • Визнавати сам факт існування певних труднощів не завадить, адже таким чином, людина об’єктивно оцінює ситуацію і планує свої дії. Але необхідно розуміти, що будь-які перешкоди, будь то економічна криза або Венера в 7-му будинку, всього лише трохи ускладнюють шлях до успіху, а не повністю перекриють його.

4. Відмовлятися від своїх цілей і принципів

Люди, які постійно скаржаться на невезіння, легко йдуть на поводу в інших, змінюють свої переконання і цілі по декілька разів на день або зовсім відмовляються від них за найменших труднощів. Сьогодні невдаха може бути переконаним вегетаріанцем, а завтра почне засуджувати тих, хто не їсть м’ясо, адже таким чином, вони позбавляють себе вітаміну В12.

  • Мета — це маяк, який вказує нам шлях навіть в цілковитій темряві, а наші принципи — огорожа, що не дозволяє зійти з правильної дороги. Недарма Рой Дісней сказав: «Зовсім не важко приймати рішення, коли знаєш, які в тебе цінності». При виникненні труднощів успішні люди шукають спосіб з ними впоратися, а не кидаються змінювати свої орієнтири.

5. Не вміти спілкуватися з іншими людьми

Невдахи не вміють будувати стосунки з тими, що їх оточують, а з тими, хто, на їх думку, знаходиться нижче по соціальних сходах, часто поводяться зарозуміло. Недарма кажуть, що якщо ви хочете побачити справжнє обличчя людини, то потрібно поспостерігати, як вона спілкується з персоналом, який обслуговує.

  • Ті, хто взяв на себе відповідальність за своє життя, знають, що важливо вміти вибудовувати стосунки з людьми не тільки в професійній сфері, але і в особистому житті. Вони не втрачають можливості розширити коло своїх знайомств і докладають  багато зусиль для того, щоб підтримувати ці стосунки.

6. Прокрастинувати

Аутсайдери живуть так, немов у них в запасі є ще одне життя. Модний сьогодні термін «прокрастинація» поширюється не тільки на рутинні справи на кшталт прибирання або миття посуду. Невдахи відкладають на потім реалізацію своїх бажань, перетворюючи власне життя в не дуже веселе, а іноді й зовсім сумне існування.

  • Успішні люди живуть сьогоднішнім днем. Стів Джобс частенько вранці задавав собі питання: «Щоб я зробив, якби це був мій останній день?». Це відмінний спосіб перестати відкладати важливі справи на потім і почати жити прямо зараз.

7. Не приймати іншу думку

Невдахи поверхово розбираються практично у всьому. Запитайте у будь-якого стороннього, як навести порядок у країні і ви отримаєте вичерпну інструкцію, можливо навіть в картинках. Будучи впевненим у своїй правоті, невдаха готовий сперечатися, як кажуть, до посиніння. При цьому в його квартирі бардак починається, швидше за все, з самого порога.

  • У психології давно відомо про існування вкрай цікавого ефекту Даннінга — Крюгера, суть якого полягає в наступному: чим менше людина в чомусь розбирається, тим сильніше вона впевнена у своїй правоті і тим завзятіше відкидає інші точки зору. Ефект працює і у зворотному напрямку — чим вища компетентність людини, тим менше вона буде сперечатися і наполягати на власній думці.

8. Любити халяву

«Чим дешевше, тим краще» — такий девіз багатьох невдах. І неважливо, що шкарпетки зі знижкою рвуться на наступний день, в закупленних на запас крупах заведеться моль, а вирощену на дачі картоплю, на яку було витрачено все літо, доведеться викинути, бо вона вся проросла в підвалі. І так відбувається з року в рік.

  • Успішні люди не економлять, а вміють рахувати свої гроші, знаючи при цьому справжню ціну речам. Це дозволяє їм купувати дійсно потрібні і якісні товари, які не доводиться викидати на наступний же день. Адже недарма фраза барона Ротшильда «Я не настільки багатий, щоб купувати дешеві речі» так популярна і сьогодні.

9. Заздрити і очорняти оточуючих

Невдахи заздрісні і, намагаючись пояснити своє почуття прикрості, завжди намагаються знайти «істинну» причину успіху інших людей. Багатий? Накрав. Популярний? Вмієш плести інтриги. Здоровий? Просто у лікаря давно не був. Щасливий у шлюбі? Вдало приховуєш сліди своїх зрад. Посміхаєшся? Дурень, відкрий очі! На думку невдахи, просто так нічого доброго в житті не трапляється.

  • Як зазначають психологи, заздрість з’являється від нездатності відчувати задоволення від власного життя. Адже часто заздрісники не хочуть фактично володіти тим, в наявності чого заздрять іншим, їх просто виводить з себе вміння інших отримувати від життя те, чого їм хочеться.

Складно сперечатися з тим, що більшість невдач у житті людини — це наслідок її дій, вчинених під впливом звичок і характеру. Але що або хто винен, що у цієї людини такий характер?

За матеріалами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама