9 способів зберегти своє психічне здоров’я

Темп життя прискорюється з кожним днем, тому не дивно, що разом з ним зростає і психоемоційне напруження у людей. Регулярні нервові зриви стали звичними для деяких з нас! А це серйозний привід задуматися про психічне здоров’я.

Тутка дізнався найпростіші способи, як подбати про себе і своїх близьких.

Вирішіть проблеми зі сном

Сон необхідний для нормального функціонування всіх систем організму. Мозкова активність уві сні знижується, починається обробка інформації, отриманої за день, закріплюється в пам’яті важлива інформація. Організм відновлюється. Знімається напруга, у якій людина була весь день. Тривалий недолік сну загрожує значним списком нездужань.

Намагайтеся дотримуватися режиму. Перед сном, замість того, щоб сидіти з гаджетом або перед комп’ютером, вийдіть на вулицю прогулятися. Прийміть теплу ванну. Добре придбати світлонепроникні штори. Якщо порушення сну вже не коригуються подібними простими діями, зверніться до лікаря.

Не соромтеся ходити до психолога

Не соромтеся записатися на прийом до психолога. Цілком можливо, що ви людина досить розумна, але одна голова добре, а дві — краще. І буде корисніше, якщо «друга голова» буде належати не вашій подрузі, а професіоналу.

В залежності від серйозності вашої ситуації, ви можете отримати не тільки психологічну консультацію, але і медикаментозне лікування, яке значно прискорить відновлення. Хороші фахівці завжди працюють у зв’язці. Так що не лякайтеся пропозиції відвідати психолога психотерапевта. Це означає тільки те, що перед вами фахівець, який чітко розмежовує випадки, в яких однієї психологічної допомоги недостатньо.

Їжте йогурт

Нещодавнє дослідження довело сприятливий вплив пробіотиків, що містяться в йогурті, на здоров’я людини. Вчені прийшли до висновку, що люди, які регулярно споживають кисломолочні продукти, менш схильні до депресій і ризику розвитку гіпертонії.
Також варто ввести в свій раціон більше продуктів, що містять вітаміни В і С, цинк і магній: банани, шоколад, цитрусові, горіхи. На такій дієті і посидіти приємно!

Не зловживайте кавою

Надмірне вживання кави веде до підвищеної дратівливості, нервозності та занепокоєння. З іншого боку, різка відмова від улюбленого напою може викликати ті ж симптоми. До того ж деякі наукові дослідження підтверджують: кава у певних кількостях захищає від деменції. Все це показує, як сильно кофеїн впливає на діяльність мозку і як важливо дотримуватися золотої середини у любові до напоїв, які містять кофеїн.

Поспостерігайте за своїм організмом. Цілком можливо, що після чашечки кави ви стаєте більш дратівливим і збудженим. У такому випадку спробуйте на час зовсім відмовитися від кави.

Ловіть сонце

Дефіцит вітаміну D загрожує не тільки крихкістю кісток, але і раком молочної залози, розвитком деяких аутоімунних захворювань, зниженням опірності вірусам і депресіям. Тому значення вітаміну D для нашого здоров’я важко переоцінити.

Приділяйте собі час

Спілкуйтеся з приємними людьми, заведіть домашнього улюбленця, танцюйте, слухайте улюблену музику. Виділіть нарешті вже час для свого хобі, яке закинули, або знайдіть нове. Шукайте те, що приносить вам радість. Всі ці заняття підвищують рівень ендорфінів — гормонів, які допомагають впоратися зі стресом.

Ми надто залежні від громадської думки: якщо наші способи отримувати задоволення не відповідають смакам більшості наших друзів, то ми, замість того, щоб боротися за своє право радіти, відразу ж здаємося. Але, якщо відвідування бару або кінотеатру не доставляє вам задоволення, не переступайте через себе на догоду дружбі. Дружба не про це.

Уникайте непотрібної інформації

Ми живемо в час, коли новини ллються на нас нескінченним потоком. Багато з них викликають неприємні емоції. Зовсім без новин прожити складно, але розділити інформацію на важливу і непотрібну — запросто. Захистіть себе від негативної інформації. Відмовтеся від телевізійних каналів, на яких грубо грають з емоціями глядачів, відпишіться від сторінок в соцмережах, які грішать сумними слізними історіями.

Розірвіть стосунки

Сумно, але більшість людей перебувають у стосунках, які не приносять радості. Когось утримує в парі громадська думка, когось — звичка, хтось просто боїться бути один. Для чого щодня добровільно спілкуватися з людиною, яка вас не розуміє, не радує, не любить, доводить до нервового зриву? Прийміть тверде рішення заради свого майбутнього — розірвіть ці тяжкі взаємини.

Адже, врешті-решт, ніхто не знає, що чекає вас далі. І чим довше ви залишаєтеся в нещасливих відносинах, тим більше часу від нормального життя ви відбираєте у себе.

Формуйте приємне коло спілкування

Кажуть, що друзі — це сім’я, яку ми обираємо. Немає нічого поганого в тому, щоб вибрати не тільки людей, з якими ви будете спілкуватися, але і тих, з якими не станете. Ви нічого нікому не повинні, та і вам теж. Не соромтеся припиняти стосунки з людьми, які вас дратують. Ви не наймалися до них у няньки, вони самі якось проживуть, навіть, якщо і намагаються переконати вас у протилежному, щоб вибити собі ще якусь вигоду. Подумайте про себе.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close